Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Surftab - Surftab Breeze 7.0 - Całkowity brak reakcji

kryspin013 22 Mar 2013 17:15 4041 6
  • #1 22 Mar 2013 17:15
    kryspin013
    Poziom 2  

Cześć,

Ostatnio dostałem tablet Surftab Breeze 7.0 "po znajomości", na zasadzie "jak sobie naprawisz to jest twój". Problem z nim był taki, że zacinał się na ekranie bootowania i nie chciał ruszyć dalej... Jakoś 4 osoby przede mną próbowały coś z nim zrobić ale nie zrobiły kompletnie nic. Mi osobiście (jako że jestem użytkownikiem linuxa), udało się dostać do shella i wgrać Clockwork Mod Recovery. Dostanie się do shella było o tyle trudne, że na początku adb wywalało komunikat, że w katalogu /bin nie ma jakiegoś pliku.

Problem z tabletem ogólnie jest taki, że bardzo ciężko znaleźć do niego oryginalny rom (To chyba tak się nazywa). Ja pobrałem kilka:
    -jeden ze strony producenta, który zawiera w sobie plik obrazu „.img“, który ni jak nie wiedziałem jak podmontować lub otworzyć w ogóle. Samo oprogramowanie dodane do tego obrazu też nie chce wsółpracować i nie wykrywa urządzenia.
    -drugi na podobne urządzenie, ale nie działał
    -trzeci „PycanonRom1.0„, który znalazłem na niemieckim forum w temacie dotyczącym tego konkretnego modelu tabletu. Paczka zawierała w sobie obraz boot.img i odpowiednio archiwa "system", "cache" i "data" z rozszerzeniem ".ext4.tar".

Pierwszy „rom“ próbowałem wgrać na różne sposoby. Najpierw programem producenta ale nie wykrywał on urządzenia, potem innym programem też nie. Ostatecznie przez shella używając „dd“, ale nie zadziałało, więc przywróciłem wcześniej zrobioną kąpię zapasową.
    PycanonRom, już z braku czasu wgrałem używając narzędzia „dd“ na pliku boot.img

Code:
    dd if=/sdcard/boot.img of=/dev/block/nanda

i wypakowując ręcznie pliki odpowiednio z archiwów do ich folderów w systemie (zawartość system.ext4.tar do /system itp.).
    Zawartość PycanonMod:
    Code:
     boot.img

cache.ext4.tar
     data.ext4.tar
     nandroid.md5
     system.ext4.tar

Myślę, że nie był to najlepszy pomysł, ale nie mam jeszcze na tyle doświadczenia by budować paczki update dla androida. Wyłączyłem tablet, a dalej było tak jakby zmienił się w cegłę...

...Wiem, że takich tematów w internecie są miliony, ale mam do Was pytanie:
    Czy to możliwe, żeby oprogramowanie mogło zmienić tablet w cegłę?

0 6
  • #2 27 Mar 2013 11:51
    siwy98755

Poziom 16  

tak oprogramowanie zabilo twoj tablet lecz mpzna go uratowac akurat mam programator jtag iglowy do modelu manta wiec to nie prblem naprawa postawisz go np wgrywajac bootloader jtagiem . a wtedy rom posiadam do niego org. polski. skontaktuj sie najlepiej dzis pod nr 666713 971 a rozwiazemy to, tak w sumie to clock world mod go zabil juz naprawialem takie 4 sztuki po podobnej akcji, gratuluje uzycia linuxa ja uzywam sam debiana a do tego windows 8 z cygwin :-)

1
  • #3 31 Mar 2013 21:55
    kryspin013
    Poziom 2  

To nie ClokworkMod go zabił tylko PycanonMod. Clockword działał bez zarzutu. Ja po prostu nie wiedziałem jak wgrać nieoficjalny rom i zrobiłem to ręcznie...
    Wybacz, że odpowiadam tak późno, ale nie mam stałego łącza na chwilę obecną, a wcześniej nie sprawdzałem odpowiedzi. Jak się takim programatorem to wgrywa, możesz mi wyjaśnić? Prosiłbym.

0
  • #4 05 Kwi 2013 08:31
    siwy98755

Poziom 16  

kolega: zalozyciel ma juz naprawiony tablet; po kontakcie email i telefonicznym ze mna udalo nam sie go postawic na "nóżki"

1
  • #5 05 Kwi 2013 11:25
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

siwy98755 napisał:
    kolega: zalozyciel ma juz naprawiony tablet; po kontakcie email i telefonicznym ze mna udalo nam sie go postawic na "nóżki"

To może kolega, lub kolega autor, się pochwalą jakąś solucją?

0
  • #6 05 Kwi 2013 16:38
    siwy98755

Poziom 16  

Najprostsze rozwiązanie jaki istnieje

Wielu ludzi szuka Rom do urządzenia po swojej marce urządzenia , lecz nie zawsze producent wypuszcza taki rom oficjalnie do swojego typu podam na przykładzie tabletu Lark free me 70.6 otóż rom oryginalny nie jest dostępny do pobrania z strony producenta, a rozwiązanie jest proste oto rozwiązanie :

Otworzyć tablet spisać producenta i model płyty głównej
    Google i znajdujemy romy zgodne na tą platformę np.
    overmax ov-tb-08 2
    maxpan 713 sc
    i wiele innych no i co najważniejsze każdy rom posiada język polski i zamiana romu lark na np overmaxa zgodnego nie dość że jest szybszy to takie moje spostrzeżenie o dziwo standardowo Lark 70.6 ma procesor 1ghz a po wgraniu romu ov-tb-08 2 procesor ma taktowanie 1.2 i ma tzw. kopa :) czyżby ograniczenie programowe?
    Nie będę udawał speca ale się przyznam że udało mi się na naszym serwisie aukcyjnym kupić kilkanaście sztuk tabletów po takich zabawach i nie włączających się już a tu po trafieniu do mnie jakoś zarobiłem ładnie na sprawnych używanych właśnie tym sposobem. a inny przykład kupiłem tablet z maksymalnie zaktualizowanym androidem przez producenta do 4.0.4 a po małym audycie płyty głównej odkryłem że konkurencja wypuściła dla "innego" a zarazem takiego samego z względu modelu płyty głównej Rom 4.2 to dopiero zysk i to małym kosztem raptem 5 minut pobierania no i 5 minut wgrywania. i nowiutki system 4.2
    Jeżeli ktoś ma problem z znalezieniem romu do swojego urządzenia zapraszam do pisania wiadomości a na pewno pomogę znaleźć najlepszy rom działający i pomogę wgrać

Dodano po 6 [minuty]:

Pamiętajmy że Bootloadera w tabletach nie da się "zabić" z powodu iż są umieszczone w zastrzeżonym adresowo miejscu .

0
  • #7 07 Kwi 2013 13:51
    kryspin013
    Poziom 2  

Ja jeszcze dodam t co mi wyjasnil kolega, że żeby wgrać rom trzeba przejść w tryb downoadmod: vol - i 6 razy power, podłączyć urządzenie pod usb. Ja akurat najpierw wgralem rom producenta a potem zodyfikowany bo działa szybciej. Aktualnie piszę z tabletu dlatego przepraszam za bledy.

0