Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V70 2.5TDI - Ciężkie odpalanie w mróz

herbaman 24 Mar 2013 13:00 1779 5
  • #1 24 Mar 2013 13:00
    herbaman
    Poziom 13  

Witam wszystkich bardzo serdecznie. (VOLVO V70 2.5TDI 99')
    Od dłuższego czasu z racji duzym mrozów w nocy moja szwedzka srebrna strzała ma ogromne problemy z rozruchem. Na nic zdaje się czekanie aż zgaśnie kontrolka od świec zarowych. Problem rozwiązuję w sposób dosyć prymitywny ale jedyny skuteczny mianowicie polewając kolektor ssacy gorącą wodą( wysłona silnika zdjęta na stałe). Odpalić udaję się średnio po 2 zakręceniach lecz nie zawsze mam dostęp do gorącej wody....... I tu pojawia się moje pytanie. gdzie szukać przyczyny czy w świecach żarowych czy w innych miejscach być może to cofające się paliwo?

• #2 24 Mar 2013 13:02
    misiek-888
    Poziom 33  

Zacznij od sprawdzenia świec żarowych.

• #3 24 Mar 2013 13:21
    herbaman
    Poziom 13  

w jaki sposób mogę sprawdzić te świece żarowe? Wykręcając i każdą z osobna sprawdzając sposobem "na krótko"? Aha po odpaleniu przy takim mrozie wydobywa sie ogromna ilosc czarnego dymu potem juz jest dobrze.

• #4 24 Mar 2013 13:43
    kortyleski
    Poziom 40  

Dość dokładnie możesz sprawdzić świece amperomierzem, na początek łyknie 15-17A a po rozgrzaniu spada do ok 10.

• #5 24 Mar 2013 17:02
    dzindzer1
    Poziom 11  

świece a i racja .... ale jak znam volvo to raczej dynamiczna regulacja początku tłoczenia i po temacie...
    w sterowniku silnika błąd " regulacja początku wtrysku"
    założe się że tam sie taki znajduje

Dodano po 5 [minuty]:

aaa dodam tylko że cała akcja zaczyna się od wymiany rozrządu (nieudanej) czyli przez mechanika który pojęcia nie ma.
    pocieszę cie że moża to poprawić u mnie 300zł i 2godz.

Dodano po 1 [minuty]:

albo w innym pożądnym warsztacie.....

• #6 25 Mar 2013 10:53
    szopkins1
    Poziom 1  

herbaman napisał:
    Witam wszystkich bardzo serdecznie. (VOLVO V70 2.5TDI 99')
    Od dłuższego czasu z racji duzym mrozów w nocy moja szwedzka srebrna strzała ma ogromne problemy z rozruchem. Na nic zdaje się czekanie aż zgaśnie kontrolka od świec zarowych. Problem rozwiązuję w sposób dosyć prymitywny ale jedyny skuteczny mianowicie polewając kolektor ssacy gorącą wodą( wysłona silnika zdjęta na stałe). Odpalić udaję się średnio po 2 zakręceniach lecz nie zawsze mam dostęp do gorącej wody....... I tu pojawia się moje pytanie. gdzie szukać przyczyny czy w świecach żarowych czy w innych miejscach być może to cofające się paliwo?

sprawdź świece oraz czy wymieniałeś filtr paliwa oraz jak mocny masz aku :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME