Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technikum elektroniczno-mechaniczne

Heniut 24 Mar 2013 14:54 1179 3
 • #1 24 Mar 2013 14:54
  Heniut
  Poziom 9  

  Witam, za pół roku będę uczęszczał do takiego technikum lecz mam dylemat pomiędzy paroma kierunkami:
  - teleinformatyk
  - informatyk
  - elektronik
  - elektryk
  - (a może mechatronik?..)

  Interesuję się programowaniem od 5 lat i to moja pasja, ale odnoszę wrażenie, że Informatyk to zbyt "przepełniony" zawód? Teleinformatyk i elektryk wydają się ok, bo elektronik raczej by nie znalazł dobrej pracy (większość rzeczy robią teraz maszyny..).

  Prawdopodobnie po obojętnie jakim kierunku pójdę jeszcze na studia programista/inżynieria oprogramowania więc informatyka tutaj raczej jest również lekko zbędna.

  Proszę o porady, bo nie mogę się zdecydować na co iść :)

  0 3
 • #2 24 Mar 2013 20:11
  Aaaron270
  Poziom 6  

  Hej, no tak ciężki wybór. Ja jestem absolwentem technikum mechatronicznego więc jeśli chcesz mogę przybliżyć Ci jakoś ten kierunek. Jeśli chodzi o informatyka zgadzam się, że jest to trochę przepełniony zawód, a elektronik dość trudny kierunek- przynajmniej z mojego punktu widzenia:). Teleinformatyk to już jakieś odświeżenie jeśli chodzi o informatyka. Jeszcze jedno pytanie do Cb, interesuje Cię programowanie ogólnie czego? Jaka dziedzina programowania?

  0
 • #3 24 Mar 2013 20:17
  Heniut
  Poziom 9  

  Dziedzina? Jeżeli chodzi o języki to głównie: C++, PHP rzadziej java

  0
 • #4 12 Kwi 2013 10:28
  buczo11
  Poziom 27  

  Witam!
  Biorąc pod uwagę czym się interesujesz i jaki kierunek studiów wybierzesz, proponowałby wybrać w technikum kierunek informatyka.
  Myślę, że na początku sporo przedmiotów ogólnych będzie jednakowych dla wszystkich kierunków. Potem zaczną się tzw. wybrane przez Was profile. Natomiast na studiach przez Ciebie preferowanych wiedza z informatyki na pewno się przyda.

  0