Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa niezależne głośniki podłączone do komputera, opóźnienie dźwięku

22 Mar 2013 14:33 1218 2
  • Poziom 7  
    Witam, mój problem polega na tym, że pojawia się opóźnienie dźwięku w podłączonych dwóch zestawach głośników, jeden to zwykłe głośniki komputerowe (Logitech X-140 i drugie Genius, ale teraz Logitech) podłączone do gniazda z przodu, drugi to kolumny podpięte przez wzmacniacz, który z kolei jest podłączony do gniazda z tyłu. Jeżeli chodzi o wzmacniacze to jeden to stary amplituner Unitra więc obróbka cyfrowa nie wchodzi w grę, a drugi to jakiś biedronkowy Electric x-htfm 4105, od kina domowego, teraz kolumny chodzą na tym biedronkowym. Kolumny to Altus 110, drugi zestaw kolumn nie znam nazwy, ale też jakieś polskie stare dobre, w każdym razie teraz podłączone są Altusy. Myślę, że podawanie systemu operacyjnego, i karty dźwiękowej nie ma sensu, ponieważ robiłem to w dwóch domach, na różnych kompach. Szybciej jest w głośnikach z przodu w stosunku do kolumn podpiętych z tyłu. Na pewno nie jest to problem z długością kabli, bo przy prędkości przepływu prądu w przewodach nie ma to najmniejszego znaczenia, więc już nie wiem jak to rozwikłać. Próbowałem również podłączyć do jednego gniazda za pomocą dwójnika do jacka. Jest to samo niezależnie od tego który zestaw do którego gniazda podłączony. Pomóżcie :)
  • Poziom 40  
    Twój opis jest bardzo chaotyczny i ciężko zrozumieć co gra i jak jest podłączone. Ja zrozumiałem że głośniki napędzane Electric x-htfm 4105 mają opóźniony dźwięk względem drugiego wzmacniacza niezależnie od konfiguracji. Czy dobrze zrozumiałem?
    Jeśli tak to uważam że ten amplituner czy co to tam jest powoduje takie opóźnienie i nic z tym nie zrobisz. Przetwarza sygnał i niestety nie nadąża. Stary amplituner Unitra nie ma żadnych wynalazków i sygnał pomyka prosto do głośników bez pośrednich czarów.
  • Poziom 7  
    Już zmieniłem troche ten post. Wymieniałem sprzęty na których sprawdzałem to opóźnienie, wzmacniacz jest podłączony tylko jeden - Electric co x-htfm 4105. I na jednym wzmacniaczu i na tym drugim (amplitunerze) pojawia się opóźnienie.