Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Młotowiertarka - Jaką wybrać

23 Mar 2013 19:20 21711 21
  • Poziom 7  
    Młotowiertarka... szukam sprzętu który będzie łączył trwałość, praktyczność długą żywotność oraz stosunkowo niską cenę (cena około 400zł)Moc takiej mołotowiertarki minimalnie musiałaby wynosić 700W oraz również chciałbym żeby młotowiertarka miała 3 opcje użycia (wiercenie, kucie, wiercenie z udarem) ...Niestety nie znam się na tym sprzęcie na tyle dobrze ażeby dokonać samemu tego wyboru. Licze na użytkowników któży pomogą mi nawet bazując na własnym doświadczenia. Z góry dziękuje ;)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Ja zdecydowanie polecam Hitachi DH24PC3 używam jej bardzo często w różnych warunkach od 2 lat. Zdecydowanie jest to jak dla mnie dotychczas najlepsza i najmocniejsza młotowiertarka jakiej używałem, a używałem różnych np Makity czy Boscha Professional i niestety mimo że to znane marki i cenione przez niektórych jak dla mnie "chowają" się przy Hitachi. Cena co prawda powyżej 400zł ale warto dołożyć tą stówkę i mieć porządny sprzęt.
  • Poziom 7  
    Szczerze mówiąc miałem na oku tą młotowiertarke ;) .... Jednakże chciałbym zapoznać się z opiniami innych użytkowników a Tobie Spinaczu dziękuje za wypowiedzenie się i dobrą rade ;)
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Witaj!
    Potwierdzam opinię Spinacza: Bosch spadł bardzo z jakością, Makita jest trochę lepsza. Niestety nie stykałem się z Hitachi, ale z doświadczenia mogę polecić Dewalt model d25113, męczę go już długo i dosyć mocno z dobrymi wynikami. Jest trochę droższy lecz cena przy tej jakości i tak niezła. A jakbyś chciał poszaleć to np Hilti.
    Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Hilti tak samo jak Bosch też już to nie jest to Hilti co kiedyś niestety nie robi rewelacji, a co do Dewalt to faktycznie też dobry sprzęt chociaż ja sam nie miałem okazji nią pracować ale kolega który posiada chwali ją sobie.
  • Poziom 7  
    A czy jest ktoś jeszcze kto mi doradzi ? ;)
  • Poziom 14  
    Makita to zazwyczaj można brać w ciemno, ostatnio używałem Metabo pożyczonego, i muszę przyznać super, tyle że to też wyższa półka.

Osobiście używam AEG i wiertarki z lidla marki parkside - ta ostatnia gdyby nie wiercenie fi 32mm (maks 18 czy 16 w instrukcji) to pewnie by działała to dzisiaj. AEG działa już 1,5 roku i nic się nie dzieje.

W niższych cenach to to co przedmówcy napisali jest dobre - te Hitachi to widziałem już nie raz na instalacjach u innych ludzi.
  • Poziom 28  
    kuch_arc napisał:
    Makita to zazwyczaj można brać w ciemno, ostatnio używałem Metabo pożyczonego, i muszę przyznać super, tyle że to też wyższa półka.

W niższych cenach to to co przedmówcy napisali jest dobre - te Hitachi to widziałem już nie raz na instalacjach u innych ludzi.

Co to znaczy ostatnie zdanie - wytłumacz.

Dodano po 2 [minuty]:

Muszę kupić na dniach młotowiertarkę, a doradcy w sklepach zachwalaja wszystko co leży u nich na półkach może na forum ktoś się wyrazi konkretnie.
  • Poziom 14  
    znaczy tyle, ze jest to popularny sprzęt, bo wielu instalatorów go używa, co zresztą widać po ilości opinii, choćby na stronie LM.
    trzeba pamiętać, żeby jej nie przegrzać oraz nie wiercić puszek koronką z udarem. powinna wtedy długo służyć.

ja np. teraz mam to:
    http://www.narzedzia.pl/mlot-wielofunkcyjny-sds-plus-aeg-kh-26-e,39257.html
    i też jestem zadowolony. Musze jednak kupić drugą i pewnie kupię właśnie hitachi DH24PC3, bo jest tańsza i teoretycznie ma mocniejszy udar.

teraz myślę odpowiedź jest już konkretna - do 500 zł myślę, że ta Hitachi nie ma konkurencji za bardzo, jeśli chcesz coś tańszego to Einhell/Skill/Parkside.
  • Poziom 28  
    O Hitachi ktoś pisał że ma drogie części zamienne o BOsch że ostania wersja nie sprawdzona dlatego tak mnie nosi na zakup Makity lub Metabo. Dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 14  
    Jak masz kase kupuj Metabo/Makite - Makita kosztuje 700 zł porównywalna i nawet bym się nie zastanawiał, pytanie jak dużo będziesz tego sprzętu używać.

edit:
    nawet nie wiedziałem, że są takie tanie:
    http://allegro.pl/metabo-mlotowiertarka-khe-2443-i3438491344.html
    niby słabszy udar, ale to sprzęt raczej już pierwsza klasa, za 600 zł można nawet kupić.
  • Poziom 28  
    Słabszy udar i moment obrotowy też raczej słabszy ale to może tak jak z nieco niższą dziewczyną w robocie się nie liczy.
  • Poziom 2  
    Witaj

Nie bardzo rozumiem dlaczego tak napaliłeś się na 700W :)
    Moi znajomi używają wiertarek Makita, Bosch (zielone 2000 RE, 2100 RE) i są od lat zadowoleni z tego sprzętu.

Ja polecam Ci :

Młot udarowo obrot. wiertarka Bosch PBH 2000 RE o mocy 550W

Umożliwia podkuwanie w betonie i murze, dłutowanie oraz wiercenie w drewnie i metalu dzięki funkcji blokowania mechanizmu udarowego.
    Częstość udaru 0 - 5800 ud/min
    Moc udaru 0 - 1.5 J
    Maks. Średnica wiercenia w drewnie 30 mm
    w stali 13 mm
    w betonie 20 mm

Sprzęt sprawdzony i wg mnie oraz znajomych BDB. Nikt nie narzeka na jakość.
  • Poziom 28  
    Mam złe wspomnienia z używaniem zielonego Boscha.
  • Poziom 2  
    slawekx napisał:
    Mam złe wspomnienia z używaniem zielonego Boscha.

Może trochę więcej szczegółów? Model/typ....

Czasem czytam na forum dziwne uwagi nt zielonych boschków dot. ich jakości itd. i teraz podzielę się z Wami kilkoma zdaniami komentu.
    Ludzie firma, która wyrobiła sobie markę na rynku nie ma czasu na naprawy, tylko zajmuje się unowocześnianiem lub wprowadzaniem nowych produktów bo wyrobienie sobie pozycji na rynku mam na myśli wyroby pod marką Bosch(wszystkie od narzędzi po AGD) kosztuje majątek więc proponuje nie przesadzać ;) Może się tak zdarzyć, ze zostanie wykryta jakaś wada w czasie dłuższego użytkowania np. jakiegoś modelu wiertarki, ale wtedy sprzęt jest szybko wycofywany z rynku.
    Jeżeli firma ma zamiar wciskać sprzęt słabszej jakości to kupuje inna mała firmę i wprowadza na rynek sprzęt pod marką takiej firmy. Robi wszystko aby marka, która jest znakiem rozpoznawalnym na rynku nie była z nią kojarzona.
    Nie bójcie się zielonych :D

Pzdr.
  • Poziom 28  
    Oj nie pamiętam modelu, po prostu szybko się popsuł i chodził jak mały traktorek, nazwy , symbolu nie pamiętam po prostu mam taki kaprys, że chcę młotowiertarkę o sile udaru większej niż 2,5 J.
  • Admin DIY, Automatyka
    http://allegro.pl/mloto-wiertarka-makita-hr2470-superpromocja-i3422605063.html

Młotowiertarka - Jaką wybrać

Mam ją co prawda dopiero kilka dni, ale sprawuje się super. Idzie w beton lepiej niż wielki i ciężki młot einhel pana od remontu, który to widzę się już się napalił na taki sprzęt.

Mam nadzieję, że z biegiem czasu parametry nie ulegną pogorszeniu bo jak na tą chwilę to idzie w beton jak w masło.

kuch_arc napisał:
    nie wiercić puszek koronką z udarem. powinna wtedy długo służyć.

Czemu tego nie wolno robić ?
  • Poziom 28  
    Dobra cena i udar niezły tylko nie ma uchwytu na wiertła walcowe do wiercenia bez udaru.
  • Admin DIY, Automatyka
    Za tą cenę jest tylko goła wiertarka. W walizce dodatkowo jest pręt do ustalania głębokości wiercenia. Resztę czyli przejściówkę ze zwykłym uchwytem, gumę do wiercenia w suficie, narzędzia sds+ można bez problemu dokupić.
  • Poziom 38  
    slawekx napisał:
    Dobra cena i udar niezły tylko nie ma uchwytu na wiertła walcowe do wiercenia bez udaru.

A no, takie ze zmiennym wrzecionem to ceny maja ze znacznie wyzszej polki. :-)

Sadze ze to dobry sprzet, trzeba tylko uwazac aby nie zakleic przelacznika obrotow prawe lewe. Wiekszosc sprzetu z tego typu przelacznikiem (przestawianiem kata szczotek) ma dobre wykonanie, a moc silnika jest dokladnie taka sama na prawych jak i lewych obrotach. Te ze zwyklym przelacznikiem obrotow zmieniajacych jedynie polaryzacje miedzy wirnikiem a stojanem, sa slabiutkie na lewych obrotach.
  • Poziom 7  
    Ja się zastanawiam nad dwoma modelami zielonego Boscha: 2000 a 2100. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie czym te modele się różnią oprócz ceny? Model 2000 jest średnio o 100 zł tańszy od modelu 2100, a w specyfikacji nie widzę żadnych różnic...