Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM8 - Programowanie STM8S-Discovery w Assemblerze

m33ll 23 Mar 2013 23:04 2355 2
  • #1 23 Mar 2013 23:04
    m33ll
    Poziom 8  

Witam serdecznie, w tym semestrze pojawil mi sie przedmiot zwiazany z programowaniem mikrokontrolerow. Ogolnie w temacie jestem zielony. Na uczelni uzywamy mikrokontrolerow ST7 jednak prowadzacy polecil nam zakup STM8S-Discovery Kit ze wzgledu na wbudowany debbuger i nowsza architekture. Wyposażylem sie w takie cudzo. I tu rodzi sie moje pytanie gdyz od kilku dni nie moge nic znalezc na ten temat. Czy sa jakies materialy na temat nauki programowania STM8 w assemblerze oprocz tego co jest na stronie st.com moze byc rowniez w jezyku angielskim?

Na elektrodzie przeczytalem ze assembler nie jest jako tako uniwersalny i nauka wymaga podejscia pod konkretny mikrokontroler. Prosze o wszelkie propozycje i pomysly jak zaprogramowac ten sprzet ewentualnie moze jakies przykladowe programy od ktorych mozna sie odniesc.
    Z gory dziekuje

0 2
  • #3 26 Mar 2013 12:34
    m33ll
    Poziom 8  

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Jednak jezeli ktos mialby obszerniejszy material na ten temat to bylbym wdzieczny. Czytanie dokumentacji od ST niestety nie nadaje sie (IMHO) do nauki assemblera.

0