Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć TV LG+DEKODER CP+KINO PHILIPS

enter84 22 Mar 2013 09:31 2475 7
  • #1 22 Mar 2013 09:31
    enter84
    Poziom 9  

Witam!
    Chce podłączyć:
    TV LG42PG100R
    złącza jakie posiada:
    DEKODER HD-T 1000
    złącza jakie posiada:
    KINO PHILIPS HTD3500/12
    złącza jakie posiada:
    Na chwilę obecną podłączyłem tak:
    TV z DEKODEREM kablem HDMI,DEKODER z KINEM kablem optycznym
    I dalej nie wiem co robić?Macie jakieś pomysły?

0 7
  • #2 22 Mar 2013 10:53
    egon42
    Poziom 37  

enter84 napisał:
    I dalej nie wiem co robić?Macie jakieś pomysły?
    I w czym problem bo nie piszesz co masz a czego nie masz a chcesz mieć??

0
  • #3 22 Mar 2013 11:09
    enter84
    Poziom 9  

Chcę puścić tylko dźwięk z dekodera na kino,dlatego słyszałem,że wystarczy kabel optyczny do dźwięku.W kinie ustawiłem wejście OPTICAL,a w dekoderze wyjście OPTICAL,ale dźwięku nadal nie ma...

0
  • #4 22 Mar 2013 15:08
    leszekpo59
    Poziom 26  

enter84 napisał:
    Chcę puścić tylko dźwięk z dekodera na kino,dlatego słyszałem,że wystarczy kabel optyczny do dźwięku.W kinie ustawiłem wejście OPTICAL,a w dekoderze wyjście OPTICAL,ale dźwięku nadal nie ma...

Witaj. Przyczynę braku dźwięku na głośnikach kina domowego z dekodera poszukał bym w samym przewodzie. Proponowałbym sprawdzić sam przewód, czy na pewno jest sprawny. O ile TV ma wyjście optyczne, to podłączyłbym tym przewodem do kina domowego. Albo sprawdzić przewód na innej sprawnej instalacji ( może ktoś znajomy ma taki przewód podłączony), albo sam przewód pożyczyć od kogoś na sprawdzenie. Powodzenia. Pozdrawiam.

0
  • #5 22 Mar 2013 15:14
    enter84
    Poziom 9  

Hmmm,przewód kupiłem nowy Toslink,tez myślałem,żeby podłączyć nim TV i kino,ale TV nie ma gniazda optycznego,dlatego sądziłem,że wpięcie go w dekoder pomoże.

0
  • #6 22 Mar 2013 22:19
    Trabi
    Poziom 36  

W HD-6000 jest tak:
    W dekoderze (pilot,przycisk MENU > USTAWIENIA > OBRAZ I DŹWIĘK) trzeba wybrać Preferowane wyjście audio - SPDIF jako wyjście audio a nie HDMI któe jest domyślnie ustawione. Dopiero wówczas dźwięk pojawi się na wyjściu optycznym do amplitunera. Niestety nie będzie go wtedy w TV przez HDMI. Do wyboru albo jedno albo drugie. Trzeba przełączać.

0
  • #7 24 Mar 2013 14:18
    enter84
    Poziom 9  

Trabi napisał:
    W HD-6000 jest tak:
    W dekoderze (pilot,przycisk MENU > USTAWIENIA > OBRAZ I DŹWIĘK) trzeba wybrać Preferowane wyjście audio - SPDIF jako wyjście audio a nie HDMI któe jest domyślnie ustawione. Dopiero wówczas dźwięk pojawi się na wyjściu optycznym do amplitunera. Niestety nie będzie go wtedy w TV przez HDMI. Do wyboru albo jedno albo drugie. Trzeba przełączać.

Trabi zrobiłem tak jak poleciłeś,bo menu w moim dekoderze jest takie samo.Pierwotnie dźwięk jest ustawiony na HDMI,przełączyłem na SPDiF i automatycznie dźwięk ginie,mimo,że kino jest włączone i wejście jest ustawione na OPTICAL...
    Powoli tracę nadzieje na wyjście z sytuacji....

0
  • #8 24 Mar 2013 18:54
    Trabi
    Poziom 36  

Jeśli po przełączeniu z HDMI na SPDIF ginie dźwięk w głośnikach TV, to znaczy że został przełączony na wyjście optyczne. Pozostaja tu jeszcze sprawy: uszkodzonego wyjścia OPT w tunerze, samego przewodu i wejścia OPT w amplitunerze. Bez podmiany na wiadomo-sprawny amplituner trudno będzie znaleźć powód.
    Czy możesz do amplitunera podłączyć np. jakiś odtwarzacz DVD z wyjściem optycznym? Jeśli nie masz takiego, pożycz od kumpla i sprawdź. Jak zadziała to tuner jest walnięty. Jeśli nie zadziała to wymień kabel. Jak nadal nie zadziała to amplituner out.

0