Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASTRA G 2.2 - Ciężko odpala,nie reaguje na pedał gazu

24 Mar 2013 21:44 2292 7
  • Poziom 1  
    Witam !

Mam problem z moja Astrą G 2.2 DTI. Czytałem dużo na ten temat bylem u mechaników i nikt nic nie wie problemy inni mieli podobne ale takiego nie znalazłem u nikogo:/
    Mianowicie po nocy gdy odpalam samochód odpala słabo ale łapie lecz chodzi jak traktor po głosie słychać jak by chodził na 2 gary. Nie reaguje tez na pedał gazu wtedy i oczywiście nie ma swoich obrotów. dopiero po chwili silnik chodzi normalnie(wchodzi na swoje obroty bo do tej pory są niskie) i można autkiem ruszyć. Akumulator jest nowy świece nie ale były sprawdzane i grzeją filtr paliwa był wymieniony, na komputerze nie ma blędów
    Co to może być czy ktoś mi może powiedzie ??
  • Poziom 40  
    Wymień świece.
  • Poziom 21  
    Witam mam taki sam problem czy udało ci się coś z tym zrobić u mnie jeszcze bardzo mocno kopci na biało co może być może ktoś pomoże pozdrawiam po rozgrzaniu jest wszystko ok.
  • Poziom 31  
    Witam. Po pierwsze sprawdż świece czy działają
  • Poziom 22  
    Jeśli 2.2 to zapewne DTI z pompą vp44. Najczęściej problem leży po stronie pompy wtryskowej lub nieszczelności w układzie zasilania paliwem. Świece to ostatnia rzecz która się tam psuje a ten silnik powinien odpalać bez nich nawet przy minusowych temperaturach.
  • Poziom 12  
    Świece psują sie w Dti tak samo jak w każdym innym silniku. Nie namawiaj odrazu do zajmowania się pompą jak objawy ma typowe dla uszkodzonych świec. W pierwszej kolejności świece do sprawdzenia. Jak nie pomoże wtedy możemy się dalej zastanawiać.
  • Poziom 22  
    A mnie to wygląda na zacierający się regulator kąta wtrysku. Ten silnik jak wszyskto jest ok pali nawet bez grzania świec co nie znaczy że nie trzeba ich sprawdzić.
  • Poziom 21  
    Witam świecę były dobre okazało się pompa założona drugą i jest wszystko porządku pozdrawiam.