Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba - format dysku-jak zrobić ?

nokier 24 Mar 2013 12:00 16929 19
  • #1 24 Mar 2013 12:00
    nokier
    Poziom 9  

Witam,chciałem zrobić format mojego laptopa Toshiba satellite 500l-1EF. Komputer kupiłem z zainstalowanym oryginalnym windowsem 7. Jak się zabrać do format ?? Ma ktoś instrukcje krok po kroku jak to zrobić ?Z góry dziękuje i pozdrawiam.

1 19
  • #3 24 Mar 2013 12:36
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

A dlaczego chcesz go formatować.

0
  • #4 24 Mar 2013 12:39
    marcin w
    Poziom 22  

Wkładasz płytkę i wykonujesz krok po kroku, w trakcie instalacji masz możliwość sformatowania dysku.

Ale sam format to jeszcze nic, trzeba potem system zainstalować i wgrać sterowniki. To może być wyzwanie dla ciebie.

0
  • #5 24 Mar 2013 12:42
    MrDoimer
    Poziom 38  

marcin w napisał:
    Ale sam format to jeszcze nic, trzeba potem system zainstalować i wgrać sterowniki. To może być wyzwanie dla ciebie.

Wystarczy przeczytać linki które dałem.. I nawet amator który umie stukać w klawiaturę sobie poradzi ;)

0
  • #6 24 Mar 2013 12:43
    linuks
    Spec od komputerów

Najpierw to zrób DVD recovery. W instrukcji jest napisane jak to zrobić. Bez tego zostaniesz bez oryginalnego systemu i przywrócenie będzie możliwe z plików obrazu.
    Chcesz sformatować partycję czy przywrócić oryginalny system ? Pytam bo już się kilka razy spotkałem ,że format komputera/dysku to znaczy instalacja systemu.
    Pozdrawiam

2
  • #7 30 Mar 2013 13:57
    nokier
    Poziom 9  

Jak by ktoś nie widział Toshiba nie daje dysku z systemem,tylko kolega linuks orientuje się w temacie widzę.Chce sformatować partycje,czyli wyczyścić kompa do zera.Mam go już 3lata i od tamtego czasu nie miał formatu. Laptop strasznie muli i mam pełno pozostałości po jakiś starych programach.

Wiec muszę zrobić DVD recovery za pomocą TOSHIBA Recovery Media Creator? I potem odpalić kompa z ta płyta ?? Jak wybrać,piliki które maja być zgrane na ta płytę ??

Mam oryginalnego windowsa 7 ale wersje 32-bitową,a u siebie mam 64-bitową.

2
  • #8 30 Mar 2013 14:01
    linuks
    Spec od komputerów

Wybierz obraz fabryczny. Po uruchomieniu z DVD komputer odtworzy stan systemu jak w dniu zakupu. Oczywiście wcześniej można dowolne pliki skopiować na zewnętrzny nośnik. Na wszelki wypadek skopiuj MBR i katalog HDDrecovery na zewnętrzny nośnik.

0
  • #9 30 Mar 2013 14:06
    kasiunia7777
    Poziom 39  

linuks napisał:
    Pytam bo już się kilka razy spotkałem ,że format komputera/dysku to znaczy instalacja systemu.

Bo zazwyczaj właśnie to znaczy format u większości użytkowników :D

nokier napisał:
    Wiec muszę zrobić DVD recovery za pomocą TOSHIBA Recovery Media Creator? I potem odpalić kompa z ta płyta ?? Jak wybrać,piliki które maja być zgrane na ta płytę ??

Masz od toshiby do tego specjalne oprogramowanie, ono samo nagra na płyty odpowiednie pliki na płyty.
    Nie musisz koniecznie z płyt partycje recovery z instalacją windowsa można odpalić klawiszem jeżeli się nie mylę to F8.
    Oczywiście przed przywracaniem zrób tą kopię na płyty na wszelki wypadek gdyby coś źle poszło żeby nie było że zostaniesz bez systemu :P

Toshiba ma pliki od recovery na partycji D(inni producenci laptopów umieszczają je na ukrytej partycji toshiba jest wyjatkiem). Czy usuwałeś coś z partycji D? miejmy nadzieje że masz te pliki.

0
  • #10 31 Mar 2013 11:21
    nokier
    Poziom 9  

Właśnie sobie zgrywam wszystko na dysk zewnętrzny filmy,zdjęcia itp.
    Nie nic ni usuwałem z partycji D.Jak wchodzę na nią mam folder HDDRecovery.
    Czyli mam sobie skopiować ten folder HDDRecovery na dysk zewnętrzny ?A co oznacza MBR??
    Zaraz zacznę kopiować sobie system za pomocą Recovery Media Creator :)

0
  • #12 31 Mar 2013 12:07
    nokier
    Poziom 9  

No i mam problem ;/ Przy robieniu kopi wyskoczył mi komunikat:
    A potem :
    Teraz nie bardzo wiem co zrobić.Utworzyć następny nośnik ?

1
  • #13 31 Mar 2013 21:20
    kasiunia7777
    Poziom 39  

podaj zrzut ekranowy z Crystal Disc Info tak żeby było widać wszystkie parametry z tabeli.
    Płyty są sprawne? jakieś firmowe?

0
  • #14 31 Mar 2013 23:06
    nokier
    Poziom 9  

Płyty jakieś firmy mint,ale nigdy nie miałem z nimi problemu.Zastanawiam się czy po prostu nie ściągnąć windowsa 7 z neta.Bo najważniejszy jest cd-key,który mam na kompie.

1
  • #15 01 Kwi 2013 07:44
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Pokaż zrzut ekranowy z programu Crystal Disc Info trzeba wykluczyć uszkodzenie dysku.

nokier napisał:
    Zastanawiam się czy po prostu nie ściągnąć windowsa 7 z neta

To nie zgodne z prawem, ale możesz od znajomego pożyczyć płytkę z windowsem 7 z taką samą wersją do jakiej masz klucz i na swoim kluczu zainstalować, zaaktywuje się na pewno już klika razy tak robiłam gdy właściciel laptopa usunął partycje recovery.

0
  • Pomocny post
    #17 01 Kwi 2013 19:44
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Dysk jest sprawny, więc możliwe że trafiłaś na lipne płyty, albo z tym programem od toshiby jest coś nie tak.

0
  • #18 01 Kwi 2013 22:02
    nokier
    Poziom 9  

Dobra,jutro kupie jakieś markowe płytki i spróbuje jeszcze raz :) a ten błąd dotyczmy service pack 3?? Bo jeżeli tak to może bym spróbował wgrać go jeszcze raz :)

1
  • #19 06 Kwi 2013 17:11
    nokier
    Poziom 9  

Gdy udało mi sie juz zrobić kopie systemu to co teraz ? Włożyć CD1 przy starcie systemu ??

0
  • #20 06 Kwi 2013 18:02
    kasiunia7777
    Poziom 39  

nokier napisał:
    Włożyć CD1 przy starcie systemu ??

Włożyć płytę i masz zbootować ją przed startem systemu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo