Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dwóch routerów Tp-link i Belkin

23 Mar 2013 13:18 2076 17
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z podłączeniem dwóch routerów. Pierwszy router to TP-Link TD-W8951ND a drugi to Belkin F5D7630-4A-E.

Jak to ma wyglądać:
    Na górze mam TP-Linka do którego jest podłączony net z neo 2 kompy po WI-FI i dwa urządzenia po LAN-nie. Na dole mam odtwarzacz blu ray i i chciał bym do niego doprowadzić neta po kablu. Żeby nie robić dziur w stropie i ciągnąć kabel o długości ok 20 metrów chcę wykorzystać do tego Belinka.

Szukałem w necie informacji jak to zrobić. Wiem że muszę wyłączyć DHCP w Beklinie ustawić taką samą nazwę sieci i zmienić adres IP Beklina tak żeby mieścił się w puli adresów dostarczanych przez TP-Linka. I tu pojawia się problem. A mianowicie:

TP-Link ma pulę adresów z zakresu 192.168.1.1 a Belkin 192.168.2.1. Gdy w zakładce lan zmienię adres Belkina na np 192.168.1.2 ustawienia się zapisują i na tym się kończy. Nie mogę wejść w ustawienia Belkina anie z adresu 192.168.1.2 ani z fabrycznego 169.168.2.1. W żaden sposób nie da się do niego wejść. Oczywiście połączenia też nie ma. Pomaga tylko twardy reset Belkina.

Czy ktoś z szanownych tu obecnych może mi pomóc skonfigurować to ustrojstwo i czy w ogóle da się to zrobić tak jak bym chciał????

Męczę się już 3 dni i nic.
  • Poziom 37  
    iwan0 napisał:
    Nie mogę wejść w ustawienia Belkina anie z adresu 192.168.1.2

Ustaw kartę sieciową ręcznie

IP 192.168.1.3 maskę 255.255.255.0 resztę pól puste klikasz ok . Wbijasz adres belkina 192.168.1.2

Dodano po 3 [minuty]:

iwan0 napisał:
    TP-Link TD-W8951ND

Jaką na nim masz pulę adresów DHCP?
  • Poziom 11  
    W tp-linku jest coś takiego
    Starting Ip address 192.168.1.2
    Ip Pool Count 100
  • Poziom 37  
    Ok czyli belkina adres IP ustaw 192.168.1.102 i wyłącz serwer DHCP .

Dodano po 3 [minuty]:

TP-Link TD-W8951ND i Belkin F5D7630-4A-E masz spięte kablem ?
  • Poziom 11  
    Belkina mam podpiętego kablem pod laptopa a laptopa przez wifi połączonego z tp-linkiem i na laptopie konfiguruje to wszytsko. Rozumiem że ustawienia karty mam zmienić w laptopie do którego jest podpięty Belkin????
  • Poziom 37  
    Zaloguj się na Belkina ustaw mu adres lan jak pisałem powyżej wyłącz serwer DHCP . Następnie zepnij razem z TP-Link TD-W8951ND , czyli Lan -lan
  • Poziom 11  
    Ok. Zrobiłem tak jak pisałeś.
    Rozumiem że ma to wyglądać tak
  • Poziom 37  
    Tak zgadza się .
  • Poziom 11  
    No ok.
    Jest poprawa. Mogę teraz wejść na beklina po 192.168.1.102.

Ale co dalej.

Chciał bym teraz zanieść beklina na dól i podpiąć do niego kablem odtwarzacz.

Czyli beklin ma działać jako klient w tej sieci i udostępniać neta po kablu do odtwarzacza

Czytałem coś o opcji WDS obu ta opcja jest tylko nie wiem czy w obu ma być włączona i podane mac czy tylko w jednym. a może w ogóle muszę zrobić co innego w belkinie ustawiłem SSID taki samo jak w tp-linku Wirelles mode takie samo w obu i channel też. W obu mam włączone ESSID Broadcast
  • Poziom 37  
    Z tego co widzę to Belikin to router z ADSl-em . Więc tutaj ta opcja jako Client nie zadziała .Proponuję zakupić router z trybem pracy Klienta np TP link WR743ND .
  • Poziom 11  
    czyli rozumiem że chciał nie chciał nic z tego nie będzie.

W takim razie do czego miało by służyć to łączenie tych dwóch routerów???
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    WDS możesz spróbować tutaj na takim przykładzie Link

Dodano po 1 [minuty]:

iwan0 napisał:
    W takim razie do czego miało by służyć to łączenie tych dwóch routerów???

Kablem napisałem Ci Lan -lan .
  • Poziom 11  
    Ok dzięki serdeczne za pomoc będę jeszcze dalej kombinował. Jak uzyskam zamierzony efekt to dam znać

Dzięki raz jeszcze.
  • Poziom 37  
    Jeśli nie uzyskasz to podałem Ci model jaki możesz zakupić i wtedy z pewnością uzyskasz zamierzony cel .Z WDS-em na dwóch różnych sprzętach producentów to loteria . Powodzenia.
  • Poziom 11  
    Wojtek miałeś rację. Niestety nie uzyskałem zamierzonego celu.

Powiedz mi jeśli możesz czy zamierzony efekt uzyskam z każdym klientem AP czy muszę kupić ten który mi podałeś.

Przymierzam się do zakupu i znalazłem np coś takiego http://allegro.pl/listing.php/search?string=ap+client&category=0&sg=0&order=p

lub http://allegro.pl/router-bezprzewodowy-ap-client-modecom-mc-418a-i3116740315.html

albo http://allegro.pl/bezprzewodowy-router-tp-link-tl-wr740n-wi-fi-n150-i3121332406.html

Nie jest to dla mnie sprawa życia i śmierci dlatego też nie chce na to wydawać jakichś większych PLN-ów.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Kup TP link WR 743ND ma on tryb Klienta tzn odbierze Ci sygnał bezprzewodowy i udostępni na porty Lan i wtedy bez problemu podepniesz blu ray .
  • Poziom 11  
    Ok tak zrobię bo nie chcę się znowu wk....ć i drapać po głowie jak to skonfigurować.
    Jeszcze raz dzięki.
  • Poziom 11  
    Odgrzeje temat bo znowu mam problem z belkinem.

Chciałem podłączyć ten ruter u dziewczyny bo ma starego liveboxa. I tu napotkałem problem.

Niby wszystko poustawiałem tak jak powinno być a i tak nie mam neta przez ten router.

Tak mam to pustawiane. Dodam że kombinowałem i PPPoA i PPPoE i efekt jest taki ze zapala się dioda ADSL ale nie pali się dioda PPP.

Czy mógł by mi ktoś pomóc w ustawieniu tego ustrojstwa??? Router dostałem od znajomego i ma angielską wtyczkę zasilania więc wnioskuje że pochodzi z angli ale wydaje mi się że powinien chodzić u nas.

Próbowałem konfiguracji w dwóch miejscach. W pierwszym neo 10MB w drugim neo 2MB i cały czas ten sam problem.