Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitopend typ: WHE - 3 bar, regulator wody grzewczej

123abc!@# 22 Mar 2013 21:51 1755 11
  • #1 22 Mar 2013 21:51
    123abc!@#
    Poziom 9  

Dzień dobry,
    Posiadam kocioł grzewczy firmy Vissman model: Vitopend 100 typ: WHE (z klapką). Po przestudiowaniu instrukcji obsługi termostatu F oraz samego pieca postanowiłem zwiększyć temperature wody grzewczej na nie całe 70 stopni zaś na termostacie 25. Kaloryfery rozgrzały się powiedziałbym do temperatury większej niż 25 stopni, zdecydowanie, zaś wskazówka manometru w kotle skoczyła do 3 bar,w instrukcji było ostrzeżenie o wartości minimalnej 0,75 ale o maksymalnej pewnie ostrzega kolor czerwony który jest bezpośrednio na tarczy.
    1) Czy powinienem zmniejszyć dla bezpieczeństwa temp. wody grz. ?
    2) Czy nie całe 70 stopni to za dużo ?
    3) W jakim celu w ogóle jest ta regulacja, przecież może być ustawiona na 40 stopni zaś temp. na termostacie na 25 i też powinno grzać, tak ?

0 11
  • Pomocny post
    #2 22 Mar 2013 22:15
    W0jtek92
    Poziom 36  

Zapewne trzeba dopompować powietrza do naczynia wzbiorczego.

0
  • #3 22 Mar 2013 22:18
    123abc!@#
    Poziom 9  

nie wiem co to znaczy, ale zmniejszyłem do 50 i spadło do około 2 barów, szukając natknąłem się na różne rzeczy od dziwnych wzorów do terminów mi bliżej nieznanych. Byłbym bardzo wdzięczny za udzielenie odp. Jak używać tego regulatora wody grzewczej ? czym różni się podgrzanie do temp. 50 stopni a 70 w odniesieniu do temp. na termostacie ? Czy jak następnym razem tak skoczy wystarczy odpalić ciepłą wodę i trochę odjąć z kaloryferów ?

0
  • Pomocny post
    #4 22 Mar 2013 23:11
    W0jtek92
    Poziom 36  

Musisz wezwać serwis viessman. Naczynie które odpowiada za wzrost ciśnienia wody nie ma w sobie powietrza. Im wyższa temp. Wody grzewczej tym wyżej rośnie Ci ciśnienie. Co nie jest dobre dla kotła.

0
  • #5 22 Mar 2013 23:48
    123abc!@#
    Poziom 9  

Może mógł by Pan zaproponować jakąś lekturę, nawet po angielsku, aby samemu przeprowadzić taką operację ? piec działa 10 lat, boję się o fachowca z "usterki", żeby nie zrobił gorzej. Jak widzę serwisanta który sprawdzał zapalniczką czy nie ma przecieku gazu to wole przysiąść i sam spróbować tego dokonać, jestem w stanie czy to za skomplikowane i niebzpieczne ?

0
  • Pomocny post
    #6 23 Mar 2013 00:01
    W0jtek92
    Poziom 36  

Są ludzie którzy sobie z tym radzą. Ale są też tacy którzy temu nie podołają. Poszperaj w necie i znajdź centrum serwisowe viessman. Zadzwoń pod numer infolinii a tam polecą Ci najlepszego fachowca z Twojej okolicy i zapewniam że nie będzie napewno świrował z zapalniczką.

Dodano po 3 [minuty]:

www.viessmann.pl

0
  • #8 23 Mar 2013 09:13
    piotr_boncza
    Poziom 29  

123abc!@# napisał:
    czym różni się podgrzanie do temp. 50 stopni a 70 w odniesieniu do temp. na termostacie ? Czy jak następnym razem tak skoczy wystarczy odpalić ciepłą wodę i trochę odjąć z kaloryferów ?

Ciśnienie i zabawy z naczyniem to już robota dla bardziej zaawansowanych. Jak postudiujesz tutaj to możesz się zabrać za robotę. Pisz w wyszukiwarce naczynie ciśnienie.
    Podgrzanie powoduje rozszerzenie się wody. Ta rosnąca objętość jest pochłaniana przez naczynie wzbiorcze, w którym musi być poduszka gazowa o odpowiednim ciśnieniu. Natomiast dla Ciebie najistotniejszą różnicą jest, że przy niższych temperaturach zewnętrznych ustawiając temperaturę kotła na 50' możesz nigdy nie osiągnąć zadanej temperatury pomieszczenia 25'. Powoduje to ciągłą pracę kotła i duże zużycie gazu. Jak zwykle należy znaleźć złoty środek, czyli najniższą możliwą temperaturę kotła, przy której osiągamy zadaną temperaturę pomieszczeń. I do tego służy właśnie pogodówka. :)
    Odpalenie ciepłej wody niewiele zmieni, bo po chwili kocioł znowu dogrzeje do zadanych 70. Oj, coś mi się zdaje z objawów, że filtr też jest do czyszczenia. Chyba za mocno oszczędziłeś na serwisie i teraz w kotle jest już sporo do zrobienia albo czas na nowy.

0
  • #9 23 Mar 2013 09:28
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Któremu ze skarżypytow nie podoba się mój wpis?. Co w nim jest złego?.
    Bije punkty?.

,,Witaj irus.m!
    Twoja wiadomość wysłana na forum elektroda.pl została zgłoszona do moderatorów przez jednego użytkownika forum i użytkownik zaznaczył abyś został o jego raporcie powiadomiony.
    Jest to tylko wyrażona opinia użytkownika forum, może być poprawna lub błędna - o tym zadecyduje moderator, który może, ale nie musi podjąć interwencje.
    Być może uda się Tobie poprawić wiadomość przed ingerencją moderatora.

Link do wiadomości:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12098732#12098732

Data zgłoszenia: 09:03:07 2013-03-23

Opinia użytkownika:
    ==========
    nie tyle nieaktywny, ile źle zamieszczony
    ==========
    Regulamin forum:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php

Wiadomość generowana automatycznie."

0
  • #10 23 Mar 2013 09:37
    W0jtek92
    Poziom 36  

Ja tam nic złego w Twojej chęci pomocy nie widzę. Zapewne jakiś "artysta" wyskoczy z hasłem że informacje te są błędne bo nie wiadomo jaka jest instalacje, zład wody itd. No i będe prawione morały...:| To dopiero jest polityka..

Dodano po 1 [minuty]:

"będą" przepraszam za błąd ortograficzny.

0
  • #11 23 Mar 2013 19:29
    Piotr77777
    Specjalista - systemy grzewcze

W0jtek92 napisał:
    a tam nic złego w Twojej chęci pomocy nie widzę.

Dokładnie. Pewnie komuś chodziło ze podając rozwiązanie komuś odbierasz "chleb"
    Ale w tym linku nie ma odpowiedz do jakiej wartości pompować to naczynie, może i słusznie bo do każdej instalacji należy dobrać naczynie i napompować odpowiednie ciśnienie.
    W0jtek92 napisał:
    Zapewne jakiś "artysta" wyskoczy z hasłem że informacje te są błędne bo nie wiadomo jaka jest instalacje, zład wody itd. No i będe prawione morały...:| To dopiero jest polityka..

Zaraz sie normy posypią :):D

0
  • #12 24 Mar 2013 11:51
    piotr_boncza
    Poziom 29  

A mi wygląda na to, że raczej chodziło o to, że na tym forum link powinien wyglądać tak:Link
    a nie tak: www elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=938268&sid=6a93aba105c546fdab02d5e97d627761

0