Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stary/nowy router kable -

22 Mar 2013 16:08 1566 6
  • Level 7  
    Witam, borykam już się z pewnym problemem już kilka miesięcy, i naprawdę nie zawracałbym wam głowy, gdybym mógł go sam rozwiązać. Może pozwolicie, że was jakoś wprowadzę w moje zakłopotanie. A mianowicie.
    Posiadam Router Black Box, stary kilka lat, a także stare kable. Internet mam kablówkę, ponieważ innego nie mogę posiadać. Mieszkam na wsi. I tu się zaczynają moje problemy.
    Od zawsze miałem problemy z internetem. Mając pakiet 0,5MB prędkość maksymalna jaka miałem wynosiła 60 a w dobrych dniach nawet 90kb/s z rana.
    Dzwoniłem do dostawcy, mówił, że jest wszystko w porządku.
    Pomyślałem, ze problem minie, gdy przeniosę się na nowy sprzęt. Zakup nowego porządnego komputera mniej więcej pod gry, dokonałem rok temu, a także zwiekszylem swoj transfer do 1 MB. Antenę nadawcza skąd pobierałem internet, miałem umiejscowiona na dachu swojego warsztatu około 15m od domu, która łapała sygnał z ok 1,5km odległości i przesyłała do mojego routera kablem sygnał. ów antenę podpiąłem pod dom, i przekierowałem na sąsiada, który "nadaje" sygnał gdzie jest oddalony około 150m.
    Internet mam jaki mam, nic się nie zmienilo, jedynie pakiet, za który płace mam o 10kb/s większa prędkość internetu. Nie da się w nic grac. Dodam dla porównania, ,że inny bliższy sąsiad ma tego samego dostawce, ten sam pakiet, gorszy sprzęt a internet ma 3-4 razy lepszy. I teraz opis sytuacji mojego sprzętu. Mam 2 routery, jeden od 5 m od kompa, a drugi kolo kompa o wysyła sygnał wifi do drugiego komputera w domu, kable miedzy tymi routerami wynoszą 20m, bo dostawca jest głupi, i nie pomyślał, żeby zrobić 1 router od razu przy PC i wysyłać do drugiego kompa. Powiedział, ze jego to nie obchodzi. I tu moje pytanie. Czy jeśli, zamienię router na nowszy i jedyny, czyli tamten wywalę, kabel skrócę o kolo 15m, sygnał powinien się poprawić? Ponieważ chce wszystko wymienić, chciałbym byście napisali co sadzicie o tej sytuacji i co najważniejsze. Jaki Kabel wybrać do internetu? Jaki jest najlepszy, słyszałem o tzw kategoriach. A także jaki najlepszy dla mnie router polecacie? Nie będę zebrzyl, ponieważ jestem zmęczony cala sytuacja, komputer dobry mam przychodzę po pracy się odprężyć a tylko się wkurwiam i czekam, aż się strona załaduje...Mój router to BlackBox BB54G v2 więc jaki mam wybrać by wszystko dobrze pasowało?
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc, i nawet doczytanie do końca tego jakże frustrującego tematu. :) Ostatni test mojego internetu dokonalem pare dni temu. Stary/nowy router kable - a internet i tak wynosil 24kb/s
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Narysuj schemat bo jesteśmy wzrokowcami.

Jak podepniesz komputer wprost pod antenę do radiówki to jak jest ?
  • Level 7  
    Właśnie nie mogę bo kabel jest za krotki, dlatego musze miec router kolo anteny. i drugi kolo kompa, ale zamierzam zrobic porzadnie kolo tego i bedzie tylko jeden kolo anteny, i bede dzielil na dwa kable a nie na wifi.

Stary/nowy router kable -
  • Level 43  
    Z anteny do "router" jaki kabel idzie ? skrętka czy koncentryk ?

Dodano po 1 [minuty]:

Internet na komputer1 jest OK ? taki jak ma być ?
  • Level 7  
    Z góry przepraszam, nie wiedziałem :P

Z anteny do routera idzie koncentryk, później już idą skrętką.
    Internet jest tak okolo 30-120kb/ ale to przy dobrych dniach. Internet myślę, że powinienem mieć taki jak ma mój sąsiad, z gorszym o wiele sprzętem 150+350kB/s
    Dodam iż mój router jest stary ok 8-9 lat, żre 5kW. Wczoraj zamówiłem nowy router Edimax BR-6428nS. Wymienię także kable na nowe 5e RJ45.
    Jak to nie pomoże to nie wiem.
    Waszym zdaniem im dłuższy kabel to słabszy sygnał? I czy takie łączenie i przekierowywanie routerów oddziałowuje w jakiś sposób na łącze?
  • Level 43  
    Quote:
    Dodam iż mój router jest stary ok 8-9 lat, żre 5kW.

No chyba nie, do siłowego gniazda jest podłączony?;)

Po pierwsze - samowolne przekręcanie anteny nie jest dobrym pomysłem. Anteny logują się do konkretnych nadajników, więc zapewne pogorszyłeś sobie sygnał.
    Po drugie, zainstaluj winMTR i puść test do np. onetu. Speedtest wypadł poprawnie dla takiej prędkości.
    Jesteś w stanie podać konkretne modele urządzeń jakie masz teraz? Czy droga do nadajnika jest czysta, czy są po drodze jakieś drzewa, domy, przeszkody?