Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie urządzenie do wzmocnienia wi-fi + LAN

termometr 23 Mar 2013 11:05 2370 10
  • #1 23 Mar 2013 11:05
    termometr
    Poziom 6  

Witam wszystkich.

Posiadam w domu router ASUS DSL-G31. Wszędzie sygnał wi-fi dociera w miarę ok poza jednym pokojem do którego sygnał dociera słaby (1-2 kreski, czasami zrywa połączenie). Chciałbym w tym pokoju użyć urządzenia które wzmocniłoby mi sygnał wi-fi i do którego mógłbym dodatkowo po LAN podłączyć dekoder. Mam pytanie jak nazywa się takie urządzenie (repeater? access point? nie mogę znaleźć tej informacji) i proszę o podanie jakiegoś sensownego modelu.

Pozdrawiam

0 10
  • #2 23 Mar 2013 11:16
    wojtek2803
    Poziom 37  

Masz możliwość połączenia owych urządzeń kablem ?

0
  • #3 23 Mar 2013 12:08
    termometr
    Poziom 6  

Niestety nie

0
  • #4 23 Mar 2013 12:22
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Rozważ parę adapterów PLC, musza być na tej samej fazie.

Może zmiana położenia routera na bardziej centralne pomoże.

Repeater to kiepskie rozwiązania, ograniczają przepustowość i zabezpiecenia WIFI.

Daj schemat domu z urządzeniami, zaznacz ściany, drzwi i martwe pola.

0
  • #5 23 Mar 2013 13:44
    termometr
    Poziom 6  

Adaptery PLC raczej odpadają z racji na dwie różne sieci na parterze i na piętrze.

Zmiana położenia routera nie wchodzi w grę z racji podłączenia TV i odtwarzacza blu-ray w salonie do routera (udało się dzięki wywierceniu dziury przez strop ściągając listwę przypodłogową).

Schemat:

Kółkiem z X oznaczone miejsce położenia routera. Laptop zazwyczaj trzymam w miejscu gdzie zaznaczyłem i zależnie od dnia czasami (tak jak dzisiaj) mam 2 kreski w laptopie i stabilne połączenie, w inne dni często gubi zasięg. Na szafce tv będzie stał dekoder z możliwością podpięcia do internetu przez LAN natomiast za szafką są gniazdka gdzie można śmiało podłączyć urządzenie którego szukam (tam zasięg jest lepszy ze względu na drzwi a w przypadku laptopa zamiast drzwi są szafki i ściany)

Jest jeszcze jedna opcja tak teraz myślę z tymi adapterami PLC, ściągam znów listwę przypodłogową w salonie, rozwiercam otwór żeby upchnąć trzeci kabel i podpiąć adapter PLC w salonie wtedy mogę podpiąć u siebie w pokoju drugi adapter do tej samej sieci za szafką tv. Rozumiem że to rozwiąże mi jedynie problem z podłączeniem dekodera przez LAN i nie wzmocni sygnału wifi?

0
  • #6 23 Mar 2013 13:48
    bogiebog

Router na parterze ? na parterze jest WIFI OK ?
    na piętrze szwankuje ? tak ? trzeba wyciągnąć kabel od rotuera do dotatkowego AP (router WIFI) na piętro.

0
  • #7 23 Mar 2013 14:20
    termometr
    Poziom 6  

router na parterze pod samym sufitem, na parterze wifi ok, na piętrze szwankuje jedynie w pokoju który podpisałem. Wyciągając kabel od routera na piętro mogę jedynie umieścić AP w salonie za wszystkimi dekoderami, kinem domowym itd bo nie wywalę go na widok i o ile sygnał wifi być może nieco podskoczy to dalej nie podłączę do niego dekodera.

Czy naprawdę nie istnieje urządzenie które "podbija" nieco sygnał wifi i daje możliwość podpięcia pod LAN? Czy takie urządzenie to potrafi: Access Point AirLive G.DUO Dwa Radia?

0
  • #9 23 Mar 2013 15:18
    termometr
    Poziom 6  

Ale czy poza wzmocnieniem wifi również można podłączyć do niego dekoder po LAN?
    Czym wtedy jest takie urządzenie: repeaterem czy ap client'em?

0
  • #10 23 Mar 2013 16:27
    bogiebog

termometr napisał:
    Ale czy poza wzmocnieniem wifi również można podłączyć do niego dekoder po LAN?
    Można

Duo działa jako client (radio1) i jednocześnie AP(radio2), znacznie stabilniejszy i niezawodny tryb niż repeater, pozatym dwa radio (jedno odbiera drugie nadaje) nie ogranicza transferu po WIFI.

0
  • #11 23 Mar 2013 17:39
    Mark @
    Poziom 13  

Można użyć zwykłego AP np. AirLive WL-5460AP w trybie universal repeater.
    Tanie i niezawodne rozwiązanie. Ma również dwa wyjścia rj45 pod które można podłączyć dekoder itp. Jedynie istotną sprawą jest umiejscowienie AP w, którym sygnał musi być dość silny. Używałem takiego rozwiązania przez kilka lat. Sygnał przechodził przez zbrojony strop i działało ale nie da się ukryć faktu że kabel jest najlepszy.

0
  Szukaj w 5mln produktów