Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jack 3,5 -> coaxial - jak podlaczyc glosniki minijack do coaxial?

damiansz 24 Mar 2013 17:36 5922 13
  • #1 24 Mar 2013 17:36
    damiansz
    Poziom 8  

koledzy pomóżcie proszę.. mam tuner DVBT z wejściem Coaxial i do tego potrzebuję podłączyć zestaw głośników które mam, a to oczywiście jest męski mini jack 3,5...

wyczytalem ze jack to analog, a coaxial to digital.. a one się "nie dogadają"..

czy jest więc jakakolwiek opcja na podłączenie tych głośników do tego złącza?

0 13
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Mar 2013 18:12
    anet870
    Poziom 25  

A co będzie wzmacniać sygnał?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 24 Mar 2013 19:08
    Trabi
    Poziom 36  

damiansz napisał:
    czy jest więc jakakolwiek opcja na podłączenie tych głośników do tego złącza?

Nie ma. Cyfry z analogiem nie połączysz.

0
  • #4 24 Mar 2013 20:21
    damiansz
    Poziom 8  

anet870 napisał:
    A co będzie wzmacniać sygnał?

no narazie nic nie mam do wzmacniania sygnalu, ale jezeli cos bedzie potrzebne to bede kombinował..

0
  • Pomocny post
    #5 24 Mar 2013 20:39
    pietia434
    Poziom 22  

damiansz napisał:
    z wejściem Coaxial

Jak już to pewnie WEJŚCIEM.:)
    Trabi napisał:
    Cyfry z analogiem nie połączysz.

Dokładnie- a przynajmniej nie taki prosty sposób.
    Ewentualnie przetwornik cyfrowo-analogowy.
    Jeżeli po prostu chcesz puścić sygnał z dekodera na głośniki to możesz go wypuścić z EUROSCARTA.
    Oczywiście po drodze do głośników wzmacniacz m.cz.

0
  • Pomocny post
    #6 25 Mar 2013 15:16
    anet870
    Poziom 25  

To potrzeba wzmaka lub amplituner z przetwornikiem tylko trzeba troszkę za to zapłacić. pokombinuj prze peceta jeśli takowy ma dzwiękówkę z obsługą wy/wy cyfrowego ,mój wiekowy abit av-8 na garażu ma te wejścia :)

0
  • #7 25 Mar 2013 16:36
    egon42
    Poziom 37  

@damiansz kolega 4 lata na forum i nie zna regulaminu trzeba podać model tunera wtedy byśmy sprawdzili może tuner ma wyjście euro to z tam też można wyprowadzić sygnał audio i podpiąć je do wzmacniacza a potem do głośników ale modelu nie ma tak że nie wiemy o czym rozmawiamy.

0
  • #8 25 Mar 2013 19:28
    damiansz
    Poziom 8  

anet870 napisał:
    To potrzeba wzmaka lub amplituner z przetwornikiem tylko trzeba troszkę za to zapłacić. pokombinuj prze peceta jeśli takowy ma dzwiękówkę z obsługą wy/wy cyfrowego ,mój wiekowy abit av-8 na garażu ma te wejścia :)

zaintrygowala mnie ta dzwiekowka.. bo skombinowac taka to nie problem, tylko co dalej? wyjaśnij proszę..

egon46 napisał:
    @damiansz kolega 4 lata na forum i nie zna regulaminu trzeba podać model tunera wtedy byśmy sprawdzili może tuner ma wyjście euro to z tam też można wyprowadzić sygnał audio i podpiąć je do wzmacniacza a potem do głośników ale modelu nie ma tak że nie wiemy o czym rozmawiamy.

racja, przepraszam.. model tunera: GoClever 400 Internet TV.. na stronie producenta jest napisane że bedzie wyjscie słuchawkowe, a tu klops.. brak takiego i problem.. euroscart jest, a sygnał na monitor puszczam przez kabel HDMI zakonczony DVI. Jezeli wyprowadzilibysmy dzwiek od euroscart to do jakiego wzmacniacza to podpiac? zestaw głośnikowy 2+1 (czyli subwoofer + 2 satelitki) nie ma takiego wzmacniacza wbudowanego?

0
  • #9 25 Mar 2013 19:48
    anet870
    Poziom 25  

Proste z tunera do dzwiękówki na pasku zadań włączyć wejście liniowe coaxial i odtwarzać przez głośniki podłączone do komputera życzę miłego słuchania:)

0
  • #10 25 Mar 2013 20:54
    damiansz
    Poziom 8  

anet870 napisał:
    Proste z tunera do dzwiękówki na pasku zadań włączyć wejście liniowe coaxial i odtwarzać przez głośniki podłączone do komputera życzę miłego słuchania:)

hehe racja.. pod warunkiem ze akurat bede mial ze sobą kompa przy TV ;-)

0
  • #11 25 Mar 2013 20:57
    anet870
    Poziom 25  

To kupić amplituner trzeba będzie w takim wypadku. Albo z EURO na jakiś analogowy wzmacniacz.

0
  • #12 25 Mar 2013 21:31
    damiansz
    Poziom 8  

Ech.. chyba na złom pójdzie ten Goclever. Kupie jakiegoś Fergusona z wyjściem na słuchawki i spokój. Bo widzę że nic z tego nie będzie. ;-) Bez sensu stawiać kolejne urządzenie: np wzmacniacz czy amplituner. Napisałem do producenta Goclever że robią ludzi w balona, bo piszą na specyfikacji technicznej że jest jakieś złącze, a potem się okazuje ze go nie ma.

Miałem nadzieję że zrobienie kabla jack -> coaxial to będzie kwestia jakiegoś przelutowania albo adaptera, a tu niestety. Nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać.

Bardzo Wam dziękuję za cenne rady i informacje.

PS: - nie polecam GoClever, nawet za darmo jak w moim przypadku. Nie dość że chodzi wolno, sam obraz znika (menu), sam się włącza, to do tego producent oszukuje ;-) Ech..

0
  • #13 25 Mar 2013 21:33
    anet870
    Poziom 25  

A co to takiego??:) Tylko Ferguson albo signal

0
  • #14 26 Mar 2013 10:20
    egon42
    Poziom 37  

Z opisu wynika że tuner ma wyjście euro trzeba poszukać opisu złącza i wyprowadzić dodatkowy dźwięk na zewnątrz jeżeli tv jest podłączony pod te eurozłącze. sygnał z euro złącza wprowadzić do wzmacniacza do którego są podłączone głośniki i działa.

0