Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Jaką drukarke do 400 zł?

24 Mar 2013 18:56 4182 19
  • Poziom 11  
    Hej,

Poszukuję drukarki do 400 zł. Zależy mi na tanich tuszach i dobrej jakości druku a także aby działała po wi-fi. Co moglibyście polecić ? Słyszałem dobre opinie o brother, warto?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Sługa WSI napisał:
    - ładnie ale drogo (szczególnie na oryginałach)

W HP ?? Ależ skąd!

Ja proponowałbym HP atramentową.
    Sam używam drukarki HP Photosmart C4380
    Ma tanie oryginały (350) nawet XL w cenie ok 30zł na allegro.
    A dodatkowo można je bez problemu uzupełniać tuszem kupowanym w buteleczkach. (ja już uzupełniam czwarty raz)
    Dodatkową zaletą HP jest to że mają wbudowane głowice drukujące w kartridż.
    Dzięki temu jeśli zaschnie nam głowica a już nawet wanienka ultradźwiękowa nie daje rady to lepiej chyba wymienić kartridż kosztujący ~30zł niż całą głowicę drukującą z drukarki.

Dodatkowo pytanie do kolegi sargen. Drukarka do użytku domowego czy w firmie gdzie będzie sie często i dużo drukować?
  • Poziom 11  
    Sługa WSI, lyczewskiand: Dzięki za odpowiedź. Drukarka do przeznaczenia domowego. Narzeczona drukuje głównie w kolorze (zdjęcia, pliki graficzne) , ja z kolei większość w czerni (dokumenty). Więc użycie podejrzewam 70% kolor - 30% czerń . Jakość, hm, nie musi być super szczegółowo, głównie zależy na taniej i bezawaryjnej eksploatacji. Fajnie gdyby taka drukarka posiadała skaner, bajery w stylu faksu są zbędne :P
  • Poziom 33  
    sargen napisał:
    Drukarka do przeznaczenia domowego. Narzeczona drukuje głównie w kolorze (zdjęcia, pliki graficzne) , ja z kolei większość w czerni (dokumenty). Więc użycie podejrzewam 70% kolor - 30% czerń . Jakość, hm, nie musi być super szczegółowo, głównie zależy na taniej i bezawaryjnej eksploatacji. Fajnie gdyby taka drukarka posiadała skaner, bajery w stylu faksu są zbędne :P

Wielofunkcyjny Brother? Chyba najbardziej mi pasuje pod te wymagania.
    Np. Brother DCP-J430W, J525W
  • Poziom 11  
    Brother DCP-J525W zbiera bardzo dobre opinie a komplet zamienników to koszt 29zł + przesyłka. Brzmi rewelacyjnie więc chyba mam zwycięzce : ).
  • Poziom 33  
    Również jestem za. Jeszcze tylko poradzę poczytać sobie opinie o danych zamiennikach, czy to nie jest jakieś... badziewie. Również radziłbym kupować tej samej firmy - nie mieszać co i raz tuszy. Dobrze byłoby, jeśli będzie podłączona cały czas do prądu (dlaczego? możesz poczytać - chodzi tu m.in. o czyszczenie głowicy i marnotrawienie tuszu).

Zawsze w przypadku drukarek o głowicach, które nie są zintegrowane razem z tuszem radzę się do tego stosować.
  • Poziom 15  
    Jeżeli nie zależy ci na fabrycznie nowej drukarce, pewnie znajdziesz coś na portalach ogłoszeniowych gdzie taką drukarke mozna kupic za 100zł.
  • Poziom 19  
    sargen napisał:
    S...Narzeczona drukuje głównie w kolorze (zdjęcia, pliki graficzne) , ja z kolei większość w czerni (dokumenty). Więc użycie podejrzewam 70% kolor - 30% czerń . ...

Dobry wybór do takiego zastosowania to Canony serii MG (5150, 5350, 6250 i inne)
    Dadzą lepsze zdjęcia niż Brothery, druk tekstu też lepszy z racji posiadania czarnego tuszu pigmentowego tylko do tego celu, oprócz czarnego barwnikowego do zdjęć. Zamienniki z chipami komplet ok. 30zł plus przesyłka. Przy wersji z szóstym kardridżem szarym 8zł wiecej.
  • Poziom 11  
    W tym rzecz, że nie chce drukować zdjęć a dość parszywej jakości grafiki .bmp, jpg etc.
  • Poziom 19  
    Mam rozumieć że do "parszywej jakości grafiki" musi być parszywa drukarka? :P
  • Poziom 11  
    Jurtv napisał:
    Mam rozumieć że do "parszywej jakości grafiki" musi być parszywa drukarka? :P

Hehe, nie , drukarka ma być najlepsza ale za rozsądną cenę :P. Poza tym ostatecznie stanęło na brotherze bo znajomy ma BROTHER DCP-J315W i bardzo sobie chwali.
  • Poziom 19  
    sargen napisał:

Hehe, nie , drukarka ma być najlepsza ale za rozsądną cenę :P. Poza tym ostatecznie stanęło na brotherze bo znajomy ma BROTHER DCP-J315W i bardzo sobie chwali.

No jak najlepsza i niedroga to tylko Canon :) , ale na braciszku też sobie podrukujesz.
  • Poziom 11  
    Brother zakupiony, instalacja przebiegła pomyślnie, jedynie kolor wychodzi lekko blady, nawet przy ustawieniu wysokiej jakości druku.
  • Poziom 19  
    Lekko blady, to rozumiem na zwykłym papierze? Bo jeśli tak, to na zwykłym papierze z każdej drukarki z atramentami barwnikowymi będzie blado, atrament się rozpłynie za bardzo i za głęboko i mamy blado. Więc albo papier lepszy trzeba zastosować, albo drukarkę na tusze pigmentowe.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Jurtv napisał:
    Lekko blady, to rozumiem na zwykłym papierze? Bo jeśli tak, to na zwykłym papierze z każdej drukarki z atramentami barwnikowymi będzie blado, atrament się rozpłynie za bardzo i za głęboko i mamy blado. Więc albo papier lepszy trzeba zastosować, albo drukarkę na tusze pigmentowe.

Blady na papierze o wyższej gęstości. Trochę sytuację ratuję włączenie "najwyższej jakości druku".

Laser kolorowy za drogi w eksploatacji, jak słyszałem.
  • Poziom 33  
    sargen napisał:
    Laser kolorowy za drogi w eksploatacji, jak słyszałem.

Zależy jaki :)
  • Poziom 11  
    Nowy :). Wiem że lasery są świetne, długie lata używałem do czarnego druku lexmarka (używki ze sporym przebiegiem) i nadal służy. Kartridże mogłeś samemu napełniać proszkiem za śmiesznie niskie pieniądze ale tym razem chodzi o gwarancje/cenę. Jednak człowiek na stare lata robi się wygodny :).