Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel meriva 1,3 CDTI - Nie działa dmuchawa, klimatyzacja(ręczna) i recylkulacja

Pietrzyk Bogusław 22 Mar 2013 11:26 6027 4
    Pietrzyk Bogusław
    Level 10  
    W Oplu Merivie 1,3 CDTI 2006 r. przestały jednocześnie działać dmuchawa, klimatyzacja manualna i recylkulacja powietrza w kabinie . Bezpiecznik obwodu 28 od klimatyzacji cały. Sprawdziłem także pozostałe bezpieczniki - całe. Odłączyłem chwilowo akumulator- nie pomogło. Na desce rozdzielczej nie ma błędów. Poza tym samochód działa poprawnie. Bardzo proszę o wskazówki w ustaleniu przyczyny. Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAO
    m_kusow1
    Level 12  
    A prąd do silnika dmuchawy dochodzi? Jeśli tak to spr czy sam silnik nie jest spalony.

Jeżeli nie działa silnik dmuchawy to klima też nie wystartuje.
  • IGE-XAO
    Karoligor
    Level 14  
    Jeszcze raz sprawdź bezpiecznik i podmień na nowy. Czasem jest tak że wydaje się cały a już nie przewodzi ;)
    Pietrzyk Bogusław
    Level 10  
    Bezpiecznik jest OK. Niestety nie dysponuję schematem elektrycznym oraz nie wiem jak się dostać do silnika dmuchawy jak też do przewodów go zasilających. Nie wiem też jak zdemontować panel z przełącznikiem dmuchawy i czy to jest konieczne.
    elektrobud1957
    Level 9  
    Witaj.Wyjmujesz radio.w cztery otwory wkladasz klucz specjalny OPEL do radia,ja zrobilem z elektrody 3,25 ,na dole sa 2 wkety i dwoma klinami z tworzywa zdjolem sterownik wentylatora nadmuchu po uprzednim zdjeciu okapy z pokretel, puzniej wypiolem linki i kostkie zlcza. UWAGA-odlacz akumulator zgodnie z zaleceniami samochodu.