Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka DVD, Samsung, R-150 - Jak podłączyć by nagrywać

adrianek1991 24 Mar 2013 12:17 1908 13
  • #1 24 Mar 2013 12:17
    adrianek1991
    Poziom 10  

Witam, jeśli w niewłaściwym miejscu to bardzo przepraszam.

Otóż takie oto pytanie mam do ludzi którzy się znają i potrafią ładnie wytłumaczyć, zwykłemu laikowi, albo prawie laikowi.

Mam taki oto zestaw: Telewizor Smart TV Samsunga z wbudowanym modułem CI od cyfry plus. Do tego posiadam nagrywarkę DVD też firmy Samsung (R-150), i teraz chciałbym to jakoś połączyć, żeby można nagrywać na płyty DVD, na jakości mi zbytnio nie zależy, po prostu nie raz chciałbym sobie coś na pamiątkę nagrać i schować, i nie wiem jak

Czy ktoś coś poradzi?

Bardzo serdecznie dziękuje za wszelki wskazówki i pomoc.

0 13
  • #3 24 Mar 2013 18:29
    adrianek1991
    Poziom 10  

Niestety niema tam nic, może ktoś pomoże??, miał podobną sytuację??

0
  • #4 24 Mar 2013 18:37
    mihal2002
    Poziom 43  

adrianek1991 napisał:
    Czy ktoś coś poradzi?
    spaniel111 napisał:
    Może manual ci pomoże bardzo przystępnie napisany
    adrianek1991 napisał:
    Niestety niema tam nic

Z Polskiego nikt chyba nie będzie tłumaczył. A jaśniej opisać się nie da. Wszystko nawet z obrazkami.

0
  • #5 24 Mar 2013 18:46
    adrianek1991
    Poziom 10  

Nie rozumiesz, że w manuelu nic nie ma o podłączeniu do wewnętrznego dekodera, jakim jest moduł CI??? No chyba , ze ty stworzyłś, swoją instrukcję z obrazkami.

Proponuję ci nie nabijać, postów, nie zaglądając nawet do tej instrukcji podaną przez kolegę, bo nic nie pomagasz i nie wnosisz do tematu

0
  • #6 24 Mar 2013 18:56
    spaniel111
    Poziom 27  

adrianek1991 napisał:
    Nie rozumiesz, że w manuelu nic nie ma o podłączeniu do wewnętrznego dekodera, jakim jest moduł CI??? No chyba , ze ty stworzyłś, swoją instrukcję z obrazkami.

Proponuję ci nie nabijać, postów, nie zaglądając nawet do tej instrukcji podaną przez kolegę, bo nic nie pomagasz i nie wnosisz do tematu

Poczytaj trochę jeszcze o tv o którym słowa nie napisałeś do niego się podłączyć coś da trzeba spróbować ja wyrażnie napisałem chociaż po przejściu na transmisję cyfrową może być krucho , ale zarys co i jak masz a ty wykaż się inwencją a nie byciem dzieckiem neo :cry: :cry: :cry: :cry:

0
  • #7 24 Mar 2013 19:08
    mihal2002
    Poziom 43  

adrianek1991 napisał:
    bo nic nie pomagasz i nie wnosisz do tematu

Ja na Polski nie potrafię tłumaczyć a jeszcze z Polskiego.
    Więc przeczytaj co tam napisali i obejrzyj co narysowali. Odpowiedz masz także wyżej.

0
  • Pomocny post
    #8 24 Mar 2013 19:34
    Trabi
    Poziom 36  

adrianek1991 napisał:
    chciałbym to jakoś połączyć, żeby można nagrywać na płyty DVD

Poprzez SCART. Niestety TV będzie musiał pracować żeby cokolwiek nagrać na DVD. Nie da się nagrywać przy wyłączonym TV.
    W DVD wybierasz złącze zewnętrzne jako źródło nagrywania.

0
  • Pomocny post
    #9 25 Mar 2013 11:06
    egon42
    Poziom 36  

Trabi napisał:
    Poprzez SCART. Niestety TV będzie musiał pracować żeby cokolwiek nagrać na DVD.
    Tylko jest pytanie czy na scart jest sygnał z modułu CI od cyfry plus osobiście mam wielkie wątpliwości ale można sprawdzić.

0
  • #10 25 Mar 2013 11:07
    adrianek1991
    Poziom 10  

@Trabi, wielkie dzięki pomogło, wykryło nagrywarkę poprzez złącze scart, a mam jeszcze pytanie czy taki sam efekt uzyskam poprzez połączenie kablem component, nie posiadam dlatego pytam, bo może bym zakupił

@egon42, no widocznie musi być sygnał skoro wykryło bez problemowo, nie wiem może urządzenia są tej samej firmy i to jakieś ma znaczenie, jednak co zauważyłem, nie kiedy, wychodzi napis: You cannot record, ale po dalszym naciśnięciu i tak program idzie na DVD...

0
  • #11 25 Mar 2013 11:26
    egon42
    Poziom 36  

To że wykryło urządzenie nie znaczy że będzie sygnał do nagrywania, bo to ze wykryło urządzenie znaczy że będzie dało się odtwarzać a nagrywanie to całkiem inny problem.

0
  • #12 25 Mar 2013 11:36
    adrianek1991
    Poziom 10  

no dobrze, ale skoro nagrywam i testowałem na wszystkich kanałach również na kodowanych to znaczy, że nagrywa i obraz jest, przecież piszę, ze się u mnie da

0
  • #13 25 Mar 2013 13:05
    Trabi
    Poziom 36  

adrianek1991 napisał:
    mam jeszcze pytanie czy taki sam efekt uzyskam poprzez połączenie kablem component

Nie. Kablel Component (3 do wizji i 2 dla audio) to połączenie w jedną stronę - DO telewizora. Poprzez Component NIC nie wychodzi z TV na zewnątrz; to jest tylko złącze do ODTWARZANIA.

0
  • #14 25 Mar 2013 13:06
    adrianek1991
    Poziom 10  

Dzieki za odpowiedz, temat do zamknięcia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo