Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

karta graficzna Saphire Ati Radeon3650 512MB,nieprawidłowości z grafiką w grach!

DisorderPL 24 Mar 2013 18:16 1311 10
    DisorderPL
    Level 9  
    Witam!
    Mam taki problem zepsuł mi się komputer więc zaniosłem go do naprawy! Tam wymieniono mi procesor i płytę główną. Niestety komputer nie działa sprawnie po jego reperacji.
    Za nim zepsuł mi się komputer, grałem w dosyć stare gry jak gothic 3 czy Oblivion! Wszystko było w porządku gry chodziły mi na najwyższych ustawieniach.Jednak kiedy zepsuł mi się komputer, a w naprawie wymieniono mi części, czyli płytę główną i procesor to wszystko zaczęło się psuć z grafiką w grach! Zrobiłem formatowanie ale dalej jest to samo. Grafika się sypie, pojawiają się pasy, zakłócenia obrazu,zacina obraz, pojawiają się piksele czy czarne plamy zakrywające obraz oraz braki w tle i otoczeniu. Wcześniej miałem płytę główną Gigabyte GA 8I915ME, którą wymieniono na płytę asrock parametry podane poniżej. Chciałbym zaznaczyć, iż sterowniki mam zainstalowane aktualne wszystko niby działa w porządku tylko przy grach grafika strasznie szwankuje. Czy ktoś wie co może być przyczyną.

parametry mojego komputera to:

płyta główna: asrock 775Dual 880Pro

karta graficzna: ATI Radeon 3650 512MB

procesor: intel(R) Celeron(R) CPU 2.80GHz

pamięć 2GB Ram DDR
    rnd0mb
    Level 26  
    Zrób BurnIn Test programem Furmark i wstaw screen po 10 minutach działania.
    DisorderPL
    Level 9  
    Ok dzięki tak zrobię.
    W sumie to nie bardzo się znam i nie zapytałem od razu, czego miał bym zrobić screen po 10 minutach od uruchomienia? jakiejkolwiek gry po uruchomieniu programu furmark czy samego programu furmark? zakładam ,że to drugie więc załączam plik.
    rnd0mb
    Level 26  
    Temperatury w porządku. Po zmianie płyty i procesora instalowałeś system od nowa?
    DisorderPL
    Level 9  
    Tak robiłem formatowanie i instalowałem system.
    DisorderPL
    Level 9  
    Problem rozwiązany! zainstalowałem program CCleaner, który wyczyścił mi komputer i wszystko wróciło do normy. Dzięki wielkie za zainteresowanie i chęci pomocy pozdrawiam :D
    DisorderPL
    Level 9  
    Problem ponownie wrócił!
    zasilacz to: IBox Dr-8400 BTX Max400W.
    wiem ,że ogólnie mój sprzęt to dinozaur wśród komputerów ale przed naprawą nic takiego nie miało miejsca, chodził bardzo ładnie a teraz...
    Grafika czasami nie reaguje i pojawia się komunikat poniżej dodaję screeny.
    rnd0mb
    Level 26  
    Zasilacz do wymiany. Markowy Forton 350W na allegro to koszt góra 60zł.