Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł cam polsatu panasonic TXP50V20 - czy będzie działało?

Samuraj 22 Mar 2013 18:11 4890 5
 • #1 22 Mar 2013 18:11
  Samuraj
  Poziom 35  

  Czy obecnie oferowany moduł CAM polsatu cyfrowego współpracuje prawidłowo z TV TXP50V20.
  Niestety infolinia nie potrafi udzielić takich informacji podobnie jak pomoc techniczna. Odsyłają do producenta TV a ten do operatora.
  Obecnie korzystam z oferty TnK i ich moduł działa bez problemu.

  0 5
 • Pomocny post
  #2 22 Mar 2013 22:12
  Trabi
  Poziom 36  

  Idź do punktu i spytaj. Może mają coś na wypożyczenie żeby sprawdzić? A jak nie, to powiedz, że właśnie tracą klienta bo inni umożliwiają sprawdzenie (w końcu nie musi być to prawdą ;) ).
  Kupowanie bez sprawdzenia to "kot w worku".

  0
 • #3 22 Mar 2013 22:29
  Samuraj
  Poziom 35  

  Dokładnie to samo powiedział mi sprzedawca w punkcie sprzedaży "kot w worku". O wypożyczeniu nie pomyślałem, lecz sądząc po "bogatej" ofercie dostępnego sprzętu zmuszony będę popytać w innym miejscu.

  0
 • #4 27 Mar 2013 12:46
  Samuraj
  Poziom 35  

  Wczoraj wybrałem się do dwóch punktów sprzedaży cyfrowego polsatu. Albo w tych punktach pracują nie douczeni ludzie albo szukają idiotów - kupuj pan będzie działać. Zwrotu oczywiście nie ma w przypadku problemów z urządzeniem. Modułu CAM na wypożyczenie nie ma. Producent urządzenia w ulotce gwarantuje poprawność pracy w gnieździe CI/CI+ w TV wyposażonym w TVB-S i TVB-S2.
  Wiem że mój TV ma gniazdo CI bez + i stąd sprzedawcy informują że jak działa z TnK to musi z Cyfrowym Polsatem. W jednym z punktów sprzedawca poinformował mnie że mam stary TV i najlepiej wymienić na nowy, zapytałem czy stać go co 2 lata kupować nowy TV za 5 tysi.
  Tak więc temat zostaje otwarty i muszę mieć pewność iż u kogoś chodzi taka kombinacja.

  0
 • Pomocny post
  #5 27 Mar 2013 13:06
  Trabi
  Poziom 36  

  Samuraj napisał:
  w tych punktach pracują nie douczeni ludzie albo szukają idiotów

  O, to to to. Masz 100% racji. To niedouki, którzy muszą sprzedać za wszelką cenę. Nieważne, że są tępi i nie kumają, co sprzedają - ważne, że sprzedali. Brak słów.
  Sam pytałem kiedyś w sklepie o dane odtwarzacza DVD, to gość zaczął przeglądać przy mnie instrukcję! Ruszyłem na niego, że nie życzę sobie, żeby ze mnie robił idiotę. Sam też czytać instrukcję potrafię. No po prostu załamka; nic nie wiedział nt. sprzętu. To po cholerę on tam pracuje?!
  Nie kupuj w ciemno, bo potem się z tego nie wykręcisz. A na piśmie żaden buc Ci nie da informacji, że on gwarantuje że zadziała. Cwaniaki.

  0
 • #6 27 Mar 2013 13:20
  Samuraj
  Poziom 35  

  Inaczej było w przypadku zakupu TnK. Do instrukcji była dołączona lista odbiorników z którymi moduł został sprawdzony i po problemie, kupując wiedziałem że sprawdzali i moduł powinien działać. Zasugerowałem sprzedawcy iż mam CI a z tego co zdążyłem wyczytać iż nowe modułu pracują w standardzie CI+, a starsze w CI. Wyciągnął instrukcję i pokazał zapis CI/CI+ informując iż chodzi o to że CI jak i CI+ i w tym momencie to ja zgłupiałem.

  Dodano po dłuższym czasie
  Znalazłem punkt w którym sprzedawca wiedział iż nie sprzedaje się kota w worku. Sam nie wiedział czy będzie działał moduł lecz nie widział nic nadzwyczajnego w tym aby go wypożyczyć do testów. Moduł podłączony i działa bez problemu.
  Użytkuje parę godzin i na co trzeba zwrócić uwagę w porównaniu z TnK
  - moduł wolniej zmienia kanały. Tak ok 3-4 sec. Nie ma problemu jeśli kanały są SD lub na tym samym transponderze. Wtedy zmienia błyskawicznie.
  - w sofcie TV albo karty jest błąd. TV pomija przy przewijaniu kanałów góra/dół pomija niektóre kanały np. Polsat Play wbity ręcznie z pozycji 37 wchodzi, przy przewijaniu 36 a następnie 38. Błąd ten występuje na kanałach Polsat Cafe, Polsat2, Polsat News, Polsat Play

  Dodano po dniu używania
  Kolejna ciekawość o której nikt nie informuje. Znalazłem sposób na wolne przełączanie kanałów. Wystarczy wejść w ustawienia modułu a tam w kontrolę i ustawić na status nieaktywne. Po tym zabiegu wszystkie kanały przełączają się błyskawicznie, tak samo jak w TnK. W moim przypadku konieczne było podanie numeru PIN domyślnie ustawiony jest na 0000. Problem "ukrytych" kanałów dalej pozostaje nie rozwiązany.

  0