Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[PANASONIC KX-TES824] Automatyczne przekierowanie połączeń faksowych na nr wew.

25 Mar 2013 14:23 2931 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    szukałem na forum o automatycznym przekierowywaniu połączeń faksowych na nr wew. w centrali KX-TES824, ale nie znalazłem odpowiedzi. Dodam, że centralę obsługuję z poziomu programu Maintenance Console Ver 3.001 model PD. Może ktoś z forumowiczów mi pomoże - w jakich zakładkach jak ustawić poszczególne ustawienia. Dodam jeszcze, że fax to HP OfficeJet J-5780 - podpięty do linii zewnętrznej bez centrali działa OK, a podpięty do centrali realizuje tylko połączenia wychodzące przez numer dostępowy do linii zewnętrznej "9", natomiast nie przyjmuje połączeń przychodzących. Czy jest możliwe, że to urządzenie może nie współpracować z PBX? Pomóżcie, bo w firmie od tygodnia nie mam faksu, a większość zamówień spływa właśnie w ten sposób. I jeszcze jeden szczegół: oba numery linii zewnętrznych wychodzą z OneOffice Netii (z tego co się zorientowałem, nikt jeszcze nie podpinał centrali do One Offica z Netii).
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Niestety chyba będziesz musiał zmienić fax ... a to dla tego ,że nie są w żaden sposób kompatybilne z niczym , hp i canon - kombajny nadają się do domu , nie do firm tak jak pisał R-MIK problem w detekcji dzwonka , którego to te sprzęty nie rozpoznają lub nie mieszczą się w ich granicach wysyłanie do serwisu nic nie da bo wróci z opisem ,że sprzęt sprawny temat sprawdzony , wymień na panasonica i nie będzie problemu , w tych sprzętach wszystko jest do przeprogramowania w trybach serwisowych oraz detekcja dzwonka i clip , a hp postaw jako drukarkę -skaner .
  • Poziom 15  
    Ja bym koledze jeszcze radził sprawdzić czy fax "odezwie się" jeżeli zostanie wybrany jego numer wewnętrzny w firmie z innego aparatu. Nie wspomniał też kolega czy ma zainstalowaną jakąkolwiek kartę KX-TE82491 za jej pomocą można w centralce zdefiniować na który aparat ma być przekierowane połączenie w momencie wykrycia sygnału faxu. Ważne! W większości central telefonicznych aby ta funkcja zadziałała niezbędne jest uruchomienie funkcji DISA :-)
  • Poziom 2  
    Dziękuję kolegom za pomoc i trafne uwagi. Udało się wszystko ustawić i nawet fax zaczął się komunikować z centralą, ale trwało to trochę. A tak na marginesie - zwróciłem się w międzyczasie z tym problemem do serwisu fabrycznego, to stwierdzili, ze nie mogą mi udostępnić szczegółowej instrukcji ustawieni centrali, gdyż takie ustawienia mogą dokonywać tylko autoryzowani serwisanci... Dobre... a tu wystarczyło trochę czasu i metoda prób/błędów i (prawie) wszystko działa... muszę jeszcze zaprogramować komunikaty zgłoszeniowe oraz ustawić przekazywanie rozmów, ale to będę mógł zrobić w długi weekend majowy, bo wtedy firma nie pracuje...