Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo s40 1.9TD - 98r. Ustawienie kąta początku wtrysku

aron20000 23 Mar 2013 00:47 10056 0
 • #1
  aron20000
  Level 22  
  Witam, czy ktoś posiada informacje jak spr. ustawienie kąta początku tłoczenia. Bo w informacjach, które posiadam najprawdopodobniej jest błąd.
  Mam taki opis w skrócie:
  1. Odkręcamy zaślepkę na imbus na górze pompy
  2. Ustawiamy w GMP 1 cylindra, kreska na kole zamachowym powinna się zgrać z oznaczeniem 0.
  3. Wkładamy czujnik zegarowy lub trzpień.
  4. Powoli obracamy wał korbowy przeciwnie do ruchu obrotów. Kiedy trzpień umieszczony w otworze po zaślepce przestanie opadać montujemy czujnik zegarowy i zerujemy.
  5. Obracamy z powrotem, zgodnie z ruchem obrotów silnika do GMP 1 cylindra i odczytujemy wartość. Ma się zgadzać z wartością podaną na pompie.  Wszystko jest logiczne, ale w praktyce jest coś nie tak.
  Ustawiłem w GMP. Włożyłem trzpień fi ok. 7mm i zacząłem obracać przeciwnie do ruchu silnika, trzpień równomiernie opadał o ok. 12mm, aż w pewnej chwili spadł od razu o dodatkowe ok. 8mm. Nie da się z tego położenia wrócić do GMP bez podniesienia trzpienia bo się klinuje na tym uskoku.
  Kiedy z GMP obracamy zgodnie z obrotami silnika, trzpień równomiernie się podnosi i w pewnym momencie też jest uskok i opada o ok. 25mm i w tym położeniu przy dalszym kręceniu już jest nieruchomo, prawie przez cały obrót wałka pompy, aż dochodzimy do uskoku z drugiej strony, tego o ok. 8mm, o którym pisałem wyżej.
  Tutaj jeszcze filmik jak kręciłem z GMP przeciwnie do ruchu obrotów silnika. Trzpień opada równomiernie, chwilowe przestoje to przekładanie treszczotki. Na końcu widać jak trzpień nagle spada o te ok. 8mm
  http://www.youtube.com/watch?v=78CHWwX31PQ&feature=youtu.be
  Więc jak sprawdzić tą wartość kąta wyprzedzenia wtrysku?

  Dodano po 4 [godziny] 43 [minuty]:

  Więc trzeba jednak ten trzpień MOT 1079. Ktoś się orientuje jaką dokładnie ma długość to cudo. Tak na marginesie poroniony pomysł z tą regulacją.