Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ITI 5800S - wymiana kilku uszkodzonych kondensatorów

lufa9999 22 Mar 2013 18:16 23481 10
    lufa9999
    Level 17  
    Witam.
    Kupiłem dekoder Sat platformy n, bez abonamentu - na kartę. Dłuższy czas nie używałem go, dziś włączyłem i nie chce działać, szumi ze środka. Otworzyłem go więc i namierzyłem w sumie sześć małych, brązowych kondensatorów które wybrzuszyły się. I mniej więcej z tego obszaru szumi. Dałbym radę je wylutować i wlutować nowe, ale nie wiem, jakie parametry opisu na kondensatorze muszą być brane pod uwagę przy kupnie nowego.

4 mają takie oznaczenie:
    (M)105C
    6(7)
    8c
    470uF

a 2 takie:
    (M)105C
    6(7)
    9M
    470uF

Muszę zamówić przez internet, bo jestem za granicą i nie dogadam się u elektronika.
    Pomoże mi ktoś?
    514242
    Level 20  
    Jak widać wszystkie mają takie same pojemności 470µF i to jest najważniejsze. Powinno jeszcze być napisane na jakie napięcie. Bez problemu dostaniesz w każdym sklepie elektronicznym i są to groszowe sprawy.
    lufa9999
    Level 17  
    tak, zgadza się - 16 v. Czyli tej drobnej różnicy w symbolice nie brać pod uwagę? A gabaryty, odległość nóżek pomierzyć dokładnie? A jak się fachowo nazywa taki kondensator, żebym wiedział czego szukać?
  • Helpful post
    514242
    Level 20  
    Kondensator elektrolityczny o pojemności 470µF (mikro faradów). Jeśli nowe też będą na 16V to gabaryty będą takie same.
    lufa9999
    Level 17  
    Fajnie, to wszystko już wiem. Dzięki, bardzo mi pomogłeś!

Dodano po 7 [minuty]:

A jeszcze jedno pytanko. Na tą temperaturę nie patrzeć? Bo na tych jest 105C, mogę wziąć takie z 85C?
    lufa9999
    Level 17  
    OK, dzięki!
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Pojemność taka sama, napięcie co najmniej takie jak na starych, może być wyższe, temperatura koniecznie 105 C, wskazane sztuki LOW ESR.
    lufa9999
    Level 17  
    No to ja takie kupiłem:
    Link
    Dobre będą?
    lufa9999
    Level 17  
    romeok01 wrote:
    Tak będą dobre, ale lepsze są Low ESR np. Jamicon.

Wymień jeszcze pozostałe kondensatory jak na zdjęciu niżej, szczególnie te z oznaczeniem KZG. Jeżeli nawet nie są wybrzuszone, to mogą nie trzymać parametrów.

ITI 5800S - wymiana kilku uszkodzonych kondensatorów

Wymieniłem, wszystko działa, dzięki za pomoc!