Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka kątowa i wiertarko-wkrętarka

24 Mar 2013 13:09 5499 29
  • Poziom 8  
    Witam.
    Poszukuję dobrej oraz mocnej:
    -szlifierki kątowej
    -wiertarko-wkrętarki
    Cena jaka mnie interesuje za każdą z rzeczy to 250zł.
    Patrzyłem także na inne tematy, lecz nic ciekawego nie znalazłem (każdy dawał wyższą kwotę).
    Wiertarko wkrętarka będzie wykorzystywana w pracach domowych oraz działkowych (do których potrzebny jest akumulator), dlatego też szukam urządzenia z akumulatorem.
    Tak jak wspominałem poszukuję mocnych narzędzi, dlatego chciałbym, aby wiertarko-wkrętarka poradziła sobie także z wywierceniem dziury w ścianie (ew. drewnie), gdyż tę co teraz mam, to szczerze mówiąc mogę używać jako mikser...
    Szlifierka kątowa.... hm... także chciałbym, aby była mocna, gdyż będę wymieniać instalacje w domu do czego moc jest mi niezmiernie potrzebna.
    Proszę o szybkie i pomocne odpowiedzi.

INTERESUJĄ MNIE TYLKO URZĄDZENIA DO 250ZŁ EW. minimalnie droższe.
  • Poziom 27  
    W tej cenie nie kupisz ani mocnej, ani dobrej szlifierki ani wkrętarki :cry:

O jakiej mówimy szlifierce 125 czy 230 bo to znacząca różnica.

Proponuję poszukać w katalogu 'maktec' ale nie wiem czy za tą cenę da radę coś znaleźć.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Aha, no widziałem urządzenia tej firmy, nawet fajne, lecz wolę się zapytać szerszej grupy ludzi.
  • Poziom 15  
    Naprawdę sprawdzone elektronarzędzia to BOSCH.Są solidnie wykonane - mało zawodne. Większość warsztatów je używa - co do ceny - do przyjęcia - a wynagrodzą trwałością.
  • Poziom 15  
    Z mojego doświadczenia : narzędzia akumulatorowe kupuję tylko na 12 V. Dlaczego ? Akumulator padnie po dwóch latach , a reszta będzie sprawna. Wystarczy wykonać na dłuższym kabelku możliwość podłączania się do zacisków akumulatora samochodu ./ KROKODYLKAMI./ Lub też mam dodatkowy akumulator który zabieram na działkę
  • Poziom 18  
    Motronic napisał:
    Sam nie wierzysz w to co piszesz. Seria zielona (aktualna) to szrot.

Może nie do końca "szrot", ale racja, te sprzed kilku lat były lepsze.
    Wiem, bo posiadam kilka nowych urządzeń z tej serii i przyznaję, spodziewałem się czegoś więcej po BOSCH'u (zwłaszcza, że urządzenia do tanich nie należą).
    Chociaż wiertarko-wkrętarka(model PSR 14,4 Li-II) wydaje się porządna i działa całkiem dobrze.
    Jakieś dziury w ścianach też wierci, ale oczywiście o małej średnicy ;)
  • Poziom 18  
    Motronic napisał:
    PWS 720-115 to jest trochę lepszy od Einhella.

Ale od którego modelu Einhella?
    A co do PWS 720-115, to byłem już zdecydowany za zakup, zwłaszcza,że była w promocji, ale kiedy wziąłem to do ręki, to zwątpiłem...
    Części obudowy jakoś niedopasowane, minimalnie, ale ja zwracam uwagę na takie szczegóły.
    No i ten uchwyt wkręcany w część plastikową, a nie w metalową obudowę przekładni, jak dla mnie nie do strawienia.
    Odpuściłem sobie ten promocyjny zakup i wolę poczekać na jakąś promocję Makity.
  • Poziom 18  
    Motronic napisał:
    tego nie ma jak chwycić! Jak to ująć jedną dłonią! A nawet dwoma, ale tak, aby nie zasłonic otworów wentylacyjnych z tyłu. Zwłaszcza w rękawicy.

Dokładnie, obudowa jest całkowicie nieergonomiczna.
    Dlatego, żeby trzymać się tematu - ten model i inne o podobnym kształcie (wzorowanym na odwłoku jakiegoś owada???) ODRADZAMY
  • Poziom 11  
    Motronic napisał:
    Black and Decker CD115 fajnie sie trzyma w dłoni. I to jest ergonomicznie dobra maszynka gdyby nie podstawowa wada- za duży halas wywołany zbyt dużymi luzami międzyzębnymi na przekładni i klinie łaczącym zębatkę odbioru mocy z osią tarczy.

Mam tego B&D, jeszcze w zielonej obudowie - faktycznie fajna szlifierka, jak dotąd bezawaryjna a dość dużo przeszła, również wycinanie bruzd pod kable (bałem się że te ilości pyłu ją zniszczą ale śmiga dalej). Faktycznie dość głośna, trzeba dbać o ochronę słuchu przy dłuższej pracy, no i ma dość duże wibracje. Minusem jest też brak 'soft-startu', ale czego wymagać za te pieniądze. Jeśli nowe, pomarańczowe są równie trwałe to polecam.

Z tanich wkrętarek słyszałem dużo dobrego o Sparky 12V.
  • Poziom 8  
    Osobiście posiadam wiertarkę z Bosha, lecz ona została kupiona jeszcze jak mieszkanie było remontowane to około 7-10 lat temu :D. Ale do teraz świetnie działa, mało hałasu itd.

Co do wiertarko wkrętarek hm... widziałem tą z Bosha PSR 14,4 Li-II to cena troszkę wygórowana...

Hm... szlifierka... WS6-125 wygląda nawet przyzwoicie, lecz musiałbym zapytać o nią w sklepie, aby ją dotknąć, zobaczyć i dopasować..

Czekam na kolejne propozycje ;).
  • Poziom 18  
    Co się tyczy narzędzi akumulatorowych to wybieraj te z akumulatorami Li-Ion(litowo-jonowe) , są trwalsze, mniejsze i lżejsze od Ni-Cd, Ni-MH.
    Zwracaj uwagę na pojemność akumulatorów.
    W przypadku wkrętarek - te z przekładnią mechaniczną są bardziej uniwersalne.
    1. "bieg" - mniejsza prędkość obrotowa, większy moment obrotowy -> odkręcanie, przykręcanie śrub.
    2. "bieg" - większa prędk. obr., mniejszy moment obr. -> wiercenie (bez większych obciążeń)
  • Poziom 8  
    To, aby kupować tylko z Litowo-jonowymi akumulatorami to wiem, lecz musiałem się poradzić jakie wybrać te urządzenia, bo na prawdę nie wiem ;x.
  • Poziom 11  
    W tych pieniądzach nie kupisz nic pewnego z Li-ion. Albo będziesz miał szczęście i podziała kilka lat, albo będziesz częstym gościem serwisu. Kup w jakimś najbliższym sklepie / markecie, żebyś miał blisko z oddawaniem na naprawy. Dobierz moc urządzenia do swoich potrzeb, zwykle te na 14,4 są najbardziej uniwersalne. Niedawno była dobra promocja w Casto na Metabo BS 12 za ok. 230zł, no ale na Ni-Cd, a Ty chcesz Li-ion...
  • Poziom 18  
    Ceny w miarę dobrych wiertarko-wkrętarek z aku Li-Ion zaczynają się od 400zł , więc Kolega będzie musiał zwiększyć budżet, albo zmniejszyć wymagania.
  • Poziom 8  
    A co sądzicie o urządzeniach MacMaster?
  • Poziom 8  
    Być może xD Takie niebieskie :p

Scaliłem, następnym razem proszę korzystać z funkcji edytowania wiadomości. [Łukasz]

A firma einhell?
  • Poziom 9  
    Nie wahaj się nad GA5030, ja dorwałem takową ostatnio w małym narzędziowcu za 150 zł ;)
    cena taka mała, ponieważ były pakowane razem z GA9020 a z powodu że się nie sprzedawały sprzedawali je oddzielnie bez kartonika i dlatego takie tanie. GA9020 została ostatnia za 399, dobra cena nie ? ;D
  • Poziom 8  
    Ten sklep "Mały narzędziowiec" to jakiś prywatny, prawda?

No to szlifierka być może GA5030, a wiertarko-wkrętarka jaka? Polecicie coś? :) Ważne żeby była z akumulatorem ;).
  • Poziom 14  
    Może Ferm dwubiegowy. Ma prawdopodobnie metalową przekładnię, 18V, 1,2Ah dwa aku. Tylko te momenty obrotowe mogą cię nie usatysfakcjonować....
    Za te pieniądze (za 250zł.) ciężko kupić dobry 1 akumulator, a ty chcesz dwa, ładowarkę i wkrętarkę....
  • Poziom 8  
    Chcę wiertarko-wkrętarke z akumulatorem, oraz szlifierke (też dobrze by było, gdyby z akumulatorem). Możecie dawać jakieś propozycje o 50-100zł drożej.
  • Poziom 9  
    Tak, mały narzędziowiec to sklep prywatny ;)

Dodano po 1 [minuty]:

einhell to największy badziew jaki widziałem ;/
  • Poziom 8  
    A to pewnie za daleko :D Musiałbym co najwyżej na tel. zamówić, a dobrze by było w jakimś sklepie większym typu Nomi, Castorama Mrówka itp.

Scaliłem, następnym razem proszę korzystać z funkcji edytowania wiadomości. [Łukasz]

A co sądzicie o MacAllister MDD 108A1-2Li wczoraj byłem w Castoramie i bardzo, ale to bardzo mi się ona spodobała, jeden akumulatorek pasuje do wszystkich ich urządzeń (szlifierka, frezarka, młot pneumatyczny ;o, oraz inne klamoty). Najprawdopodobniej kupie tą wiertarko-wkrętarkę oraz z tej samej firmy szlifierkę na akumulator za 100 zł .
  • Poziom 9  
    W castoramie jest teraz hitahi za 150 zł