Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie i oświetlenie sali klubowej

22 Mar 2013 12:33 1893 10
  • Poziom 8  
    Witam,

na wstępie zaznaczam iż nie piszę post aby ktoś zaprojektował tylko ocenił dobór sprzętu do sali.
    Sala ma wymiary 18mx24m.
    Nagłośnienie:
    satelity - POLAUDIO SAT 215 cx2" BIG DISCO - 4 szt. (montowane na wysokości 3,8m).
    basy - POLAUDIO BT 218 - 6 szt.
    do tego końcówki mocy ADS 4000 - 3 szt. i ADS 3200 - 2 szt.
    Nie wiem czy nie dodać jeszcze więcej satelit lub basów? Chodzi mi o moc na powierzchnię, wiadomo że najlepiej zamówić akustyka itp. Ale to są założenia do wyceny inwestycji i na tym etapie akustyk jest zbędny.
    Co do oświetlenia to głównie będą ruchome głowy: ok. 12- 16 szt. o mocy 575W i teraz są różne w sprzedaży, jedni proponują te droższe po około 6 - 7 tyś za sztukę a inni na przykład SCANIC 575W PRO II w bardzo interesującej cenie 3 tys. zł. Mam pytanie w czym ta głowa jest gorsza? Ja poszukuję najprostszej która będzie po prostu dobrze świeciła, może być głośna wolniejsza itp. Po prostu ma dobrze świecić. Głowy będą zamontowane na wysokości 7,5m.
    Co do wyprzedzenia opinii na pewno wolałbym kupić te droższe ale tu chodzi o fundusze i przez to skupiam się na tych SCANIC 575 W PRO II.
    Osoba bawiąca się nie będzie zwracała i zapewne nie będzie się na tym znała czy to Martin czy inna lepsza firma.
    Z góry dziękuję za pomocne opinie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Paczki Pol Audio są bardzo trafnym wyborem według mnie tylko dlaczego chcesz końcówki ADS'a? Może warto byłoby pomyśleć o innych lepszych wzmacniaczach... Sprzęt musi być koniecznie nowy?
  • Poziom 8  
    no a są jakieś lepsze końcówki od ADS w tak przystępnej cenie?? a czy sprzęt musi być nowy, to raczej tak bo najprawdopodobniej będę brał na wyposażenie dotacje unijne. A nawet jakbym nie dostał to jakoś nie mam przekonania do używanego sprzętu.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 16  
    Jeśli chodzi o nowe to nie wiem jeśli mowa o używanych w przystępnych cenach to pewnie, że są! Przykładem takich końcówek to np. Crest'y serii CA czy choćby Crown'y Macro Techy :)
  • Poziom 23  
    Zapytaj Dr_AUS o jego HA oraz o fakturę bo taka chyba potrzebna przy okazji zakupu z dotacji (nie ważne czy UE czy PUP:)
  • Poziom 13  
    Przy okazji dotacji wystarczy umowa kupna sprzedaży. Nie musi to być sprzęt nowy ( no chyba że tylko taki chcesz ) Za 2 PLX-y 4000 masz 3 Macro Techy 3600 więc to raczej jest bezdyskusyjne. Sprzętu więcej i profesjonalnego.
  • Poziom 8  
    Podobają mi się takie konkretne odpowiedzi, tylko czy te Macro Tech 3600 będą tańsze jako nowe czy używane ?? A po drugie mogą być przy słabe na dwa głosniki BT 218 (2000w RMS każdy). A co myślicie o głowach firmy SCANIC model PRO 575 ?? Tego jestem ciekaw.
  • Poziom 13  
    Macro tech 3600 jest porównywalny do Cresta CA 18. Nie będzie za słaby. Mowa oczywiście o używanych. Możesz też kupić np. 2 szt. 5000 albo kilka 2400 i puścić w mostkach.

Głowy tylko firmowe !!!
  • Poziom 23  
    Ew dobre opinie zbierają końcówki firmy Mow Audio, modele serii MT - np taki mt1500 ma ok 2x1,5k/8R

Nowego Macrotech raczej nie kupisz już...
  • Poziom 8  
    Prosiłbym teraz o opinie na temat ruchomych głów o mocy 575, ja przyjąłem SCANIC 575 PRO II, proszę brać pod uwagę że to będzie używane w środku nie w plenerze. Klient nie będzie wybredny. A dla mnie to liczą się też koszty bo tych głów będzie w sumie około 20 szt. A budżet mam okrojony i nie przeskoczy.
  • Warunkowo odblokowany
    Co do głowic to lepiej kupić mniej,a konkretnych niż dużo tanich. Chcesz skakać po konstrukcjach i bawić się w nieskończone serwisy...? Ja osobiście do jakich firm mam zaufanie z tych tańszych to Showtech, Eurolite, ADJ.