Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIONEER VSX-859RDS - trzaski na DSP

Adam$ 24 Mar 2013 20:45 1539 5
  • #1 24 Mar 2013 20:45
    Adam$
    Poziom 8  

Witam,

Po włączeniu i wygrzaniu pojawiają się bardzo głośnie trzaski. Dźwięki wydaje mi się że są powodem błędów w torze cyfrowym audio. Pojawiają się przy włączonym DSP, DD, THX, STEREO oraz niezależnie od wybranego źródła. Zakłócenia też się pojawiają gdy do wejścia nie ma doprowadzonego sygnału. Natomiast po przełączeniu na DIRECT jest ok. Z uwagi na leciwy wiek zastanawiam się nad elektrolitami które mogły utracić z wiekiem zawartość. Ale w torze cyfrowym nie ma za dużo elektrolitów. Poza tym trzaski by się pojawiały przez cały czas. Dlatego nie wiem od czego zacząć.

Dołączam link do dokumentacji:
    http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/27454/Pioneer_VSX-859RDS.html

• #2 25 Mar 2013 14:47
    Adam$
    Poziom 8  

Czy ma ktoś jakieś sugestie?

• #3 25 Mar 2013 22:24
    bibul
    Poziom 19  

Witam,
    sprawdź reakcję IC9102 (AK4527) na schładzanie, rozgrzewanie.

• #4 05 Sty 2014 12:28
    Adam$
    Poziom 8  

Po długich poszukiwaniach udało mi się zakupić układ AK4527. Po wymianie efekt jest ten sam. Obecnie od jakiegoś czasu nie ma dźwięku przez digital. Tylko po podłączeniu urządzeń przez analog i wybraniu "direct".

Czy jakieś inne sugestie?

• #5 06 Sty 2014 09:25
    midi.smf
    Poziom 19  

Wiadomą rzeczą jest że funkcja DIRECT omija sporą część przedwzmacniacza , również tor cyfrowego procesora DSP. Polecam zacząć od sekcji bloku zasilania i jego podespołów filtrujących napięcia , następnie elementy toru wejściowego przedwacniacza a następnie sam układ zasilania procesora DSP

• #6 28 Sty 2014 11:19
    Adam$
    Poziom 8  

midi.smf napisał:
    Polecam zacząć od sekcji bloku zasilania i jego podespołów filtrujących napięcia , następnie elementy toru wejściowego przedwacniacza a następnie sam układ zasilania procesora DSP

Zakładam że procesorem dsp jest układ CS493292-CL, ale na schemacie nie potrafię go zlokalizować. Wydaje mi się że załączony schemat powinien być kompletny, chyba się poddam i odłożę na jakiś czas ten sprzęt. Już nie mam do niego siły. A brak czasu skutecznie na razie mnie oddala od naprawienia go.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson