Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Mastercook MB-8NE - złe działanie

22 Mar 2013 23:45 2298 1
 • Poziom 2  
  Witam.
  Szukałem podobnych problemów do swojego jednak nie mogłem znaleźć.
  Mam problem z kuchenką do zabudowy Mastercook MB-8NE. Sytuacja wygląda tak, mam gotową pizzę do piekarnika, jak zawsze ustawiam ~210-220*C na górną i dolną grzałkę (bez termoobiegu) i czekam aż dioda zgaśnie. Wkładam pizze na około 12min i wychodzi ciepła z wierzchu i zimna wewnątrz (wcześniej była dobra). Chwilę później włożyłem zapiekanki i musiałem ustawić 200*C, żeby coś z nich było (zawsze wychodzą w ~150). Jeszcze później ucierpiało ciasto, które zostało spalone po 20 min w 170*C. Wg mnie coś jest nie tak i stąd do was pytania:
  - Co może być nie tak z piekarnikiem? (po przejrzanych tematach, często pojawia się termostat)
  - Czy dioda temperatury po zgaśnięciu ponownie może/powinna się zapalić? - dotąd po ustawieniu powiedzmy 200*C, gdy piekarnik osiągał temperaturę dioda gasła i nie zauważyłem żeby się zaświecała ponownie tzn. że trzymał to 200, a znowu dzisiaj piekarnik się nagrzał - dioda zgasła, a po chwili znów się zapaliła co może znaczyć, że nie trzyma temperatury i teraz mam co do tego wątpliwości, a instrukcja tego nie podaje.

  Z góry dziękuję za odpowiedź
  Pozdrawiam
 • Poziom 38  
  Witam
  Kontrola sygnalizuje włączenie termostatu. Gdy po z gaśnięciu kontrolki, po chwili się zapala, może świadczyć o złym działaniu termostatu. Również przegrzewanie lub niedogrzewanie może być właśnie winą termostatu. Sprawdź jeszcze czy obie grzałki grzeją, sprawdź przewody do grzałek.