Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CLP315 - jaśniejsze pasy tylko na żótlym kolorze

24 Mar 2013 18:18 1572 5
  • Level 10  
    Witam,

dosypałam wszystkie proszki do poszczególnych kaset i drukarka drukuje pięknie oprócz żółtego koloru. Z jednej strony do połowy kartki kolor jest jaśniejszy i ciemnieje. Od połowy kartki jest już wszystko ok. Rozkęciłam całą drukarkę, wyczyściłam ją, usunęłam stary proszek z zasobnika pod bębnem. Dodatkowo rozkręciłam kasetę, dokładnie ją wyczyściłam pod ciśnieniem kompresorem, ale problem pozostał. Kaseta jest zasypana do pełności. W czym może być problem?

pozdrawiam
    maggiej
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 17  
    Skoro tylko źle drukuje żółty, to wina leży w kasecie żółtej. Sprawdź czy cały wałek magnetyczny jest pokryty tonerem. Jeśli była ruszana listwa ustalająca ilość toneru to możliwe że została źle założona.
    Wrzuć skan wydrukowanej żółtej strony.
  • Level 10  
    Zapomniałam napisać...
    Od razu widać, że wałek na którym jest toner nie jest równomiernie posypany proszkiem. Czy ta taśma, o której piszesz to ta przeźroczysta wewnątrz kasety, której zadaniem jest zbieranie proszku?
  • Level 20  
    Samsung CLP315 - jaśniejsze pasy tylko na żótlym kolorze

https://obrazki.elektroda.pl/5479529800_1364215268.jpg

Zgodnie z obrazkiem, należy odkręcić (czerwone strzałki) 2 czarne elementy, potem (żółte strzałki) wykręcić listwę,
    listwę wywracasz do góry i czyścisz jej krawędź z "nagaru" pamiętając żeby jej nie porysować.
    Z racji wymontowanych czarnych elementów wałek magnetyczny będzie luzem również proponuje demontaż oraz czyszczenie, na sucho po czym szmatka z czymś co odparuje i nie zostawi osadu (dokładnie osusz i wytrzyj przed montażem)

po złożeniu w odwrotnej kolejności kręcąc wałkiem powinna być równa powłoka toneru,
    o ile nie zostało wcześniej nic uszkodzone musi działać - pozdrawiam
  • Level 17  
    Kolega powyżej już dokładnie opisał co należy zrobić. Ze swej strony tylko jeszcze dodam, że bardzo ważne jest jak mocno dokręci się śrubki. Jeśli zbyt słabo to będzie sypać tonerem na krawędziach. Jak za mocno, krawędzie będą blade.
    Powodzenia
  • Level 10  
    Diękuję za pomoc. Teraz wiem, że błąd tkwi w kasecie. Pozdrawiam gorąco i zamykam temat :-)