Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HD5000 - Antena na Hotbird a kanały z Hispasat

kamweres 25 Mar 2013 13:51 2736 6
  • #1 25 Mar 2013 13:51
    kamweres
    Poziom 2  

Witam
    Posiadam dekoder cyfrowego polsatu HD5000.
    Antena ustawiona na hotbird.
    Od jakiegoś czasu gubi całkowicie zasięg po kilku minutach użytkowania.
    Wtedy trzeba odłączyć dekoder od gniazdka na jakiś czas. Po jakimś czasie jak podłączę znów działa ale właśnie tylko kilka minut.
    Jak zgubi zasięg to czasami na zagranicznych transponderach jest moc sygnału około 80% i jakość 60-70%. Jednak zazwyczaj nic nie da się z hotbirda odbierać.
    Dodatkowo dziwi mnie to, gdy właśnie antena ustawiona jest na hotbird to po tym jak sygnał się zgubił, przeskanowałem inne satelity i na większości coś tam znajduje.
    Nawet z satelity hispasat wydawałoby się, że kilka kanałów odbiera a przecież to zupełnie inny kierunek. Jednak to nie prawda. Gdy ustawiam na hispasat to na częstotliwości 10577 znajduje mi kilka kanałów ale z wykazem na kingofsat się nie zgadzają. One są nadawane z hotbirda na częst. 10585. Jak widać to bardzo podobna częstotliwość. Czy to może wskazywać na wadę dekodera?

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Dodam, że właśnie zauważyłem, że przykładowo dla częstotliwości 10758 jak powinno pokazać moc i jakość sygnału nie pokazuje, ale dla ręcznie wpisanej częstotliwości w zakresie od 10748-10757 jest moc i sygnał, kanały znajduje nawet epg dla tych kanałów daje radę ale nie ma dźwięku ani obrazu (komunikat o braku sygnału)

0 6
  • #2 25 Mar 2013 14:46
    egon42
    Poziom 37  

Szukaj przyczyny braku sygnału a nie sprawdzaj innych satelit bo to nie rozwiąże twojego problemu jakim jest zanik sygnału. Prawdopodobnie traci ci się 1 polaryzacja lub masz zły kontakt na którymś połączeniu.

0
  • #3 25 Mar 2013 14:59
    kamweres
    Poziom 2  

egon42 napisał:
    Szukaj przyczyny braku sygnału a nie sprawdzaj innych satelit bo to nie rozwiąże twojego problemu jakim jest zanik sygnału.

To, że wybiorę innego satelitę z listy to nie ma najmniejszego znaczenia jednak, bo wpisując odpowiednią częstotliwość dla hotbirda i tak z hotbirda ciągnąć będzie.

egon42 napisał:
    Prawdopodobnie traci ci się 1 polaryzacja lub masz zły kontakt na którymś połączeniu.

Co masz na myśli mówiąc o złym połączeniu? Tak jak pisałem, przez pierwsze kilka minut kiedy dekoder działa tak jak powinien, sygnał jest na takich częstotliwościach jak powinno, czyli przykładowo 12188, 10719 itd. A jak już zgubi się zasięg to sygnał widoczny jest analogicznie dla "12188" dokładnie na każdej częstotliwości w tym zakresie: 12174-12184" i dla innych transponderów różnie, jednak zawsze na mniejszych a nigdy większych i też różnica wynosi około 1-10.
    Różnica polega na tym, że na tych "złych" częstotliwościach znajduje kanały cyfrowego polsatu ale tylko epg działa, obrazu ani dźwięku nie ma.

0
  • #4 25 Mar 2013 15:09
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 25 Mar 2013 15:17
    andpol 33
    Poziom 35  

Przecież to typowe dla tego dekodera. Proponuję wymianę w APS.

0
  • #6 25 Mar 2013 16:20
    kamweres
    Poziom 2  

Końcówki były zarabiane od nowa. Brałem pod uwagę, żeby dostroić jeszcze lepiej antenę. Próbowałem zrobić to jak najlepiej jak najdrobniejszymi ruchami. No i nawet jak lekko przycisnę palcem czaszę to sygnał słabnie więc chyba lepiej się nie da.
    Pozostało zanieść dekoder do salonu.
    Dzięki wszystkim za odpowiedź.

0
  • #7 25 Mar 2013 21:50
    1098678
    Użytkownik usunął konto