Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty zielony laser na imprezy. Niedokończony.

marcin0345 23 Mar 2013 16:26 1887 2
  • Witam. Chciałbym zaprezentować jak działa mój laser który zbudowałem sobie na imprezy.
    Początkowo założenie było aby zrobić konstrukcje jak Pan Duch (Link). Jednak nie chciałem sam zmieniać figur potencjometrem, chciałem aby same się zmieniały. Poszedłem o krok dalej i użyłem sterownika od Kolorofonu C-23B i zamiast żarówek podłączyłem silniki. Jeden silnik (1) pod niskie tony a (2)drugi pod wysokie tony - tak oto miałem cały układ sterowania dźwiękiem za sobą. Zrobiłem uchwyt do diody oraz przymocowałem zasilacz na stabilizatorze LM317T + ładowarka od telefonu. Laser to jakiś tani wskaźnik z allegro (ok40zł) ja go miałem za darmo od kolegi :). Moc raczej nieznana.
    Obudowa od starego stabilizatora tv.

Proszę o opinie efektu a nie wykonania oraz o sugestie co można by zmienić. Pozdrawiam

Link

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    marcin0345
    Poziom 8  
    Specjalizuje się w: zielony
    marcin0345 napisał 20 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Poznań. Jest z nami od 2012 roku.
    Freddy
    Poziom 43  
    marcin0345 napisał:
    Proszę o opinie efektu a nie wykonania oraz o sugestie co można by zmienić.
    Niby dlaczego tylko efektu, a nie również wykonania ?
    Nie zamieściłeś żadnych fotek, ani schematów. Nic kompletnie.
    Co mamy oceniać, taką sobie jakość filmiku ? Chyba tylko, bo reszty nie widać !
    marcin0345
    Poziom 8  
    A dlatego efektu bo jako projekt jest wciąż niedokończony i mogą w nim zajść rożne zmiany. Myślę że silniczków ani nic związanego z samym efektem na razie nie będę zmieniał, więc chciałem abyście ocenili sam efekt, który można powiedzieć jest już ostateczny.