Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM T40 - Nie mogę włączyć laptopa błąd 1802

dolar0208 22 Mar 2013 11:12 2631 11
  • #1 22 Mar 2013 11:12
    dolar0208
    Poziom 9  

Witam, mój problem polega na tym, iż zainstalowałem nowego win7. Wszystko byłoby dobrze, gdybym nie miał zainstalowanej karty standardowej VGA i chciałem ją odinstalować i zainstalować swoją, więc odinstalowałem i chciałem przestawić w biosie, a mianowicie wyłączyć tą kartę ale zamiast tego chyba coś jeszcze przestawiłem a dokładnie w DISPLAY: Deflaut Primary Video Device z PCI na AGP czy jakoś tak; i mój problem polega na tym że mogę wejść tylko do biosu, a jak chce przejść dalej i uruchamiam laptopa to wyskakuje mi taki błąd ( ERROR 1802; Unauthorized network card is plugged in - Power off and remove the miniPCI network card.) szukałem ale nic nie mogę znaleźć co bym dobrze zrozumiał i potrafił zaradzić temu problemowi dlatego sam napisałem tego posta.Dziękuję za POMOC

0 11
  • #2 22 Mar 2013 11:40
    Tommy82
    Poziom 39  

Ten błąd akurat w tym modelu oznacza problem z nie IBMoską karta wifi.

0
  • #3 22 Mar 2013 13:52
    dolar0208
    Poziom 9  

a może znasz się na tyle by pomóc mi rozwiązać ten problem , bo ja teraz jestem w punkcie (z moją wiedzą na ten temat) bez wyjścia

0
  • #4 23 Mar 2013 11:39
    Tommy82
    Poziom 39  

Z jakiegoś powodu Twój laptop uważa ze ma nie taką kartę wifi jak powinien.
    Najprawdopodobniej miałeś wyłączoną autoryzacje w biosie metodą brut force która po zmianie w CMOS (zapisanie ustawień w bios) się nadpisała.

Masz nieoryginalną karę wifi lub coś się uszkodziło.
    Na szybko możesz ją po prostu wyciągnąć.
    A rozwiązanie długofalowe to:
    - zakup karty działającej z IBM (uwaga ten sam model może działać lub nie zależnie od firmware)
    - ingerencja w firmware karty
    - ingerencja w bios

Reszta u dobrego wuja

http://www.google.com/search?q=+ERROR+1802%3B+Unauthorized+network+card+is+plugged+

0
  • #5 23 Mar 2013 15:02
    dolar0208
    Poziom 9  

a możesz mi dać jakieś szczegółowe informacje jak wyciągnąć tą kartę WiFi, bo chce mieć działający laptop, a WiFi mi na razie nie jest potrzebne ?? I czy przez wyciągnięcie katy będę mógł korzystać z laptopa ??

0
  • #6 23 Mar 2013 15:33
    Tommy82
    Poziom 39  

No to mam dla Ciebie złą wiadomość w tym laptopie trzeba rozebrać prawie pół laptopa żeby się do karty dostać.
    Jeśli czujesz się na siłach tu jest instrukcja
    http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGR-46464

Możesz poszukać tez kogoś w te klocki kumatego powinien dać sobie rade tak z wyjęciem karty jak i z modyfikacją pamięci CMOS. Zgodnie z opisami z netu.
    Modyfikacja BIOS moze być niebezpieczna i modyfikacja firmware karty nie zawsze jest możliwa.

0
  • #7 24 Mar 2013 17:16
    dolar0208
    Poziom 9  

dzięki za rady;) nie było tak źle rozkręciłem parę śrubek i wyjąłem kartę WiFi i dodam że musiałem ustawić datę i godzinę;d laptop działa ale teraz jestem ciekaw jakbym chciał z niej dalej korzystać, bo ona jest sprawna to jakbym miał ją zainstalować ;d

0
  • #8 24 Mar 2013 18:21
    Tommy82
    Poziom 39  

Co do trudności to to jest trochę felerny laptop bo tam żeby się dobrać do jednej kości ramu trzeba szarpać klawiaturę kręcona od spodu podobnie do wifi. Jak by nie można było dać pod klapką jak druga kość ram.

Karta jest sprawna ale nie z tego laptopa i laptop odmawia współpracy. O ile wcześniej działała.
    Pozostają Ci opcje jakie podałem.
    Wszystko zajdziesz w linku do google.
    Na pewno nie brał bym się na Twoim miejscu za modyfikacje BIOSu komputera jak nigdy tego nie robiłeś jest duże prawdopodobieństwo zrobienia sobie kuku ;).

0
  • #9 07 Kwi 2013 14:09
    dolar0208
    Poziom 9  

dziękuję za pomoc :) a zapomniałem zapytać, bo mój problem którego nie rozwiązałem na początku, a dodam, że musiałem przez to stracić WiFi ale cóż uczę się może kiedyś dojdę do wprawy jak się cały rozwali;) Do rzeczy.. wyświetla mi standardowa karta graficzna VGA i mi tną się filmy,yt i nie mogę nawet zagrać w pasjansa bo bardzo muli i chciałbym coś z tym zrobić i zainstalować jakoś swoją kartę graficzna ATI Mobility Radeon 7500 . Szukałem rozwiązania ale bez rezultatu. Proszę o pomoc :)

0
  • #11 07 Kwi 2013 23:46
    slawmix1234
    Poziom 31  

a robiłeś reset bios-u ?

0
  • #12 08 Kwi 2013 15:30
    dolar0208
    Poziom 9  

oj teraz to jest dla mnie nowość... nie mam pojęcia jak się robi reset

0
  Szukaj w 5mln produktów