Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technikum elektroniczno-mechaniczne

Heniut 24 Mar 2013 14:54 1110 3
  • #1 24 Mar 2013 14:54
    Heniut
    Poziom 9  

Witam, za pół roku będę uczęszczał do takiego technikum lecz mam dylemat pomiędzy paroma kierunkami:
    - teleinformatyk
    - informatyk
    - elektronik
    - elektryk
    - (a może mechatronik?..)

Interesuję się programowaniem od 5 lat i to moja pasja, ale odnoszę wrażenie, że Informatyk to zbyt "przepełniony" zawód? Teleinformatyk i elektryk wydają się ok, bo elektronik raczej by nie znalazł dobrej pracy (większość rzeczy robią teraz maszyny..).

Prawdopodobnie po obojętnie jakim kierunku pójdę jeszcze na studia programista/inżynieria oprogramowania więc informatyka tutaj raczej jest również lekko zbędna.

Proszę o porady, bo nie mogę się zdecydować na co iść :)

• #2 24 Mar 2013 20:11
    Aaaron270
    Poziom 6  

Hej, no tak ciężki wybór. Ja jestem absolwentem technikum mechatronicznego więc jeśli chcesz mogę przybliżyć Ci jakoś ten kierunek. Jeśli chodzi o informatyka zgadzam się, że jest to trochę przepełniony zawód, a elektronik dość trudny kierunek- przynajmniej z mojego punktu widzenia:). Teleinformatyk to już jakieś odświeżenie jeśli chodzi o informatyka. Jeszcze jedno pytanie do Cb, interesuje Cię programowanie ogólnie czego? Jaka dziedzina programowania?

• #3 24 Mar 2013 20:17
    Heniut
    Poziom 9  

Dziedzina? Jeżeli chodzi o języki to głównie: C++, PHP rzadziej java

• #4 12 Kwi 2013 10:28
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!
    Biorąc pod uwagę czym się interesujesz i jaki kierunek studiów wybierzesz, proponowałby wybrać w technikum kierunek informatyka.
    Myślę, że na początku sporo przedmiotów ogólnych będzie jednakowych dla wszystkich kierunków. Potem zaczną się tzw. wybrane przez Was profile. Natomiast na studiach przez Ciebie preferowanych wiedza z informatyki na pewno się przyda.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME