Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Goclever TAB I101 ZAWIESZONY

Stach-S12 24 Mar 2013 21:03 8568 11
  • #1 24 Mar 2013 21:03
    Stach-S12
    Poziom 10  

Podobnie jak we wcześniejszym poście kolegi ,,wosu82'' tablet GOCLEVER TAB I101 zawieszony. Po włączeniu wyświetla Logo i tak pozostaje. Po wyłączeniu, wyjęciu karty SD i ponownym włączeniu, wyświetla Logo na krótko po czym informuje o braku karty i nic się nie dzieje. Wszelkie próby podane w poradach czyli przytrzymanie przycisku Menu+Back+Start nic nie dają. W jaki sposób mogę zainstalować ponownie system i skąd go pobrać by był ten właściwy? W modelu tym brak wejścia mikro USB więc jak połączyć się z komputerem? Czy program Live Suit mogę użyć do zainstalowania nowego oprogramowania?

-1 11
  • #3 25 Mar 2013 10:58
    Stach-S12
    Poziom 10  

Próbowałem kilkakrotnie zasugerowaną kolejność czynności, z różnymi czasami do kilkudziesięciu sekund i nic się nie zmienia.Pozostaje tylko wyświetlony ekran powitalny. Interesuje mnie też sposób połączenia tabletu z komputerem, czy można to zrobić przy pomocy zwykłego kabla obustronne USB 2 czy też wymagany jest specjalny kabel z interfejsem?

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

Jeśli istnieje realna możliwość załadowania nowego systemu z karty to będę bardzo wdzięczny za poradę, skąd najlepiej pobrać i jak tego dokonać.Na stronie Goclevera
    jest co nieco ale konkretnie pod TAB I101 nie znalazłem.

2
  • #5 26 Mar 2013 15:01
    Stach-S12
    Poziom 10  

Niestety. Mimo wszelkich prób jakie zaproponowano w oznaczonych linkach, tablet nadal pozostaje w tym samym miejscu. Żadna kombinacja przycisków nie przynosi zmian. Po uprzednim wyjęciu zewnętrznej karty SD i wykonaniu ww.procedury załączenia, ekran wyświetla na czarnym tle informację o braku karty.Dalsze oczekiwanie nic już nie zmienia.

0
  • #7 26 Mar 2013 18:31
    Stach-S12
    Poziom 10  

Sprzęt jest jeszcze na gwarancji lecz nie mam pewności co do jego wnętrza, gdyż kupiłem go w takim właśnie stanie a widać ślady ingerencji do jego środka.

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

Pobrałem z sieci odpowiedni Flash ROM dla mojego TAB I101. Sformatowałem kartę SD programem SDFormetter. Rozpakowałem pobrany materiał na kartę. Wszelkie próby uruchomienia instalacji, różnymi kombinacjami dostępnych przycisków nie przynoszą rezultatu. Nadal tylko logo Goclevera i nic więcej.

0
  • #9 30 Mar 2013 13:41
    Stach-S12
    Poziom 10  

Jeśli chodzi o ROM to dokonywałem prób z kilkoma różnymi i żadnych efektów.
    Zakupiłem kartę mikro SD class 10-16GB, dedykowaną pod ANDROID-a lecz jeszcze jej nie otrzymałem.Gdy tylko dotrze do mnie mam zamiar wymienić ją w moim tablecie i rozpocząć wszystko od nowa jak radzi ,, Tbradford'' na forum ANDROID.http://forum.android.com.pl/f505/goclever-i101-modyfikacja-sprzae-towo-programowa-120439/.Może tu coś ruszy choć nie mam przekonania na 100%.

0
  • #10 05 Kwi 2013 18:44
    Stach-S12
    Poziom 10  

Jak zaznaczyłem wcześniej zakupiłem kartę Mikro SD 16GB Class10 dedykowaną pod ANDROIDA. Wymieniłem starą kartę 8GB umieszczoną w tablecie przez producenta Goclevera I101 na 16 GB. Do slotu zewnętrznego włożyłem kartę 2GB wcześniej sformatowaną programem SDFormatter a następnie skopiowanym nowym ROM-em ze strony Goclever-a.Uruchomiłem tablet przy wcześniejszym przytrzymaniu przycisku MENU+START. Nastąpiła instalacja ROM-U po czym tablet wyłączył się.Wyjąłem kartę zewnętrzną i uruchomiłem tablet ponownie. System wystartował poprawnie i działa bez zarzutu.Polecam wszystkim zainteresowanym i dziękuję za bardzo cenne podpowiedzi.

1
  • #11 20 Sty 2014 16:16
    spider_net
    Poziom 19  

Odkopię nieco temat bo potrzebuję wsparcia. Niestety producent nie wspiera już tego urządzenia i nie bardzo wiem skąd pobrać rom. Czy ktoś z was ma jakiś namiar do oryginalnego PL oprogramowania?

0
  • #12 20 Sty 2014 20:02
    Stach-S12
    Poziom 10  

We wcześniejszych moich postach opisałem sposób instalacji nowego ROM-u kiedy nie pomogło przywracanie systemu poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku MENU oraz START jednocześnie przez kilka sekund. Ważne jest aby wcześniej naładować baterię lub podłączyć ładowarkę do gniazda ładowania. W moim przypadku nie obeszło się bez wymiany wewnętrznej karty pamięci mikro SD 8 GB, niskiej bo 4 CLASS. Zastąpiłem ją nową 16 GB CLASS 10, zakupioną na aukcji internetowej, karta specjalnie dedykowana pod Androida.
    Wymiana karty wewnętrznej nie jest łatwa i jeśli ktoś nie czuje się na siłach lepiej niech to powierzy fachowcowi. Jeśli chodzi o wsad pamięci to mam takowy,,Android 2,2'' lecz zajmuje ponad 500 MB a to zbyt wiele by tą drogą przesłać.

0
  Szukaj w 5mln produktów