Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Privileg Esperienca /DeLonghi Magnifica/ EAM 3200S -wymiana grzałki

Roman_5000 24 Mar 2013 18:20 6741 5
  • #1 24 Mar 2013 18:20
    Roman_5000
    Poziom 19  

Witam serdecznie i proszę Panów o informację

Zepsuł mi się expres do kawy - Privileg Esperienca typ EAM 3200S zakupiony w sieci QUELLE (na rynku znany jako DeLonghi Magnifica Typ EAM 3200S).
    Po rozkręceniu okazało się, iż uszkodzona jest grzałka przepływowa. Jest cała skorodowana.
    Wraz z nią skorodowała blaszka (1), która mocuje czujnik temperatury oraz śruba (2) mocująca jakiś element, którego niestety nie mogę odkręcić (3) by przełożyć go do nowej grzałki.

W związku z powyższym mam do Panów 4 pytania.
    1. Czy blaszkę, której nie ma na fotografii, gdyż rozsypała się w drobny mak kupię w komplecie wraz z grzałką, czy muszę ją dokupić osobno?
    2. Jeśli osobno to gdzie, gdyż nie spotkałem jej w dwóch sklepach, które oferują części do tego ekspresu?
    3. Co to za element (3), który chyba też będę musiał dokupić?
    4. Czy są jeszcze jakieś inne sklepy niż n/w mające w swojej ofercie części do tego expresu:
    divina-sklep.pl
    north.pl

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wszelkie zainteresowanie,
    Romek

0 5
  • Pomocny post
    #2 26 Mar 2013 00:28
    KrisL
    Poziom 8  

Witam.
    Jeśli chodzi o grzałkę do Pana ekspresu to jest ona dostępna w komplecie razem z bezpiecznikami i czujnikiem temp. (także z tymi skorodowanymi blaszkami )

0
  • #3 26 Mar 2013 18:01
    Roman_5000
    Poziom 19  

Bardzo dziękuję za okazanie zainteresowania i Pana odpowiedź.

Swoją drogą dzisiaj zorientowałem się jak trywialne było moje pytanie dotyczące elementu oznaczonego przeze mnie na zdjęciu jako (3).
    Przecież to dopływ wody do grzałki i logiczne jest to, iż ten biały element jest zespolony z grzałką. W ten biały element jest wpinany przewód dostarczający wodę.

Czujnik temperatury, o którym Pan pisze jest chyba jednak sprzedawany osobno. Występuje on w każdym bądź razie osobno w sprzedaży.

Dołączam wyraźniejsze zdjęcia grzałki z wierzchu i od spodu oraz czujnika temp.
    Nie wiem, czy zachodzi konieczność wymiany czujnika temp. Jestem skłonny go zostawić.
    Muszę tylko wraz z grzałką kupić tą blaszkę, za pomocą której był on zamocowany.

Dziękuję serdecznie, a za Pana czas - Ekspres Privileg Esperienca /DeLonghi Magnifica/ EAM 3200S -wymiana grzałki
    Temat zamknę, gdy otrzymam grzałkę i po jej wymianie wszystko będzie ok.

Ekspres Privileg Esperienca /DeLonghi Magnifica/ EAM 3200S -wymiana grzałki Ekspres Privileg Esperienca /DeLonghi Magnifica/ EAM 3200S -wymiana grzałki Ekspres Privileg Esperienca /DeLonghi Magnifica/ EAM 3200S -wymiana grzałki

0
  • #4 27 Mar 2013 18:15
    Roman_5000
    Poziom 19  

KrisL napisał:
    Witam.
    Jeśli chodzi o grzałkę do Pana ekspresu to jest ona dostępna w komplecie razem z bezpiecznikami i czujnikiem temp. (także z tymi skorodowanymi blaszkami )

Gdzie mogę dostać blaszkę do zamocowania czujnika temperatury?
    Sklep north.pl nie ma w ofercie takiej blaszki. Z divina-sklep.pl nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi.

Pzdr.
    Romek

0
  • #5 27 Mar 2013 18:29
    KrisL
    Poziom 8  

Mam taka blaszkę. Mógłbym ją Panu wysłać paczką pobraniową

0
  • #6 30 Kwi 2013 00:07
    Roman_5000
    Poziom 19  

Sprawa ma się tak.

Grzałka wymieniona wraz z czujnikiem i filtrem wody.
    Wszystkie rurki przeczyszczone (przed i za filtrem, przed i za pompą).
    Ekspres doskonale funkcjonuje.
    Domniemaną przyczyną skorodowania grzałki był zawór dyszy pary, z którego kapała woda i spływała na zbiornik wody, a z którego parując do góry skraplała się na grzałce i powoli przez lata spowodowała jej korozję.
    Tak więc na koniec dodatkowo wymieniłem część zaworu dyszy pary.

Bardzo dziękuję za bezinteresowną pomoc KrisL, który oprócz poszukiwanej przeze mnie blaszki przesłał mi również czujnik temperatury.

Temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów