Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ariva 250 combo wgrany soft z 200-tki na "siłę"poczym brak startu.

maciekopel 23 Mar 2013 02:26 4776 1
 • #1 23 Mar 2013 02:26
  maciekopel
  Poziom 9  

  Witam wszystkich.
  Problem jest następujący. Posiadam trzy arivy z czego dwie to 200 combo ostatnia 250 combo i zachciało mi się wgrać nowe oprogramowanie do 250-tki w czasie trwającej impr.... . Zapisałem nowy soft na gwizdku ale od 200-tki i poszło na siłę (niepoprawny bin cz coś w tym rodzaju). Efekt taki, że 250-tka po tej całej operacji nie podniosła się więc wyłączyłem zasilanie, a po włączeniu nie daje oznak "życia" ciemno.
  Pytanie - co dalej z tym można lub trzeba zrobić? Czy może jest jakieś wejście AWARYJNE, RESET, czy serwis może RS 232 i komp.?
  Wszelkiego rodzaju rozwiązania mile widziane, oprócz kowadła i młota.
  Pozdrawiam zmęczony FERGUSON nie MASAJ.

 • Pomocny post
  #2 23 Mar 2013 07:42
  jacekko0
  Poziom 31  

  Programy do Ariv różnią się tym ,ze jedne są dla tunerów z procesorem Ali 3602 (A100/200/120/210) , a drugie na procesor Ali 3606 (A102e/202e/150/250/52) . Należy używać do reanimacji tunera programów dedykowanych przez producenta (Ferguson) pod dany model Arivy.
  Co do oprogramowania (softu) jakim należy reanimować tuner,to najlepszym jest Dump.abs ,zgrany z tunera tuż po aktualizacji softu listy i wprowadzeniu (poprawnych) własnych ustawień tunera,jeśli takiego nie mamy to soft producenta.
  Reanimacja
  Wpierw należy utworzyć folder na Pulpicie z programem do reanimacji i softem,wyłączyć antywirusy i podobne programy (win7,vista),wyłączyć tuner z prądu ( wtyczka,"pstryczek") podłączyć kabel rs232 do tunera,uruchomić program do reanimacji,w programie ustawić właściwy port COM,na którym PC (laptop) łączy się z tunerem.Zaznaczyć opcję Include Bootloader

  W programie do reanimacji dajemy NEXT i dopiero wtedy włączamy tuner do prądu (wtyczka,"pstryczek") ,pierwszy niebieski pasek dojdzie do 100%,ponownie dajemy NEXT ,po dojściu drugiego niebieskiego paska do 100% ,tuner powinien się zrestartować. (The-End :) )

  Ja wielokrotnie reanimowałem Arive ,po wgraniu "nie właściwego" softu ( od klonów Ariv lub po nie udanych modyfikacjach softów) i za każdym razem udawało się uruchomić tuner,na innym forum z kolegami pomogliśmy reanimować kilkadziesiąt Ariv,nie udało się może w kilku przypadkach,z powodu uszkodzenia pamięci Flash. Z własnego doświadczenia zauważyłem,że większość wpierw próbuje reanimować tuner,a jak nie idzie,to dopiero potem czyta opisy. A podstawowym błędem jest ,to że nie wyłącza się tunera z prądu.
  Przy braku portu rs232 w PC (laptop) i używaniu przejściówki USB => rs232,najlepszym systemem jest win XP,przejściówka działa też na win7 vista,ale trzeba posiadać sporą wiedzę i umiejętności w zainstalowaniu sterowników.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME