Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 405 benzyna gaśnie po nagrzaniu.

21 Lut 2005 11:37 4132 12
  • Poziom 15  
    witam.auto brata do nagrzania jest chyba wszystko ok.jak sie nagrzeje to sie robią klocki auto w niespodziewanym momencie gasnie najczesciej przy zwalnianiu przed skrzyżowaniem ,po puszczeniu gazu ,auto ma silnik 1882cm na wtrysku jednopunktowym 93r wyglada na zle dawkowanie uszk.byc moze silnik krokowy ale wolałbym uslyszec opinie kogos kto sie natym zna
  • Poziom 22  
    Witam.
    A czy sprawdzaleś ten silniczek krokowy?, jak nie to go przeczyść i sprawdz szczelność przewodów, czy nie łapie "lewego" powietrza.
  • Poziom 10  
    witam,
    a ja po za sprawdzeniem silniczka krokowego sprawdzilbym takie urzadzenie jak przeplywomierz powietrza moze to on ci swiruje silnik dostaje za duzo powietrza i mieszanka ubozeje oraz dokladnie przegladnabym wszystkie weze idace od filtru powietrza moze gdzies lapie lewe powietrze
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    ogladalem przewody i cienki przewod ktory wychodzi z tego podzespolu wtryskowego idzie do czegos nad chlodnica przed atrapa tam ten cienki przewod jest troche spekany
  • Poziom 15  
    ponawiam temat.sprawdzałem silnik krokowy przemylem go dogiąłem styki na komutatorze,sprawdzilem styki na zlaczkach przeczyscilem masy na bokach blotnikow ,modul z cewka tak ze kazdy styk przy silniku jest ok.moim zdaniem ,wtryskiwacz wypedzlowalem izopropanolem,zmienilem cienki weżyk ktory idzie do jakiejs czesci nad chlodnicą z wtrysku (moze to jakis ekonomizer),a przeplywomierz niewiem jak wyglada i czy jest wogole auto jak zapale to wchodzi na ok 1100 obr po chwili je zmniejszy ale jest wyczuwalna nierowna praca silnika jakies drgania chocby wypadaly zaplony ,przy zapalonym sciagalem swiece i na kazdym minimalnie wiecej zaczal szarpac no i przy jezdzie na zimnym niegasnie dopiero po nagrzaniu silnika i wcisnieciu sprzegla lub puszczeniu gazu silnik gasnie i to jest niezawsze czasami jest spokoj dwa dni czasami zgasnie odpali i po przejechaniu kilkuset metrow znowu gasnie przy jezdzie czasami wyczuwalna jest dziura tak jakby w pewnym momencie brakowalo mieszanki paliwa niesprawdzalem swiec ale jak brat kupowal auto sprzedajacy zapewnial ze byly wymieniane razem z palcem i kopulka i jakims kabelkiem .brat chce zakladac gaz i boi sie ze po zalozeniu jeszcze sie to nasili a dodatkowo moze przeskoczyc pasek przy nieoczekiwanym zgasnieciu silnika na biegu
  • Poziom 22  
    Witam
    To może juz pora sprawdzić te świece, piszesz że były nie dawno wymieniane, ale wymieniane niekoniecznie muszą być dobre. Miałem przypadek że zakładałem dwa kompl. nowych świec i w każdym trawiała się jakaś wadliwa.
  • Poziom 15  
    filtr powietrza,paliwa,olej ,plyn byly zmieniane
  • Poziom 15  
    ponawiam temat .co moze jeszcze byc nietak z tym gasnieciem i duszeniem silnika niewiem czy w aucie jest przeplywomierz i w ktorym miejscu by sie znajdowal przy kupnie gosciu pokazywal jakis kabelek z jednej strony strony na wtyk z 3 pinami a z drugiej strony jakis czujnik na kolo zamachowe czy cos takiego i mowil o objawach podobnych do tych co teraz sa niby po wymianie tego kabelka i swiec objaw ustapil przy kupnie faktycznie bylo wszystko ok.temperatura na dworze byla wtedy dodatnia przejechalismy ok 400km do domu i sie nic niedzialo dopiero jak sie zaczelo zimniej robic acha swiece sprawdzalem faktycznie wygladaja na nowki ale byly mocno okopcone czarna sadza przeczyscilem je szczotka druciana zakrecilem je i nic to niedalo sa firmy ngk to raczej dobre
  • Poziom 12  
    Jak masz czarne okopcone świece to coś z mieszanką, Chyba za bogata.
    Trzeba wyregulować.
  • Poziom 21  
    Kolego mirozory ten czujnik się nazywa:czujnik położenia wału korbowego-jak się zepsuje to nie uruchomisz silnika.
    Wracając do silnika krokowego ,czy rusza przepustnicą po przekręceniu zapłonu? sprawdź.Powodzenia.
  • Poziom 27  
    Skoro usterka się pojawia jak zaczęło się robić zimno to może woda w paliwie zamarza i tworzą się kryształki przytykające dopływ paliwa .
  • Poziom 11  
    JA MIAłEM PODOBNIE I POBIERAł SOBIE LEWE POWIETRZE