Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dzwieku słuchawki panel przedni, tylni Na HDMI jest dzwięk

NeverBeenKissed 21 Mar 2013 23:52 2211 6
  • #1 21 Mar 2013 23:52
    NeverBeenKissed
    Poziom 6  

Dzwięk na słuchawkach na panelu przednim czy tylnim jack nie działa lub jest bardzo cichy [na słuchawkach dousznych na maksymalnej głośności dosłuchałem się dzwięku- muzyki, chociaż jest to naprawdę cicho]
    gdy podłączam monitor przez kabel HDMI dzwięk gra normalnie.

Sprzęt:
    Płyta główna ASRock B75 Pro3
    Procesor Intel CORE i5
    Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM
    Zasilacz SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus

Sterowniki wgrałem ze strony ASRock dp danej płyty głównej ver 6690 niby najnowsza, poprzednio odinstalowałem wszystkie sterowniki driver swaperem..
    dodam ze dzwięk nie jest wyciszony i gdy włączam muzykę widać w mikserze lub w miniaturce w prawym dolnym rogu że dźwięk gra. Sprawdzałem słuchawki w przednim wejsciu jak i wszystkich tylnich i nic. W menadzerze urządzeń też nie ma błędów.
    Wie ktoś gdzie może być coś nie tak
    Brak dzwieku słuchawki panel przedni, tylni Na HDMI jest dzwięk Brak dzwieku słuchawki panel przedni, tylni Na HDMI jest dzwięk

I jak??

0 6
  • #2 22 Mar 2013 11:19
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Witam. Na początek sprawdź napięcia zasilacza. Nie kojarzę tego ,,zasilacza"... sprawdź też czy dobrze wpięte są wtyczki od gniazd na płycie głownej.

0
  • #3 22 Mar 2013 16:55
    Edward321
    Poziom 26  

Dźwięk dobrze ustawiony w biosie?

0
  • #4 27 Lis 2013 11:21
    NeverBeenKissed
    Poziom 6  

Witam chciałbym odnowić temat, ponieważ ostatnimi czasy korzystałem z wyjscia hdmi i dzwięk na słuchawkach nie był mi potrzebny, natomiast teraz potrzebuje mikrofonu do skypa i ts i jest taki sam problem że wykrywa mi mikrofon ale nie ma dzwięku albo jest bardzo znikomy.
    Zauważyłem także, że w audio mam sterowniki amd od karty graficznej, pewnie to te od hdmi.
    Jak już pisałem dzwięk na minijacku w przednim panelu jest i komputer wykrywa mi, że go podłączam, ale jest tak słaby, że mogę powiedzieć, że go nie ma, jak włączam jakąś muzykę, słyszę że coś leci, ale to taki szmer [ chyba wiecie o co mi już chodzi :D ]

Co jeszcze mogę napisać,
    zasilacz jest ok,
    bios na domyślnych + wyłączałem opcje hdmi ale nic nie dawało ;/ , w ustawieniach audio też zmieniałem ustawienia domyślnego sprzętu MIEDZY TV a słuchawkami, jak zmieniam na tv to dzwiek w tv jest także tu wszystko ok.
    Proszę o pomoc :)

0
  • #5 27 Lis 2013 12:03
    timon22332233
    Poziom 23  

Przemek.1997 napisał:
    Witam. Na początek sprawdź napięcia zasilacza. Nie kojarzę tego ,,zasilacza"...
    Bredzisz. Zanim coś napiszesz to to sprawdź.
    Do autora : Panel sterowania/dźwięk/(znajdź urządzenie odtwarzające, najcześciej głośniki lub słuchawki) na to kliknij PPM, właściwości i zakładka poziomy. zobacz czy nie jest przyciszone.

0
  • #6 27 Lis 2013 19:30
    NeverBeenKissed
    Poziom 6  

musiałem sie upewnić i były wyciszynoe mikrofon, font mic i wejscie liniowe lecz zmiany nic nie dały ;/

0
  • #7 28 Lis 2013 19:10
    NeverBeenKissed
    Poziom 6  

ktoś ma jakieś sugestie? xd

0