Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II, 2001 - wyładowuje akumulator

kasiarafal 22 Mar 2013 17:47 2613 3
  • #1 22 Mar 2013 17:47
    kasiarafal
    Poziom 2  

Witam
    po zgaszeniu auta zostają podświetlone wskazówki zegarów, kontrolka czerwona miga normalnie. po 3-4 dniach akumulator jest rozładowany. co jest tego przyczyną? może bezpieczniki? dzieje sie tak tylko gdy w nocy jest duży mróz. wtedy też w czasie jazdy nie działają wcale zegary, jakby zamarznięte, świeci sie też że pasy nie zapięte, choć są zapięte. Co z tym zrobić?

Dodano po 27 [minuty]:

odpowiedzi brak, ide grzebać w aucie, a jestem kobietą więc będzie fajnie :)

0 3
  • #2 22 Mar 2013 20:24
    sjbar
    Poziom 13  

Ja proponuje sprawdzić akumulator, bo jeżeli jest już kiepski to po paru dniach postoju na mrozie nie ma szans zapalić autka, a jeżeli jest dobry to dopiero wtedy szukać dalej.

-1
  • #3 22 Mar 2013 23:16
    chojinka
    Poziom 27  

Przeczyścić styki od alternatora do akumulatora. Dolać wody destylowanej i naładować akumulator.

Skąd w dani jesteście?(rosedanica)

0
  • #4 23 Mar 2013 10:52
    kasiarafal
    Poziom 2  

Witam ponownie :))
    akumulator jest pełny, bezpieczniki wszystkie całe, te w kabinie i te pod maską. problem chyba tkwi gdzie indziej , bo wystarczyło odpiąć jedną klemę od akumulatora i podpiąć spowrotem i wszystko wróciło do normy na pulpicie :)), może gdzieś jest jakieś przepięcie, albo jak to sie nazywa? -chyba zimny lut czy jakoś tak. nie wiem, jestem kobietą więc gdybam :))ważne , że sobie poradziłam... dziekuje za podpowiedzi. tak czy inaczej auto musi trafić na servis, bo to tylko doraźne rozwiązanie, a mryga servis więc pozostaje komputer.
    w Danii, mieszkamy pod Odense :)), a Rosa Danica to moje miejsce pracy:))
    pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

a jak się z otwarciem maski naszarpałam hahaha. bo otwieracz jest wyłamany , a moje dłonie nie mają tyle siły... :) ale nie odpuszcze bo auto musze mieć sprawne .

0