Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie wybrać kino domowe do 5-6tyś zł?

Kaganosti 23 Mar 2013 20:23 1539 6
  • #1 23 Mar 2013 20:23
    Kaganosti
    Poziom 6  

Witam wszystkich użytkowników.
    Moja rejestracja na forum wynika z prozaicznego faktu konieczności wyposażenia salonu w kino domowe czyli głośniki oraz ampli i blue.
    Kwota przeznaczona na całość to zakres 5-6 tys.
    W takiej kwocie potrzebuje zmieścić się z ampli, odtwarzaczem oraz głośnikami. Na chwile obecna może być bez suba czyli w konfiguracji 5.0 bo z nim mogę poczekać 3-5 miesięcy i wtedy dopiero dokupić.
    Celowo pisze,ze do kina bo zestaw ma w 80% służyć do filmów (może w tym do gier), stereo ma być uzupełnieniem ponieważ posiadam kilkuletniego Marantza dedykowanego do stereo i jestem z niego całkiem zadowolony.
    Wracając do tematu, posiadając dość ograniczona wiedzę potrzebuje wybrać coś sensownego co u mnie zafunkcjonuje prawidłowo.
    Wymiary pokoju to 6,75x4,55 m przy czym rozstaw głośników to:
    - przedni prawy/lewy - 2 m (oczywiście na podłodze)
    - tylni prawy/lewy - 3 m (wysokość około 1,6 m)
    - przednie/tylne około 4,5 m
    (sub jeszcze nie mam bladego pojęcia gdzie wyląduje,ale chyba nie ma to znaczenia?)
    Przeglądając fora jeżeli chodzi o głośniki rozpatrywałem dwa zestawy:
    - Monitor Audio MR6+MR1(lub MR2, lepszy bass reflex z przodu czy tylu? głośniki wiszą na ścianie)+MRCenter - skłaniam się ku temu kompletowi ze względu na podwójne głośniki basowe
    - TANNOY Mercury V4+V1+VC - tutaj przewagę daje dobry dźwięk w stereo.
    - ewentualnie jeszcze zastanawiałem się nad JBL 190+130+120C (ale przyznam,ze chyba wpływ efektów wizualnych) tyle,ze wychodzą trochę drożej...

Jeżeli idzie o samo kino to rozpatrywane to:
    YAMAHA RX-V673 i BD-S673
    lub
    ONKYO TX-NR616 i BD-SP309
    i teraz pytanie co ostatecznie wybrać,ewentualnie co innego brać pod uwagę w takim przedziale cenowym?

BTW-do ampli na razie odtwarzacz i TV (docelowo 55"), jakiś dekoder (chyba cyfrowy polsat) później konsola (na razie nie wybrane), nie wiem co jeszcze mogę brać pod uwagę.

Za pomoc będę wdzięczny bo juz teraz to strzał w ciemno.
    I na koniec - sprawa decyzji pilna bo wprowadzam się w ciągu tygodnia ;)

0 6
  • #2 23 Mar 2013 22:58
    vanissh
    Poziom 22  

A nie sądzisz, że wydanie 6k zł na podstawie czyjejś opinii na forum to trochę marny pomysł?
    Przecież możesz się umówić w najbliższym salonie audio i posłuchać kilku zestawów.
    Jeśli muzyki będziesz słucham z pośrednictwem Marantza, to szukaj zestawu (w części frontowej), który nie będzie potrzebował suba.

0
  • #3 23 Mar 2013 23:18
    Kaganosti
    Poziom 6  

mam upatrzone te zestawy, które przedstawiłem powyzej (nie przecze,ze na podstawie rożnych porównań,testów,opinii zasłyszanych i przeczytanych). Pytam o konkretne opinie co do nich oraz ewentualne propozycje.
    Odsłuchać je na pewno przed zakupem trzeba.
    Tylko,ze problemem jest inna sprawa - po pierwsze dźwięk wymagany do kina domowego rządzi się innymi prawami niż ten przy słuchaniu muzyki,a brak mi kompletnie doświadczenia i preferencji w tej kwestii.
    Gdyby chodziło tylko o stereo to nie miałbym większego problemu. Nawet odsłuch w studio przez 10 minut nie załatwi tematu bo to jak przy wyborze TV - w sklepie przez 10 min jest pięknie git,a po wstawieniu do domu się okazuje,ze kolory nie są tak piękne jak na materiałach demo, ze oświetlenie nie takie, ze podłączenie utrudnione,nie wspominając o konfiguracji i uruchomieniu w sieci.
    O co chodziło w kwestii suba w Twojej wypowiedzi? Zawsze myślałem,ze sub jest dedykowany bardziej pod kino domowe niż odsłuch muzyki. Przy muzyce chyba tylko w konkretnych gatunkach się przydaje, ewentualnie gdy kolumny sobie nie rządzą - jako uzupełnienie. Mi osobiście brakowało go tylko w kilku przypadkach gdy słuchałem muzyki koncertowej. Ale to bardziej związane z wysłużeniem kolumn, które wymagają pewnego "odświeżenia", podobnie jak wzmacniacz i czytnik CD. Ale to nie na temat...

0
  • #4 23 Mar 2013 23:40
    vanissh
    Poziom 22  

Kaganosti napisał:
    O co chodzilo w kwestii suba w Twojej wypowiedzi? Zawsze myslalem,ze sub jest dedykowany bardziej pod kino domowe niz odsluch muzyki. Przy muzyce chyba tylko w konkretnych gatunkach sie przydaje, ewentualnie gdy kolumny sobie nie radza - jako uzupelnienie.

Jest kilka zestawów kolumn KD na rynku, których fronty radzą sobie dobrze w stereo i takie miałem na myśli mając na uwadze to, że do stereo masz wzmacniacz. Wtedy może przy KD subwoofer tez nie będzie potrzebny (a jeśli okaże się potrzebny nic nie będzie stało na przeszkodzie żeby go dokupić).
    Kaganosti napisał:
    dzwiek wymagany do kina domowego rządzi sie innymi prawami niz ten przy sluchaniu muzyki

Prawami to rządzi się tymi samymi dlatego w cenie X pięć kanałów gra gorzej niż dwa. Masz ten komfort, że wzmacniasz do stereo już masz i tylko pozostaje ci zwrócić uwagę, żeby amplituner KD miał odpowiednie wyjście na niego.

0
  • #5 24 Mar 2013 00:49
    Kaganosti
    Poziom 6  

nie planuje włączać zestawu stereo do odsłuchu w salonie - wiec nie wykorzystam kolumn czy wzmacniacza. Wstawiam go do "gabinetu" bo w czasie pracy będę mógł słuchać.
    Wiem,ze sub może okazać się niekonieczny i dlatego jego zakup (ewentualny) odłożyłem na przyszłość.
    Muzykę na tym zestawie będzie się włączało jak będą goście w domu wiec nie jest to wiodący parametr przy wyborze sprzętu.

0
  • #6 26 Mar 2013 07:36
    Kaganosti
    Poziom 6  

Poprawiłem co zażądał mod.
    Chętnie wróciłbym do sedna tematu.

BTW - przy okazji ponownego czytania wątków, kwestią wyjaśnienia dodam, że udało mi się odsłuchać wszystkie podane zestawy i dlatego jestem w kropce przy ostatecznych decyzjach.
    Problem jest jak się one zachowają w domu i potrzebuje z tego powodu Waszej pomocy.
    Warunki domowe jednak lekko się różnią od tego co dostajemy w salonach audio, nawet tych hipermarketowych. Dochodzi do tego kwestia awaryjności sprzętu,a jak wspominałem mam ograniczoną wiedzę (przykład- kupiłem dwa sezony temu rewelacyjną deskę do freeride'u i byłoby wszystko pięknie gdyby się nie okazało po wydaniu 8 tyś, że ma bardzo kiepskie ułożenie słojów w środkowej części i przy dużych przeciążeniach lubi pękać).

Więc jak z radami i opiniami? Nie ukrywam, że jutro chciałbym podjąć decyzję i na święta bawić się w składanie sprzętu i testowanie bo będę miał całe trzy dni wolne ;)

Trochę z innej strony - jakie ampli zbliżone parametrami będzie miało przed-wyjście na wzmacniacz stereo gdyby jednak decydować się na propozycję kolegi powyżej?

0
  • #7 28 Mar 2013 22:03
    Kaganosti
    Poziom 6  

Wybór zakończył się na ampli 773, napędzie 673 oraz zestawie z Monitor Audio.

Temat do zamknięcia.

0