Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefunken - Brak wejść Chińcze, Euro czy idzie przerobić TV na te wejścia ??

jakobs2425 23 Mar 2013 20:03 1974 13
    jakobs2425
    Level 9  
    Witam. Mam bardzo start telewizor "Telefunken" w którym nie ma wyjścia Chińcze ,i Euro jest tylko to okrągłe wejście do naziemnej anteny.
    Moje pytanie:
    Czy idzie podłączyć jakoś do tego telewizora dekoder naziemnej telewizji, lub czy idzie jakoś przerobić telewizor abym mógł go podłączyć ??
    Marek09
    Level 24  
    Jakbyś jeszcze podał model TV, to można by ci było pomóc.
    Ale powiem ci, że idzie, lecz czy sam jesteś w stanie to zrobić? Wątpię, skoro o to pytasz.
    jakobs2425
    Level 9  
    ja myślałem aby przeciąć kabel Chińcze w połowie i spróbować podłączyć jeden kabel do plusa drugi do minusa (od obrazu ale nie wiem co potem z głosem

Dodano po 6 [minuty]:

Model telewizora to : PALcolor A 110M
    kizek
    Level 35  
    Jeżeli faktycznie TV nie posiada żadnego wejścia za wyjątkiem gniazda antenowego to możesz zastosować dekoder DVB-t który posiada możliwość podłączenia poprzez wejście antenowe w TV.
    mirex
    Level 43  
    Nie da się przerobić. W prosty sposób. Nawet nie próbuj! Grozi śmiercią lub kalectwem. A w najlepszym razie z dekodera poleci dymek.
    Szczególnie jak się czyta takie coś!
    jakobs2425 wrote:
    ja myślałem aby przeciąć kabel Chińcze w połowie i spróbować podłączyć jeden kabel do plusa drugi do minusa (od obrazu ale nie wiem co potem z głosem

Masa TV jest na potencjale sieci.
    kizek
    Level 35  
    Widzę że dekoder ten nie posiada możliwości podłączenia poprzez gniazdo antenowe, pozostaje jedynie tylko zastosować modulator telewizyjny który w połączeniu z dekoderem umożliwi przesył sygnału do TV.
    kazikszach
    Level 36  
    Ten telewizor ma chassis gorące, czyli bez izolacji od sieci zasilającej, izolację zapewniają kondensatory w gnieździe antenowym, więc bardzo trudno mu dorobić wejście jakie potrzebujesz.
    Rozwiązaniem jest tuner z modulatorem, modulator zewnętrzny lub wykorzystanie magnetowidu jako modulator.
    jakobs2425
    Level 9  
    jak wykorzystać magnetowid jako modulator bo posiadam stary i w końcu na coś by się przydał ??
    kizek
    Level 35  
    Wyjście z dekodera łączysz z wejściem magnetowidu po niskiej częstotliwości a następnie łączysz wyjście antenowe magnetowidu z wejściem antenowym TV i odpowiednio programujesz TV.
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    mirex wrote:
    Dekoder >> kabel EURO >> magnetowid ustawiony na AV >> kabel "antenowy" z VCR do TV >> TV ustawiony na kanał ustawiony w VCR.

Nie jestem pewien czy to pójdzie tak jak mówisz.
    mirex
    Level 43  
    radekrpisz wrote:
    mirex wrote:
    Dekoder >> kabel EURO >> magnetowid ustawiony na AV >> kabel "antenowy" z VCR do TV >> TV ustawiony na kanał ustawiony w VCR.

Nie jestem pewien czy to pójdzie tak jak mówisz.

A co jest nie tak?
    Jak nie ma EURO w VCR, to są inne wejścia A/V.
    Jakiś sprzęt nie miał przesyłu z wejść A/V do modulatora?
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    I tu potrzebny jest model magnetowidu :-)