Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BCS-DVR0801MEA - Detekcja ruchu

krzysik77 24 Mar 2013 21:04 9033 6
  • #1 24 Mar 2013 21:04
    krzysik77
    Poziom 8  

Witam wszystkich.

Od 48h testuję nowo zakupiony rejestrator BCS-DVR0801MEA,
    System 2.608.0000.1
    DAta 2012-08-21
    Strona 2.1.7.56

kamera GC-T160IR25. Wszystko działa poprawnie. Mam jednak ogromny problem z ustawieniem detekcji ruchu.
    Na obrazkach konfiguracja oraz pola detekcji.

BCS-DVR0801MEA - Detekcja ruchu BCS-DVR0801MEA - Detekcja ruchu

Z tego co wyczytałem w instrukcji, to pola zaznaczone (rys2) w praym dolnym rogu powinny abyć aktywne dla detekcji. Problem polega na tym, że:

1. "czułość" (możliwa regulacja w zakresie 1-6) mogę ustawić jednynie na "1". Gdy ją zwiększam rejestrator wykrywa rzekomy ruch, którego nie ma :(. Przy świetle dziennym zakres bez fałszywych alarmów to 1-2.

2. Jeżeli nawet zostawię czułośc ustawioną na "2" przy świetle dziennym i po zapisaniu ustawień rejestrator nie wykrywa ruchu to nie wykrywa go wcale nawet jak w zaznaczonym polu pojawi się np. przejeżdzający samochód.

- Ćwiczyłem z polami detekcji, że może pola niezaznaczone to obszar do wykrywania - nieskutecznie.
    - Szukałem nowego firmware do w/w rejestratora ale nie znalazłem :( (tak przy okacji zna ktoś adres strony producenta tych rejestratorów?)
    - Na początku przyłączyłem kamerę na 100mb przewodu, teraz na 5mb - efekt taki sam.
    - Dla testów zastosowałem kamerę ESDR-1152 - efekt identyczny :(
    - Stosowałem różne ustawienia pramatru "filtr drgań" - ciągle to samo :(

Ma ktoś jakies pomysły na poradzenie z tym problemem ?

Ma ktoś jakies pomysły na poradzenie z tym problemem ?

0 6
  • #2 24 Mar 2013 21:58
    mega79
    Poziom 2  

Detekcja ruchu w terenie otwartym to ciężki temat
    Zmienne warunki pogodowe śnieg / deszcz , silny wiatr poruszające się drzewa lub krzaki. Wszystko uruchamia detekcję.
    Z doświadczenia polecam zewnętrzny czujnik ruchu np BOSCH OD850 podpięty pod
    wejście rejestratora. Z resztą pewnie sobie poradzisz.
    Czujnik ustaw w warunku AND IR + MW :-)

1
  • #3 24 Mar 2013 22:17
    krzysik77
    Poziom 8  

dziekuje za odowiedz.
    Zdaje sobie sprawe ,ze detekcja w terenie otwartym to trudny temat. Jednak ten rejstrator dziala w tym zakresie conajmniej dziwnie albo poprostu cos z nim nie tak.
    Sprawdzalem zachowanie detekcji w pokoju przy b.dobrym oswietleniu - ciagle to samo. Nawet w tych warunkach przy zaznaczeniu tylko 1 pola detekcji np. w gornym rogu alarm wzbudza sie przy czulosci pow.2 pomimo tego, ze ruch nie nastepuje wcale albo wystepuje poza polem detekcji.
    :(

0
  • #4 24 Mar 2013 23:38
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Nie twierdze że akurat twój rejestrator działa prawidłowo, a sam BCS to jakiś rewelacyjny sprzęt , ale musisz też mieć świadomość, że tz" detekcja ruchu" na rejestratorach to:
    a)nic innego jak reagowanie na zmianę w " jasności" wybranego obszaru.
    b) narzędzie pomocnicze służące do ograniczenia ilości nagrywanego materiału, a nie do precyzyjnego zliczania zdarzeń.

Gdy zależy nam na tym by rejestrować/ wysyłać np zdjęcia tylko wtedy gdy w interesującym nas obszarze pojawi się ruch, to kupujemy sobie sprzęt z odpowiednia ilością wejść i podłączamy czujniki ruchu ( bezpośrednio lub przez wyjścia systemu alarmowego)- o czym pisał mega79.
    Pozdrawiam

0
  • #5 25 Mar 2013 15:32
    krzysik77
    Poziom 8  

re suworow: Zdaję sobie sprawę, że to jedynie "narzędzie pomocnicze" ale w tym przypadku coś nie gra.

W skrajnym przypadku przeprowadziłem kolejny test:
    Przy czułości 2 ustawiam jadno pole aktywne np. w prawym górnym rogu. Kamera w pomieszczeniu zamkniętym (biuro) światło dzienne, obraz bez szumów. Rejestrator wykrywa ruch poza obszarem tego jednego piksela (kwadracika :)) i wzbudza nagrywanie, wyjście alarmowe itd (zalezy co zdefiniuję).

Napisałem email z prośba o pomoc do serwisu - zobaczymy co dalej.

0
  • #6 25 Mar 2013 18:18
    snowbear
    Poziom 2  

krzysik77 napisał:
    - Stosowałem różne ustawienia pramatru "filtr drgań" - ciągle to samo

Tak naprawdę to jest POST ALARM i nie ma to nic związanego z filtrem drgań. Jest to błąd w tłumaczeniu

0
  • #7 26 Mar 2013 20:33
    krzysik77
    Poziom 8  

Problem rozwiązany :)

Po wgraniu nowego softu rejestrator śmiga aż miło.
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

re snowbear: Faktycznie, sprawdziłem - masz rację.

pozdrarawiam,

###########################################
    Dostaję pytania na prv. odnośnie identycznych problemów z rejestratorami.

Odpowidam dla Wszystkich, że dystrybutorem BCS od którego dostałem soft jest:
    nsssystem.pl. Na stronach nie zamieszczają firmware. Piszcie na email DZIAŁU TECHNICZNEGI I SERWISU - napwewno pomogą.
    ###########################################

1