Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki internet bez telefonu stacjonarnego?

23 Mar 2013 20:19 19374 20
  • Poziom 2  
    Witam,

Otóż mam internet mobilny z Play, chodzi dobrze, ale denerwuje mnie limit przesłanych danych. Chciałbym internet stacjonarny, bądź taki, który chodzi wystarczająco szybko i nie ma transferu danych. Nigdy nie miałem telefonu stacjonarnego i nie będę go mieć. Nie mam podłączonej linii, jednak możliwość podłączenia istnieje, (wszyscy sąsiedzi mają tpsa lub coś). Nie chcę płacić 30 zł za podłączenie linii.Macie jakiś pomysł? Proszę o pomoc

PS. Mieszkam w Ozimku (20 km od Opola)
  • Poziom 22  
    xdzar napisał:
    Chciałbym internet stacjonarny, bądź taki, który chodzi wystarczająco szybko i nie ma transferu danych.

Nie ma transferu danych= nie ma internetu :D
    Poza tym, sam sobie zaprzeczasz, chcesz internet stacjonarny ale:
    xdzar napisał:
    Nie chcę płacić 30 zł za podłączenie linii.

xdzar napisał:
    Macie jakiś pomysł?

Przeprowadź się do mieszkania gdzie jest internet stacjonarny, zaoszczędzisz 30zł :)
  • Poziom 2  
    Ale są lokalni dostawcy,lecz nie wiem co myśleć o tym http://airmax.pl/

Dodano po 3 [minuty]:

*A może jest gdzieś internet, który z kosztem utrzymania linii również jest tani?

*Może jest jakiś inny sposób na internet bez limitu danych?

Dodano po 1 [minuty]:

Nie musi być stacjonarny, co sądzicie o internecie radiowym?
  • Poziom 9  
    Internet radiowy nie jest stabilny czyli nie zawsze jest taka prędkość transmisji za jaką płacisz zależy od obciążenia nadajnika. Najlepiej poszukać firmę która niedawni powstała i oferuje łącze internetowe drogą radiową. Ja osobiście używam internetu radiowego i na razie nie narzekam tylko dodam do tego że to jest już mój 3 dostawca internetu. Wcześniejszy internet radiowy nie spełniał moich wymagać tj. były nagłe odcięcia od internetu lub prędkość taka która nie pozwalała na normalne użytkowanie. Dlatego radzę sobie dokładnie przemyśleć, a najlepiej dopytać się kogoś co ma w twojej okolicy internet radiowy. A najlepiej to zainwestuj 30 zł
  • Poziom 11  
    Miałem podobny problem, znalazłem lokalnego dostawcę radiowego, bo tylko taki wchodził w grę i cały czas mam stałą prędkość, zero problemów. Tylko taki net jest jednak dużo droższy. Ja płacę 69zł za 6mb ... także nie wiem czy nie bardziej opłaca Ci się inwestować te 30zł miesięcznie w szybszy kablowy net :)
  • Poziom 31  
    Stacjonarny i przewodowy dostęp do Internetu wymaga, aby operator zamontował w Twoim mieszkaniu stacjonarną instalację kablową oraz aktywował całość i za to trzeba mu zapłacić. Typowo masz do wyboru linię typu telefonicznego, telewizję kablową lub jakąś sieć lokalną typu PPPoE.

Ja mam okablowanie UPC, ale wybrałem dostęp przez sieć komórkową Orange w trybie pre-paid. Limit transferu jest, ale wybór GSM był podyktowany analizą potrzeb, kosztów i zysków. Mam router 3G i zabytkowy komputer, ale da się żyć.

Zatem sam musisz wybrać, bo jak każda decyzja techniczno-finansowa wymaga starannej kalkulacji.

Krzysztof Podstawa
  • Poziom 24  
    Sprawdź TUTAJ czy jesteś w zasięgu LLU Netii (podając swój adres zamieszkania), bądź skontaktuj się z infolinią. Będąc na LLU lub sieci własnej nie płaci się ~30zł za utrzymanie linii.
  • Poziom 16  
    Ciekawy jestem bo dziś dzwoniłem do Neti i proponują neta do 20mb za 45.90
    przez 6 msc 1 zł abonament i 30 zł aktywacja wraz z routerem
    Nic nie wspominali o zapłacie 210 zł za aktywowanie gniazdka ani o 30 zł co miesiąc za podtrzymanie łacza
  • Moderator - Sieci, Internet
    To jeszcze zależy do kogo należy linia telefoniczna.
  • Poziom 43  
    Zapewne dla tych co już są u nich i mają czynną linię bądź na podtrzymaniu.
  • Poziom 16  
    Nie mam u nich nic .
    A jakieś 5 lat temu była tpsa.
    Na infolinii sprawdzono technicznie i powiedziano ze do 20 Mb jak pytałem o koszty to tak jak powiedziałem.
    Teraz poczekam na umowe jak kurier dostarczy bo boje sie ze cos na infolinii sknocili zbyt różowo to wygląda
  • Poziom 43  
    Musiałeś co najmniej mieć numer telefonu stacjonarnego, czyli czynną linie od tepsy.
  • Poziom 16  
    Tak miałem :) ale teraz nie mam i to od ok 5 lat .Nie wiem tylko czy to Llu czy coś innego bo nie pytałem.Chodź widze ze w moim mieście jest LLU
  • Poziom 43  
    Jeżeli do 20Mb to najprawdopodobniej będzie to LLU. BSA jest do 10Mb.
  • Poziom 16  
    Dzwoniłem dziś bo nie mogłem sie powstrzymać przed otrzymaniem umowy i facet mi powiedział ze u mnie w okolicy jest ETTH na światłowodzie
  • Moderator - Sieci, Internet
    Mówimy o orange? Chodzi ci o VDSL?
  • Poziom 24  
    Prędzej Netia, kolega wcześniej wspominał, że kontaktował się już z tą firmą. By się zgadzało, świadczą tego typu usługi.
  • Poziom 1  
    xdzar napisał:
    Ale są lokalni dostawcy,lecz nie wiem co myśleć o tym AirMAX

Jak jesteś z Ozimka to bierz AirMAX. Bez utrzymania linii? AirMAX.
    Nie chcesz umowy - bierz prepaid u nich = 8Mbit/50zł netto za mieś, możesz opłacić tydzień, dwa, lub miesiąc - nie chcesz - nie płacisz. Moim zdaniem rewelacja.

Nie ma sie co ich bać bo to solidna firma monitoring sieci 24/h.

OPcje umów dla fanów umów też są.
    Nie moge wklejać URLi ale wpisz sobie w google "airmax ozimek" i tyle.

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Zawsze można dogadać się z sąsiadem i dzielić łącze dzieląc się kosztami.
    Skrętka niedroga, odpada koszt utrzymania łącza.
  • Poziom 8  
    fajna oferte netu stacjonarnego ma netia dala dropssa, bez oplaty za utrzymanie lacza ( jesli masz mozliwosc podlaczenia bo dziala na kablach neostardy) w cenie 49 zl predkosc 20mb/s bez limitu danych