Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A 92 r. - Sterowanie elektrycznych szyb

Wojtas217 22 Mar 2013 19:08 1464 1
  • #1 22 Mar 2013 19:08
    Wojtas217
    Poziom 2  

Problem jest tego typu że szyby całkowicie nie reagują. Pierwsze co sprawdziłem bezpieczniki i było wszystko ok. Dziwne było to, że poz zamknięciu auta i zgaszeniu się oświetlenia wewnętrznego ciągle świeciło się podświetlenie przycisków sterujących szybami. Rozebrałem więc sterownik. Wyglądał na zalany jakimś klejącym napojem (wiadomo, genialne umiejscowienie przycisków w vectrach A). Przeczyściłem wszystko WD40 i patyczkami do uszu, złożyłem, podłączyłem, nie działa. Sprawdziłem próbnikiem czy dochodzi prąd bezpośrednio do kostki do której podłącza się te dwie 5-pinowe. Okazuje się że w pierwszej na 5 pinów żarówka reaguje na 2 (nie wiem czy to poprawnie czy nie), ale już na drugiej kostce reaguje tylko na 1 pin. Dodam że po podłączeniu i przyciśnięciu przycisku blokady szyb spaliło mi bezpiecznik (30A nr. 30 w skrzynce). Proszę o jakieś porady bądź sugestie.

0 1
  • #2 22 Mar 2013 20:09
    giecun
    Poziom 10  

Powinieneś znaleźć schemat i sprawdzać według schematu gdzie masz to zwarcie czyli jechać od tego bezpiecznika po schemacie aż coś znajdziesz.
    Elektroniki nie czyścimy WD 40!!! Służy do tego IPA czyli izopropanol!!!

0