Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Mastercook MB-8NE - złe działanie

wilkks 22 Mar 2013 23:45 2013 1
  • #1 22 Mar 2013 23:45
    wilkks
    Poziom 2  

Witam.
    Szukałem podobnych problemów do swojego jednak nie mogłem znaleźć.
    Mam problem z kuchenką do zabudowy Mastercook MB-8NE. Sytuacja wygląda tak, mam gotową pizzę do piekarnika, jak zawsze ustawiam ~210-220*C na górną i dolną grzałkę (bez termoobiegu) i czekam aż dioda zgaśnie. Wkładam pizze na około 12min i wychodzi ciepła z wierzchu i zimna wewnątrz (wcześniej była dobra). Chwilę później włożyłem zapiekanki i musiałem ustawić 200*C, żeby coś z nich było (zawsze wychodzą w ~150). Jeszcze później ucierpiało ciasto, które zostało spalone po 20 min w 170*C. Wg mnie coś jest nie tak i stąd do was pytania:
    - Co może być nie tak z piekarnikiem? (po przejrzanych tematach, często pojawia się termostat)
    - Czy dioda temperatury po zgaśnięciu ponownie może/powinna się zapalić? - dotąd po ustawieniu powiedzmy 200*C, gdy piekarnik osiągał temperaturę dioda gasła i nie zauważyłem żeby się zaświecała ponownie tzn. że trzymał to 200, a znowu dzisiaj piekarnik się nagrzał - dioda zgasła, a po chwili znów się zapaliła co może znaczyć, że nie trzyma temperatury i teraz mam co do tego wątpliwości, a instrukcja tego nie podaje.

Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam

1 1
  • #2 23 Mar 2013 14:54
    nikusert
    Poziom 37  

Witam
    Kontrola sygnalizuje włączenie termostatu. Gdy po z gaśnięciu kontrolki, po chwili się zapala, może świadczyć o złym działaniu termostatu. Również przegrzewanie lub niedogrzewanie może być właśnie winą termostatu. Sprawdź jeszcze czy obie grzałki grzeją, sprawdź przewody do grzałek.

1