Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

delonghi eam3400 - Komunikat na wyświetlaczu "kawa za drobno zmielona....

cyfrak 24 Mar 2013 18:36 4608 5
  • #1 24 Mar 2013 18:36
    cyfrak
    Poziom 2  

Witam
    W trakcie użytkowania ekspresu do kawy delonghi eam 3400 na wyświetlaczu pojawia się komunikat "kawa zbyt drobno zmielona,otwórz zawór pary".
    Komunikat pojawia się niezależnie od ustawień młynka ( potrafi zrobić poprawnie kilka kaw na danym ustawieniu) ale również w trakcie płukania ekspresu.
    Ekspres jest odkamieniony,wszystkie przewody drożne,pompa wymieniona, przepływomierz wyczyszczony,filtry czyste,zaparzacz nowy.
    Nie potrafię zlokalizować usterki wywołującej ten komunikat.
    Może ktoś posiada instrukcję serwisową do tego modelu,l ub spotkał podobną usterkę?.
    Proszę o podpowiedź.

• #2 26 Mar 2013 00:39
    KrisL
    Poziom 8  

Witam.
    W ekspresie jest uszkodzony przepływomierz.

Pozdrawiam

• #3 26 Mar 2013 17:23
    cyfrak
    Poziom 2  

Dziękuję za podpowiedź.
    Brałem pod uwagę usterkę przepływomierza, został rozebrany i przeczyszczony, lecz nie było w nim jakichkolwiek śladów kamienia czy parochów. Śmigiełko obraca się płynnie.
    Ale ponieważ usterka pojawia się okresowo(od czasu do czasu ekspres pracuje poprawnie) i w tym czasie ilość naparu jest prawidłowa a za to odpowiada również przepływomierz, uznałem że to nie on jest przyczyną. Spróbuję wymienić.
    Zauważyłem, że kiedy występuje komunikat kawa leci jakby wolniej i wtedy nie napełnia filiżanki.
    Podejrzewam zawór w termobloku. Czy słusznie?.

• #4 30 Mar 2013 09:43
    arekb81
    Poziom 23  

Uszkodzony przepływomierz to rzadkość w tych ekspresach. Ekspres należy odkamienić, a jeszcze lepiej przepuścić odkamieniacz przez blok zaparzający naciskając kilka razy przycisk płukania lub zrobić kawę z odkamieniaczem. Jak to nie pomoże, to może być uszkodzony zaworek w bloku zaparzającym.

• #5 30 Mar 2013 16:52
    cyfrak
    Poziom 2  

Ekspres był odkamieniany kilka razy pod rząd. Zrobił potem poprawnie klika kaw,ale potem ponownie wyświetlił ten sam komunikat,nawet przy próbie kolejnego odkamieniana.Ponieważ sprawdziłem wszystko poza termoblokiem,myślę że tam tkwi przyczyna.
    Podczas odkamieniania płyn płyn przechodzi przez grzałkę pary i jak sądzę przez bojler,ale nie przez tłok i zaparzacz.Pomysł z płukaniem i kawą jest OK. Ekspres ma funkcję serwisową płukania ponoć do mycia zaparzacza,ale prosi o podanie detergentu i nie bardzo wiem jak go oszukać? To mogłaby być ostatnia próba przed rozbiórką.
    A propos rozbiórki,jest tam kilka oringów które trzeba będzie wymienić,oraz pewnie zaworek,
    gdzie to kupić, może ktoś zna numery katalogowe ?.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

• #6 06 Kwi 2013 09:35
    cyfrak
    Poziom 2  

Jako pierwszy wymieniłem przepływomierz,(mniej rozbierania).
    Na razie ekspres działa poprawnie,więc chyba usterka usunięta.
    Dziękuję za podpowiedzi.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo