Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DELL LATITUDE E6400 - Usunięcie pre-boot authentication

11111olo 22 Mar 2013 15:15 9645 5
    11111olo
    Level 42  
    Witam.
    Mam laptopa jak w temacie. Miał on założone hasło które udało się usunąć jednak wiązało się to z utratą danych z dysku (co nie było problemem). Dziwi mnie że na forum zostałem wrogo potraktowany w tym temacie.

Mniejsza o to. Poradziłem sobie za pomocą oprogramowania które umożliwia uruchomienie laptopa (wejście do biosu i zmianę/usunięcie hasła oraz automatyczne zerowanie dysku - nie da się wejść do biosu dopuki dysk nie zostanie skasowany).

Program dołączam bo może komuś się przyda.

Niestety nieszczęsny ekran z weryfikacją odcisku palca wciąż jest i trzeba za każdym razem nacisnąć ESC a potem ENTER. Jest to denerwujące.
    Może ktoś wie jak to usunąć?

Załączam fotki jak to wygląda oraz zakładkę SECURITY.

System zainstalowałem i normalnie działa.

Moderated By Matuzalem:

DELL LATITUDE E6400 - Usunięcie pre-boot authentication DELL LATITUDE E6400 - Usunięcie pre-boot authentication DELL LATITUDE E6400 - Usunięcie pre-boot authentication DELL LATITUDE E6400 - Usunięcie pre-boot authentication DELL LATITUDE E6400 - Usunięcie pre-boot authentication DELL LATITUDE E6400 - Usunięcie pre-boot authentication DELL LATITUDE E6400 - Usunięcie pre-boot authentication DELL LATITUDE E6400 - Usunięcie pre-boot authentication DELL LATITUDE E6400 - Usunięcie pre-boot authenticationDELL LATITUDE E6400 - Usunięcie pre-boot authentication DELL LATITUDE E6400 - Usunięcie pre-boot authentication
    Mari@@@n
    Level 19  
    Witam

Spróbuj przełączyć w zakładce Password Bypass opcje z Disable na Reboot Bypass. Zatwierdź zmiany i reset u mnie takie rozwiązanie działa. Opcja druga to instalacja pod Windowsem oprogramowania DCP między innymi trzeba zainstalować oprogramowanie do zabezpieczeń wtedy masz dostęp do ustawień zabezpieczeń z poziomu systemu możesz również zmieniać odciski palców.
    11111olo
    Level 42  
    Pierwsze nic nie zmienia.
    Zainstalowanie DCP to hardcore!
    Strona DELLa jest tak samo "świetna" jak ten laptop.
    2h walki, ściągania i wszystko można o kant d... rozbić.
    Moduł security nie jest zainstalowany i nie wiadomo skąd go pobrać pod win7 x64.

Pierwszy raz spotkałem się z takim dziadostwem.
    Mari@@@n
    Level 19  
    Zgadza się instalacja DCP jest dosyć skomplikowana. Ja osobiście instalowałem na XP dostałem do niego płytkę z XP oraz Vistą dodatkowo dwie cd z oprogramowaniem i również był problem z instalacją DCP sporo rzeczy trzeba było szukać na stronie i kombinować. U mnie po operacji opisanej w punkcie pierwszym wyłącza się zapytanie o odcisk palca ewentualnie hasło przy włączeniu. Postaram się porównać twoje ustawienia z moimi i dam znać.

EDIT

Jednak wprowadziłem Cie w błąd po zmianie w Biosie tak jak napisałem w punkcie pierwszym nie pyta o hasło ale tylko podczas resetu (w windowsie uruchom ponownie), a Podczas wyłączenia i ponownego włączenia (wyłącz komputer) dalej chce hasło. Niedopatrzenie stąd że na co dzień używam tego zabezpieczenia i przy resecie mnie o nie przestał pytać. W sumie w Biosie pisze na ten temat. Teraz przetestowałem dokładnie wiec u mnie po prostu trzeba zmienić hasło i przy zmianie zostawić puste pole. U Ciebie jest Not Set może spróbuj zmienić i wpisać jakieś hasło na próbę, zresetować komputer a później znów zmienić zostawiając dwa puste pola, chodzi mi o zakładkę System Password.
    bartosz789
    Level 30  
    Witaj !
    Spróbuj w taki sposób :

Code:

I have already tried the following:

1. Changing the BIOS Admin/System Passwords

2. Clearing the TPM chip

3. Running deleteusers.exe in the Dell Pre-Boot Folder (From Vista and XP) - And trying to put that file with the dll file into a temp folder as suggested in older posts.

4. Did a BIOS restore Defaults

5. Opened the laptop and took out the round battery (I think that resets the CMOS or something)

Jak to nie pomoże, spróbuj opcji nr. 2

Code:

Use Dell BIOS to disable Pre-boot authentication

Reboot the machine and press F2 at the Dell BIOS Splash Screen.
    Enter the System or Admin Password to access the BIOS settings.
    Navigate to Security > Passwords.
    Select System Password. Enter the old System password, leave the new password fields blank and select OK.
    The System Password status will change to ‘Not Set’.
    Repeat the previous steps for Hard Drive Password if one is set.
    If you accessed the machine with the BIOS Admin password and the System password is unknown:
    Select Admin Password.
    Select Unlock; enter the Admin password and OK.
    Enter the old Admin password, leave the new password fields blank and select OK.
    The Admin and System Password status will change to ‘Not Set’.
    Exit the BIOS settings and boot into Windows. Pre-boot authentication is now disabled.
    11111olo
    Level 42  
    Wpisanie i usunięcie hasła pomogło. Dziwne że wcześniej to nie zadziałało ale widać ten typ tak ma ;)

Dziękuję za pomoc.