Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nussbaum 2.30 SLE - Podnośnik nie podnosi, często się synchronizuje, konserwacja

krzychu455 24 Mar 2013 14:01 5289 5
  • #1 24 Mar 2013 14:01
    krzychu455
    Poziom 9  

Witam.
    Miałem kilka różnych przypadków niewłaściwej konserwacji podnośników 2 kolumnowych Nussbaum.
    Czynności konserwatorskie powinno się przeprowadzać nie rzadziej niż przewiduje instrukcja graficzna na kolumnie sterującej nad panelem sterowania. Użytkownicy smarują śrubę roboczą smarem, przeważnie jest to dobrej jakości smar ale instrukcja wyraźnie przewiduje olej a nie smar. Olej przekładniowy!!! Smarując smarem mamy efekt częstego synchronizowania się jednej ze stron podnośnika, smar powinien być użyty ale w miejscach gdzie poruszają się ślizgi wózka, wewnątrz ścian kolumny. Smar również używamy do smarowania łożyska nośnego(kalamitka u góry śruby pod blaszaną zasłoną)
    Przypadek buczenia silnika to ewidentny brak fazy na zasilaniu obu lub jednego silnika. Może to być zużyty styk włącznika pakietowego, uszkodzony przekaźnik 3fazowy lub brak fazy z sieci. W obu przypadkach trzeba elektryka żeby określił gdzie tej fazy nie ma. Jeśli chodzi o samą wymianę włącznika to oryginalnie są montowane troszkę odbiegające od tych włączników które oferuje Nussbaum do wymiany. Żeby zadziałało i nie uszkodzić płyty głównej trzeba dokładnie sprawdzać jakie i gdzie są opisy literowe pakieciaka bo można sobie narobić kłopotu i związanych z tym kosztów. Wziąć tanio elektryka to przeważnie znaczy drogo zapłacić za serwis i większą naprawę podnośnika.

0 5
  • #2 04 Kwi 2013 21:10
    kamil_podnośnik
    Poziom 8  

Przeczytalem to co Kolega opisal i w 100% sie zgadzam. U zdecydowanej większości klientow podnośnik jest brudny i suchy a mechanicy użytkując podnośnik trzymają pokretło sterowania do połowy. Śruby w podnośnikach uje....ne smarem grafitowym albo miedzianką - a później to bo zepsute nakretki albo że droga naprawa - jak ma być tanio jak zanim cokolwiek się zrobi trzeba 2 godziny wybierać wiadrami smar z podnośnika.
    Podpisujesie pod opisem kolegi - do łożysk smar przez kalmitkę na śrubę olej w rozsądnych ilościach

3
  • #3 09 Gru 2013 21:01
    Kowall
    Poziom 9  

Witam
    Proszę o pomoc mam podnośnik Nussbaum 2.30 SLE jest w nim uszkodzona płyta sterująca nie mogę sobie z nią poradzić.
    Czy wiecie może gdzie kupię taką płytę w rozsądnych pieniądzach??

1
  • #4 03 Lip 2014 23:14
    bmw.partner
    Poziom 8  

Ja także mam problem z tą płytą, proszę o informację gdzie można ją naprawić, pozdrawiam.

2
  • #5 27 Lip 2014 13:28
    Osa100

Poziom 21  

-> bmw.partner
    Proszę dokładniej opisać problem.

1
  • #6 14 Lut 2016 11:49
    xXmondziolXx
    Poziom 9  

widzę ze kolega krzychu455 się coś zna na podnośnikach :) płytki do nussbauma naprawiamy w Rzeszowie jak ktoś będzie potrzebował pomocy w diagnozie bądź w naprawie podnośników nussbaum zapraszam

4