Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 Home Premium x64 SP1 PL - uszkodzenie GPT

22 Mar 2013 10:05 4224 21
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    Najpierw wyklucz usterkę sprzętową HDD. Testowałeś sprawność HDD czy jeszcze nie? Następnie wklej wyniki testów (SMART oraz powierzchnia) oraz podaj producenta i model laptopa.
  • Poziom 30  
    I tak poproszę Cię o skan HDD (chociażby skan SMART programem np. Crystal Disk Info).
  • Poziom 30  
    Nie widzę, by było źle, aczkolwiek 100 realokowanych sektorów nie pozwala na stwierdzenie, że jest 100% OK.

Próbowałeś po wystąpieniu tych błędów uruchomić RecoveryOS przez F9?
  • Poziom 30  
    RecoveryOS mają z reguły 2 tryby pracy - pełne przywrócenie do wartości fabrycznych (utrata danych) i przywrócenie OS z zachowaniem danych (których? Nie powiem Ci niestety których i czy wszystkich).
  • Poziom 30  
    Skontaktuj się z działem wsparcia technicznego firmy Asus celem otrzymania nośników RecoveryOS DVD względnie wyślij sprzęt do serwisu celem sprawdzenia czy z HDD jest 100% OK i celem przywrócenia OS do wartości fabrycznych. Dane nie zostaną zachowane.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pokaż co stwierdzi: sudo gdisk /dev/sda
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Przezorny...
    Możesz zrobić najpierw kopię posektorową, zawsze to mniejszy stres przy grzebaniu :)

Skoro załadowana jest zapasowa to po p powinieneś dostać listę partycji taką jak na obrazku z GParted.

Jeśli tak jest to najgorsza część czyli w
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Z dużym bs= pewnie będzie szybciej 'leciało'
    dd if=/dev/sda of=/dev/sdb bs=1M albo do pliku jak /dev/sdb1 zamountowana
    dd if=/dev/sda of=/media/sdb1/mrmarkos.img bs=1M
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    GallusAnonimus napisał:
    Nie widzę, by było źle, aczkolwiek 100 realokowanych sektorów nie pozwala na stwierdzenie, że jest 100% OK.

Gdzie ty widzisz te realokowane sektory? przecież wartość wynosi 0!

Dodano po 13 [minuty]:

mrmarkos napisał:
    Laptop jest dostarczony fabrycznie bez nosnika DVD

Ale masz partycje recovery z instalką windowsa i po kupnie laptopa należało odrazu wykonać jej kopię na płytach to teraz byś nie miał problemu z przywróceniem czy naprawieniem tego systemu. Będziesz wiedział na przyszłość że trzeba taką kopię wykonać.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    No właśnie nie wiem skąd on wziął on te 100realokowanych sektorów. Nie potrzebny zrzut z crystala w tamtym smarcie widać to samo :)
    Dysk jak najbardziej sprawny (tylko jakiś upadek miał lub silne wstrząsy - BF), ale jak chcesz zobaczyć jego dokładny stan możesz wykonać skanowanie przez MHDD.
  • Poziom 39  
    mrmarkos napisał:
    A czy smartctl -t long przeskanuje równie dokładnie jak MHDD?

Nie mam pojęcia, nie siedze dużo w systemach linuxowych i nie wiem jak działa ta komenda.
    MHDD często używam, wiem że jest wiarygodny i że dobrze działa, zresztą dużo forumowiczów tu go poleca.