Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanyo CE32LD33-B - Vestel 17MB12 Startuje na ułamek sekundy i koniec. Inwerter?

rosomak88 24 Mar 2013 21:59 2757 12
  • #1 24 Mar 2013 21:59
    rosomak88
    Poziom 16  

Witam.

Męczę się z tv Sanyo (śmiech) CE32LD33-B na płycie Vestela 17MB12. Startuje na chwilę, gaśnie niebieska dioda LED od STAND-BY, słychać że wszystko rusza i zgon. Mrugnie niebieska dioda LED na inwerterze Philips KLS-EE32TKH12 (na BD9897FS) i wraca do stand by. Sprawdziłem zasilacz, odłączony ma wszystkie napięcia w normie. Mimo to wymieniłem kilka podejrzanych elektrolitów i trochę podlutowałem, bez rezultatów. Po odłaczeniu protekcji na 5 pinie złącza PL853 to samo, tylko że tv próbuje zaskoczyć sam w kółko, ciągle mruga dioda na inwerterze. Sprawdziłem transformatorki na rezystancję - niby taka sama na obu identycznie. Znalazłem biuletyn do inwerterów PHILIPSA na BD9897FS ale nie wiem czy ma on zastosowanie w moim. Pomoże ktoś? Pozdrawiam.

0 12
  • #2 24 Mar 2013 22:28
    mirex
    Poziom 43  

I to już wszystko co potrafisz zmierzyć w inwerterze?
    Jaki stan kondensatorów? Co z tranzystorami?
    O BD9897 i jego charakterystycznych uszkodzeniach, łatwych do sprawdzenia omomierzem, było trochę.
    Może inwerter, a może nie - jakiś problem spróbować go uruchomić sztucznie?

0
  • #3 24 Mar 2013 22:52
    rosomak88
    Poziom 16  

Napisałem to co mi się wydawało najważniejsze, pomierzyłem tranzystory oczywiście wszystkie ok, zasilanie scalaka też, nie ma zwarcia na 26pin i bezpiecznik cały. Kondesatory nie wiem ale raczej ok, wyglądają jak ze sklepu a nie mam czym zmierzyć bo mam miernik do 200uF a tam siedzą 680. Z wyjętym inwerterem to samo, nie chce się uruchomić.

Dodano po 8 [minuty]:

Znalazłem zwarcie na 7pin PL853 +33V głowicy... zmylił mnie ten LED na inwerterze.... widocznie leży logika

0
  • #4 25 Mar 2013 06:50
    lamer.
    Poziom 33  

rosomak88 napisał:
    Znalazłem zwarcie na 7pin PL853 +33V głowicy...widocznie leży logika

Rozumiem, że teraz już sobie poradzisz?

0
  • #5 25 Mar 2013 07:02
    rosomak88
    Poziom 16  

"I to już wszystko co potrafisz zmierzyć w inwerterze?", " Rozumiem, że teraz już sobie poradzisz?" Panowie co ja mam 12 lat? Troche kultury proszę.

0
  • #6 25 Mar 2013 07:16
    lamer.
    Poziom 33  

rosomak88 napisał:
    Panowie co ja mam 12 lat? Troche kultury proszę.

Nie rozumiem o jaka kulturę chodzi. Napisałeś, że Cie zmyliło, że znalazłeś zwarcie. W związku z tym zapytałem czy teraz już sobie poradzisz. Jak sobie wyobrażasz szukanie zwarcia na odległość? Zwarcie to zwarcie, trzeba zlokalizować samemu i usunąć.

0
  • #7 25 Mar 2013 07:24
    rosomak88
    Poziom 16  

Nie to ja kolegi nie rozumiem, odzywa się w temacie tak jakby coś już nim wcześniej powiedział, wchodzę na forum po poradę a nie po słuchanie "ojcowania" i tym podobnych. Na razie napisałem jaki jest postęp, zresztą o 22 to chyba jest już późno co nie? Kolega "lamer" w ogóle raczył zobaczyć na schemat logiki w tym tv? Tam nic nie ma do sprawdzenia. W zasilaniu 33V jest tranzystor, rezystor i kondensator na drodze do głowicy więc praktycznie nic do sprawdzenia. Oczywiście u mnie uwalona głowica na dobre. Oczywiście wymiana samej głowicy w tym pasztecie Vestela, bezkarnie nazywanym logo Sanyo jak dla mnie nie jest zbyt rozsądna. Za ok. 150 zł mogę kupić nowy moduł i raczej tak zrobię. Jeśli będzie jakiś postęp lub problem to na pewno o tym napiszę.

0
  • #8 25 Mar 2013 08:11
    lamer.
    Poziom 33  

rosomak88 napisał:
    Kolega "lamer" w ogóle raczył zobaczyć na schemat logiki w tym tv? Tam nic nie ma do sprawdzenia.

Ja mam patrzeć na schemat, czy Ty? To, że wspominasz o logice przy zwarciu napięcia warikapowego to świadczy tylko o Tobie. Mnie w takim przypadku schemat nie jest potrzebny.
    A co do samej głowicy, to też bywa naprawialna. Zwłaszcza jeśli ma zwarcie wejście napięcia warikapowego.

0
  • #9 25 Mar 2013 10:14
    mirex
    Poziom 43  

rosomak88 napisał:
    w tym pasztecie Vestela, bezkarnie nazywanym logo Sanyo

To raczej nobilitacja dla Vestela, a pozostańmy przy swoich zdaniach. ;)
    rosomak88 napisał:
    Oczywiście wymiana samej głowicy[ciach] jak dla mnie nie jest zbyt rozsądna.

Jasne. Tyle punktów dwustronnych do odlutowania. ;)
    rosomak88 napisał:
    Panowie co ja mam 12 lat? Troche kultury proszę.

Nie wiem ile masz lat - 12 - 18 - 24 - 64?
    Tylko po co zachowujesz się tak, jak małolat, którego o wszystko trzeba prosić i jeszcze z łaski odpowie?
    Poczytaj - dla zaznajomienia się, albo przypomnienia.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html

Cytat:
    Oczywiście u mnie uwalona głowica na dobre.

Rozumiem, że po odpięciu 33V od głowicy TV normalnie pracuje. Przetwornica 33V również.

0
  • #10 25 Mar 2013 18:42
    rosomak88
    Poziom 16  

Nie robie łaski z nikomu, chętnie podziele się "wrażeniami" z naprawy ale nie mam ogólnie czasu na naprawy tv, zajmuję się głównie komputerami w tym momencie. Napisałem tylko że mam zware, potem odłączyłem zaslanie 33v i sprawdziłem co to da. Potem już dałem sobie spokój bo trzeba się wyspać. BTW w głowicy poleciał scalak i nie wiem czy nie uszkodził procka (dalej działa tylko układ stanby co może o tym świadczyć - jeszcze nie sprawdziłem, zresztą to ponoć standardowa usterka w tym chassis głowica + procek )

"rosomak88 napisał:
    Oczywiście wymiana samej głowicy[ciach] jak dla mnie nie jest zbyt rozsądna.

Jasne. Tyle punktów dwustronnych do odlutowania. "

Mieszkam w UK i tu się niestety nie opłaca, to nie Polska i kupa częsci zamiennych. Tu się nie naprawia tylko się idzie do sklepu po drugie. Proszę o wyrozumiałość.

0
  • #11 26 Mar 2013 00:52
    Marek09
    Poziom 24  

rosomak88 napisał:
    ...nie mam ogólnie czasu na naprawy tv...Mieszkam w UK i tu się niestety nie opłaca, to nie Polska....Tu się nie naprawia tylko się idzie do sklepu po drugie....

Z całym szacunkiem, ale zastanawiam się po w ogóle napisałeś ten temat? Czytam i mam wrażenie, że masz pretensję do ludzi którzy próbują Ci pomóc.
    Kup sobie lepiej nowy telewizor, bo i tak nic z tej naprawy nie będzie.

0
  • #12 26 Mar 2013 05:33
    rosomak88
    Poziom 16  

Chodzi mi o to że koszt nowych części będzie większy niż koszt całego modułu, pojedyńcze części kosztują sporo, w Polsce można je nabyć znacznie taniej a jak wiadomo dochodzi jeszcze koszt przesyłki a z doświadczenia wiem że taa "tania" elekronika lubi płatać figle a nie wiem co bym zrobił jakby poleciała mi nowa głowica ze względu na inne uszkodzenie na płycie na przykład.

0
  • #13 07 Mar 2015 23:16
    rosomak88
    Poziom 16  

Uszkodzona płyta główna. zamykam

0