Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ALLEN&HEATH ZED-24 - Nagrywanie USB/AUX

marceldream 22 Mar 2013 20:53 4932 6
    marceldream
    Level 2  
    Wita. Ostatnio kupiłem mikser ZED-24 i chciałbym nagrać najlepiej jak tylko się da próbki naszego zespołu. Mam kilka pytań:

1) Czy jest ktoś kto mógłby mi powiedzieć od początku do końca jak to zrobić
    2) Czy dźwięk przez USB jest filtrowany przez kartę dźwiękową (chodzi mi, czy jakość karty dźwiękowej ma tu jakieś znaczenie)?
    3) Czy trzeba instalować jakieś lepsze kodeki niż standardowe?
    4) Jakim programem (najlepiej darmowym i intuicyjnym) zrealizować nagranie?

Dodam, że chciałbym nagrać wielościeżkowo. Wiem, że mikser na to nie pozwala, dlatego każdą ścieżkę chcę nagrywać oddzielnie, ale potrzebuję nagrywać z odsłuchem.

P.s. Czy to normalne w tym mikserze, że słychać taki delikatny szum, przy wyłączonych wyciszonych wszystkich kanałach?
    alojzy7719
    Level 36  
    marceldream wrote:
    Czy dźwięk przez USB jest filtrowany przez kartę dźwiękową (chodzi mi, czy jakość karty dźwiękowej ma tu jakieś znaczenie)?

Karta dźwiękowa w komputerze nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

Dodano po 2 [minuty]:

marceldream wrote:
    Czy trzeba instalować jakieś lepsze kodeki niż standardowe?

Żadnych kodeków, tylko sterownik miksera (aczkolwiek system sam powinien wykryć i zainstalować mikser jako USB Audio Codec)

Dodano po 49 [sekundy]:

marceldream wrote:
    Jakim programem (najlepiej darmowym i intuicyjnym) zrealizować nagranie?

W komplecie powinien być Cakewalk Sonar LE, ew. można użyć darmowy Reaper 4.32.

http://www.dobreprogramy.pl/REAPER,Program,Windows,31152.html

Dodano po 1 [minuty]:

marceldream wrote:
    chciałbym nagrać wielościeżkowo. Wiem, że mikser na to nie pozwala, dlatego każdą ścieżkę chcę nagrywać oddzielnie, ale potrzebuję nagrywać z odsłuchem.

Nie będzie z tym problemu.

Dodano po 1 [minuty]:

marceldream wrote:
    Czy to normalne w tym mikserze, że słychać taki delikatny szum, przy wyłączonych wyciszonych wszystkich kanałach?

Jak odłączysz mikser od końcówki mocy/aktywnych kolumn, to szum znika/maleje?
    marceldream
    Level 2  
    Jedynie co podłączyłem to dwa mikrofony i gitarę. Wszystko skręciłem do zera i dalej słychać szum. Sprawdziłem też na wersji ZED-14 i było podobnie. Zauważyłem, jeszcze bzyczenie przez kilka minut od podłączenia do sieci (w obu mikserach). Czy np. sieć do której podłączam mikser ma znaczenie? Może coś robić zakłócenia?
    bartek3033
    Level 20  
    Kurcze sam mikser to nie wiem. Bo zazwyczaj albo brumią instrumenty albo kolumny. Ew jeszcze taka opcja, że gdzieś po sieci idą brumy z komputera.
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    marceldream wrote:
    Wszystko skręciłem do zera i dalej słychać szum.

Do zera 0dB czy do -∞? Zero w tym mikserze to nie minimum. Przy zbyt dużym wysterowaniu końcówek mocy i graniem suwakiem sumy w niskich wartościach, szumy są bardziej słyszalne. O kalibracji pisałem trochę tu.
    Bzyczenie idzie najprawdopodobniej po zasilaniu. To już kwestia końcówek mocy. Choć czasem może być słychać zasilacz impulsowy. któregoś z urządzeń w torze.
    tommidi
    Level 2  
    Witam.Czy jest ktos kto mnie momoze bo siedze dwa dni zeby cos nagrac i nie potrafie nie wiem co żle robie .Mam laptopa samsung win7 i mikser allen zed16fx .Poczatkowo chciałem wykorzystac do zgrywania USB z miksera i tak tez zrobiłem zgrałem pierw podkład potem chciałem dograc wokal ale tu sie pojawił problem.Słysze wokal ale nie słysze podkładu jak ponaciskam w mikserze to jest odwrotnie słychac podkład a nie słychac wokalu .Potem chciałem normalnie kablami podpiac ale cos nie umiem z karta sobei dac rady w laptopie.
    wojtas_177
    Level 22  
    USB traktuj jak sumę konsolety. Auxami porób odsłuchy.