Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lm1881 vs vgabox - Co lepsze?

toko_k 24 Mar 2013 18:50 2271 2
  • #1 24 Mar 2013 18:50
    toko_k
    Poziom 9  

Witam
    Na początku sorki jeśli zły dział.
    Posiadam konsolę Playstation2 przerobioną modchipem Modbo760 i chciałbym ją podłączyć do mojego monitora lcd, acer al1916. Na konsoli mam program do zmiany rozdzielczości "Graphic Synthesier Mode Selector". W sumie to już ją podłączałem, zrobiłem sobie taką przejściówkę:

ale trzeba było wpierw właśnie w Graphic Synthesier Mode Selectorze zmienić rozdzielczość. Nie była ona zgodna z tym co było napisane na ekranie tzn. w programie jest napisane 1280x1024 a naprawde jest może 320x240 :P, z innymi rozdzielczościami było podobnie, albo w ogóle nie działały, albo ekran był ucięty. Na dodatek niektóre gry nie działały z tym programem, a gdy w biosie Modbo760 ustawię tryb na VGA, niby jest dobrze, ale też nie wszystko działa jak należy. Dlatego chcę sobie zlutować coś takiego:
    i tu moje pytanie. Czy ktoś robił coś takiego? Jak to działa? Konsola generuje sygnał RGB. Czy może kupić lepiej kabel component i vgabox'a za 200 zł? Jaka będzie różnica?
    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 26 Mar 2013 20:15
    toko_k
    Poziom 9  

Nikt nie wie?

0
  • #3 22 Gru 2013 13:11
    lis6502
    Poziom 16  

Schematy różnią się tym, że w drugim jest sync splitter. Jeżeli działa Ci pajączek z pierwszego schematu to znaczy że monitor obsługuje Sync On Green, więc nie potrzebujesz 'wycinać' sygnału synchronizacji.
    Co do VGABox'a mogę się wypowiedzieć: był to najgorzej ulokowany Jagiełło.
    Mimo zmian kabli box-monitor i konsola-box, ustawicznie mam duchy na ekranie. Czarny kolor jest szary, dodatkowo zaszumiony. Gry w NTSC nie mają składowej czerwonej (np lampy stopu samochodów w Gran Turismo są zielone). Przejście VGA-IN do VGA-OUT nakłada po drodze tyle szumów niewiadomego pochodzenia, ze podpinanie boxa pod komputer mija się z celem.
    Urządzenie posiadam dokładnie takie. Pozostaje poszukać oscyloskopem źródła szumów, ale wydaje mi się że jak na urządzenie tej 'klasy', prędzej wymiana 100% elementów na płycie da pożądany efekt.

0