Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Polo 1.3 benz ADX '95 - skaczące obroty

driver171 23 Mar 2013 23:46 2214 6
    driver171
    Level 8  
    Witam, mam problem z VW Polo 1995r 1.3 benzyna adx, a mianowicie odpali normalnie, ujadę z 10-20 km i nagle obroty zaczynają skakać od 2000 obr./min do 3000 obr./min, auto szarpie i po chwili gaśnie. Nie odpali spowrotem, po 10 min nagle załapie i jade normalnie kolejne 10-20 km i zabawa się zaczyna od nowa. Wymieniłem szybciej akumulator, filtr powietrza, filtr paliwa i teraz cewkę. Pompa paliwowa jest sprawna. Na aparacie zapłonowym mam rysę na dniach ją wymienię, ale to chyba nie ma z tym nic wspólnego. Na gumowym wężu wychodzącym od filtru powietrza była dziura na 1/3 obwodu weża, delikatnie skróciłem go i założyłem jeszcze raz. Auto paliło i jeździło bez problemu tydzień czasu i teraz dalej ten sam problem. Sprawdziłem jeszcze raz tego węża ale nadal jest w dobrym stanie. Nakierujcie mnie w którą stronę mam szukać problemu?
  • Helpful post
    Golf90
    Level 23  
    Sprawdź czujnik temp.płynu chłodniczego.
  • Helpful post
    maniekwielki
    Level 16  
    Podłącz vaga i zobacz błędy może jakieś się zapisały. Może być uszkodzony czujnik halla czyli obrotów wału . :D
    driver171
    Level 8  
    Myślałem właśnie nad tym czujnikiem ale nie mam jak go sprawdzić czy dobry. Jutro podjadę do mechanika to się czegoś dowiem. dzięki za pomoc
  • Helpful post
    maniekwielki
    Level 16  
    najlepsze rozwiązanie kolego wygląda to na halla.
    driver171
    Level 8  
    jeszcze raz dzięki za pomoc
    driver171
    Level 8  
    a jednak to nie halla tylko silniczek korkowy został przeczyszczony i działa jak nowy
    dzięki za pomoc zamykam temat