Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w210 - wymiana kluczyka rybki, stacyjki, sterownika

23 Mar 2013 20:13 13434 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Jestem posiadaczem Mercedesa W210, który przestał reagować na kluczyk (rybka). Postanowiłem dokonać zakupu kompletu, zgranych ze sobą wszystkich elementów (kluczyk, stacyjka, rygiel oraz komputer silnika-E290).
    I tutaj moje pytanie, czy sterowanie z tegoż pilota centralnym zamkiem będzie zgodne i poprawne?
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Mercedes w210 - wymiana kluczyka rybki, stacyjki, sterownika
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem i podobny pomysł by dokonać zakupu kompletu. Czy ta akcja pomogła Tobie?
  • Poziom 9  
    Problem udało się rozwiązać poprzez ponowne wgranie oprogramowania do kluczyka i dorobienie drugiego. Przed wysłaniem kluczyków do ko zakodowania kupiłem zestaw (kluczyk, stacyjka, rygiel oraz komputer silnika-E290). Po zamontowaniu okazało się że chodzi wszystko tzn. centralny zamek zamykał i otwierał, odryglowywał blokadę kierownicy, odblokowywał immo tylko nie podawał sygnału na rozrusznik i nie odpalał samodzielnie. Komputery oryginalny i kupiony były z tego samego rocznika (1997) tylko z innych miesięcy. Z tego co się dowiedziałem to w połowie roku 1997 nastąpiła jakaś zmiana w układzie silnika i dlatego nie szło odpalić samochodu (podobno jest to tylko kwestia poprzekładania pinów w złączu silnikowym ale ja nie próbowałem ). Komputer wraz z zestawem oddałem sprzedającemu i wysłałem mój oryginalny zestaw do naprawy (kluczyk i rygiel) Koszt jaki poniosłem to 600 zł + koszty przesyłki w tym nowy kluczyk 500 i kodowanie starego 100. Koszt zestawu i naprawy podobny ale... po naprawie (kodowaniu) kilkakrotnie zdarzyło mi się że po włożeniu kluczyka (dwóch) do stacyjki nie odryglowywał stacyjki, czasami pomagało odpięcie złącza od rygla na chwilę albo przez niecałą godzinę wkładanie kluczyka w stacyjkę aż w końcu zaskoczył. Więc jak bym miał jeszcze raz wykonywać taką naprawę to kupił bym gotowy oryginalnie kodowany zestaw pasujący do danego modelu.